iFixit Ekibi Mac Pro’yu da Paramparça Etti!!!

iFixit ekibini takip ediyorsanız yeni çıkan ürünleri parçalarına ayırmasıyla ünlü olduğunu biliyorsunuzdur. Bu ekibin başlarda tamir odaklı bir firma olduğunu ama artık daha görsel işlere imza attığını ve firmaların iFixit takiğçilerine ürünlerinin içinin gösterilmesi için bile örnek cihazlar gönderdiğini biliyoruz ama videoda ki Mac Pro’yu nereden bulmuşlar tam olarak bilemiyorum; çünkü Apple ürünlerine dışarıdan yazılım yada donanım anlamında müdahale edildiğinde garanti şartlarını geçersiz sayıyor.

iFixit ekibi 21 adımda Mac Pro’yu parçalıyor. Bu parçalama esnasında da parçalama zorluğuna göre 1’den 10’a kadar değer veriyor. 10 en zor açılan ürünlere veriliyor ve açılış süresi ve şekline göre de bu puanlar belirleniyor. Mac Pro compact tasarımı ile sökülmeye oldukça uygun bulunuyor ama alt taraftaki kablolamanın sökme işleminin ehil kişiler tarafından yapılmadığı sürece büyük sorun yaratabileceği belirtiliyor. iFixit ekibi Ram ve SSD değişiminin son kullanıcılar tarafından kolay bir şekilde yapılabilmesi için oldukça kolay bir şekilde yerleştirildiğini de söylüyor. Mac Pro’nun işlemcisini de çıkartan ekip bu işi çok basitmiş gibi yapması bu konuda ne kadar uzman olduklarını göstermiyor mu? iFixit ekibinin benim gözyaşlarım! arasında dağıtmış olduğu Mac Pro videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu arada herkese 2014 yılında Allah’tan önce sağlık diliyorum. Sağlık olduktan sonra her şey sırasıyla gelir, daha mutlu ve huzurlu bir dünyada yaşamak dileğiyle…

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir