İlk CyanogenMod Akıllı Telefon OnePlus One’ın Özellikleri Şekilleniyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Şirketleşme yolunda önemli mesafeler kateden ve önümüzdeki yıl mobil dünyasının en büyük 3. ekosistemi olmayı hedefleyen Cyanogen ekibinin kendi geliştirdiği CyanogenMod, Oppo ile imzalanan ortaklık anlaşması neticesinde ilk defa resmi olarak N1 modelinde yer almıştı. CyanogenMod’un Oppo N1‘de yer alması Google tarafından da resmen onaylanmıştı.

teknik destek

Oppo’dan ayrılarak OnePlus firmasını kuran yöneticilerin Cyanogen A.Ş. yaptığı ortaklığın ilk ürünü olacak OnePlus One akıllı telefon için geri sayıma geçildi. Cyanogen A.Ş.’nin en büyük atılımlarından biri olarak gösterilen akıllı telefon 23 Nisan’da resmen satışlara başlayacak.  OnePlus One, Avrupa’da 400€’nun altında bir fiyata satılacak.

Mobil dünyasında tüketicilerin dikkatini her geçen daha fazla çekmeyi başlayan Cyanogen ekibinin Android 4.4.2 tabanlı CyanogenMod yazılımının yer vereceği akıllı telefonun güç birimini Galaxy S5’te yer alan 2.5GHz’de çalışan Snapdragon 801’in MSM8974AC birimini oluşturacak. Bu işlemci  Xperia Z2 ve HTC One M8’de bulunan Snapdragon 801 MSM8974AB’den hem frekans hızı hem de GPU (578MHz) performansı olarak daha ileride.

Sürükleyerek çıkarılabilen arka kapak ve metal bileşenden oluşan bir tasarımının yer verileceği OnePlus One modelinde 5.5-inç büyüklüğünde Japan Display tarafından geliştirilen Full HD çözünürlüklü bir ekran kullanılacak. 3GB RAM özelliğiyle dikkat çekecek telefonda ayrıca 6 bileşenli 13MP Sony Exmor arka kamera, 3.100mAh kapasiteli pil, 16/64GB depolama (32GB seçeneği olmayacak) ve Android 4.4 CyanogenMod yazılım öne çıkan detaylar olacak. OnePlus One’ın ülkemizde satışına dair bir bilgi henüz bulunmuyor.

YouTube ülkemizde erişim kapalı ancak bir yolunu bulup siteye girebilen okuyucularımız Cyanogen takım lideri Steve Kondik’in OnePlus One için kamera karşısına geçtiği kısa, eğlenceli  ancak telefonun görünmediği kutu açma videosuna göz atabilir.

JT58ovCWUi4″ width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

kaynak: androidbeat

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!