İkinci el iPhone satışına dikkat

İkinci el iPhone satışına dikkat arızalı telefonlarla karşılaşmanız büyük olasılık. Tabi sadece sorun bu değil. Aynı zamanda Apple ID kimliği ve iCloud şifre sorunu ile de karşılaşabilirsiniz.

Andronova

Dünya markası olan Apple markası gün geçtikçe kullanıcı sayısı artıyor. Dünyada daima rekabet arasına girerek en iyi cihazları müşterileri sunmaktadır. Ancak diğer cihazlardan biraz daha kaliteli olarak ve kalitesini müşterilere sunuyor. Kullanıcılar her zaman bu cihazları daha kaliteli ve daha güvenli olduğu için almaktadırlar. Ancak bazı kullanıcılar ise bu cihazları pahalı olarak gördükleri için ikinci el cihaz almak zorunda olmaktadır

Cihaz alırken yapılması gerekenler

Kullanıcılar bu cihazları alırken her zaman cihazını garantisi, faturası kutusu ve en önemlisi icloud kilidine bakılması gereklidir. Apple cihazlarında iCloud kilidi varsa bu kilidi cihaz sahibi kapatarak satması gereklidir. Cihazı satan kişi icloud kilidini kaldırmaz ise daha kotu sonuçlara sebebiyet verir. Apple cihazı satın alırken ise cihazda çiziklerin olup olmadığını, sim kilit sorununun olup olmadığını, ekranı daha önce değişip değişmediğini ve cihazın seri numarasıyla garantisini sordurması gereklidir. Ancak ikinci el cihaz satın alınır iken öncelikle Apple bayisine giderek cihazın arızası olup olmadığını tespit edilmesi gereklidir.

İkinci el iPhone satışına dikkat

Cihazın garanti sorgulaması

Ancak en önemli sorun ise aktivasyon kilidinin açık olmaması gereklidir. Aktivasyon kilidi açık olursa cihaz sahibi İnternet aracılığıyla veya cihazın ayarlar menüsüne giriş yaparak aktivasyon kilidini kapatması gerekir. iPhone cihazlar alınır iken öncelikle Türkiye’deki kullanıcılar yurtiçi cihaz alması önerilir, çünkü yurtiçi cihazlar garanti ve kilit gibi sorunları apple teknik servisi giderir ancak yurtdışı cihazlarında garanti sorunları ülkemizde sürekli oluşuyor.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın