IFA 2014: Karşınızda Galaxy Note Edge

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Bugün Note 4’ü tanıtan Samsung beklenmedik bir hamle yaparak beraberinde Dünya’nın ilk yandan kavisli ekranlı telefonu Galaxy Note Edge’i tanıttı.

Geçtiğimiz senelerde yaptığı bir etkinlikte bükülebilir Youm ekranları tanıtırken gösterdiği prototip cihaza oldukça benzeyen Note Edge, sağ tarafı geriye doğru kavis verilmiş 160 piksellik bir ekstra ekran ile geliyor. Ana ekran ise 5.6-inç boyutunda ve 2K çözünürlüğünde. 2.7 GHz hızında Snapdragon 805 işlemcinin güç verdiği telefon, yeni TouchWiz arayüzü ile beraber Android 4.4.4 sürümünü kullanıyor.

A-phone-with-an-edge-Samsung-Galaxy-Note-Edge-with-curved-screen-is-official

Ekranın kavisli kısmı da dokunmatik olarak tasarlanmış ve farklı fonksiyonel amaçlarla kullanılabiliyor. Bildirimlerin, mesajların, borsa verileri gibi bilgilerin kayan yazılar şeklinde görülebildiği kavisli alan, geliştiricilere açık olduğu için 3. parti yazılımlar ile özelleştirilebilecek. Bekleme modunda ise tarih/saat gösterebilen kıvrımlı alanda, aynı zamanda video izlerken video bilgileri ve ileri alma gibi ayarlar yapılabiliyor.

Kamera tarafında da Note 4 ile benzerlik gösteren telefonun, arka tarafında 16 MP Sony imzalı optik görüntü sabitleme özellikli kameraya, ön tarafta ise 3.7 MP boyutunda geniş açılı bir kameraya yer verilmiş. 32 ve 64 GBlık iki farklı versiyona sahip telefon, 3 GB Ram kapasitesi sunuyor.. S-Pen’in de unutulmadığı Galaxy Edge, 3.000 mAh kapasiteli bir batarya kullanıyor.

Cihaz hakkında çıkış tarihi ve fiyat bilgisi verilmemiş fakat 2015’e kalmadan raflarda yerini alacağı tahmin ediliyor.

A-phone-with-an-edge-Samsung-Galaxy-Note-Edge-with-curved-screen-is-official (1)

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir