IGF (İnternet Yönetimi – Denetimi Forumu) İstanbul’da yapılacak

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

IGF (İnternet Yönetimi – Denetimi Forumu) İstanbul’da yapılacak

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

İlki 2006 yılında yapılan Internet Governance Forum (IGF) (İnternet Yönetimi – Denetimi Forumu) bu sene 1 – 5 Eylül tarihleri arasında İstanbul’da yapılacak. IGF 2006 yılında Birleşmiş Milletler Genel Sekreterliğince resmi olarak duyurulmuş ve 2006 yılından bu yana farklı ülkelerde İnternet’in yönetimi, denetimi, güvenliği, istikrarı ve gelişmesi alanlarında toplantılar düzenlemiştir.

IGF toplantıları herkese açık olup elektronik ortamda bir başvuru prosedürü gerektirmektedir. Toplantının katılımcıları çoğunlukla sivil toplum örgütleri, akademisyenler, gazeteciler ve hükümet temsilcileri olmaktadır.

Bu senenin taslak programını linkte bulabilirsiniz. 100’den fazla farklı oturumun gerçekleştirilmesi planlanan IGF toplantısına Lütfi Kırdar ev sahipliği yapacak olup katılımcıların içeriye giriş yapabilmeleri için pasaportlarını yanlarında bulundurması gerekmektedir.

Akıllı telefonların ve tabletlerin tamamında kablosuz bağlantı ve pek çoğunda hücresel bağlantı imkanı bulunması ve bu cihazların İnternet ortamından uzak kullanılmasının neredeyse imkansız olması Forum’da yapılacak konuşmaların pek çoğunun aslında bu teknolojik cihazların kullanıcılarına hitap etmesini sağlıyor.  Programa bakıldığında Dropbox – GoogleDrive gibi Cloud(Bulut) konulu iki farklı oturum,  İnternet’in gözetime tabi olması ve kişilerin İnternet ortamındaki hareketlerinin takibi ve kişisel verilerin saklanması ile ilgili oturum, İnternet’in ve cihazlarımızın güvenliği ile ilgili oturum, İnternet ve insan hakları başlıklı oturum, çoçukların İnternet ortamında korunması ile ilgili oturum, gençlerin İnternet yönetimi ve denetimindeki etkisi konulu oturum ilk bakışta Andronova.net ailesinin dikkatini çekebilecek konulardan sadece birkaçı…

Ben de 1-5 Eylül tarihleri arasında Lütfi Kırdar’da IGF etkinliğinde bulunacağım ve katıldığım toplantıları ve gelişmeleri aktarmaya devam edeceğim.  IGF’i Twitter’dan takip etmek için tıklayınız.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

ETİKETLİ: ,
Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak