İlk Nexus 9 Fotoğrafı Ortaya Çıktı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Google’un merakla beklenen yeni nesil tableti Nexus 9 hakkında sızıntılar birer birer ortaya çıkıyor. Tanıtılmasına az bir süre kala, önce teknik detayları ortaya çıkan tabletin, daha sonra ise klavyeli kapak tasarımları internete düşmüştü. Tasarımların sızmasından bir hafta sonra ise klavyeli kapağın gerçek fotoğrafları ortaya çıktı. Bu son sızıntı ise tabletin arka tarafını gösteriyor.

Upleaksten gelen sızıntıya göre Nexus 9’un arka kısmı plastik olacak gibi gözüküyor. Daha önce metal gövde kullanılacak şeklinde sızıntılar olan tablette plastik kasa, her ne kadar diğer Nexus tabletlere uyum sağlasa da biraz hayal kırıklığı yaratmış durumda. Sol üst köşede kamera lensi ve alt kısımda flaş gözüküyorken, orta tarafta Nexus  ve alt kısımda HTC yazısı gözüküyor. 8.9 inç boyutunda 4:3 formatında gelmesi beklenen tabletin, sızıntı fotoğrafına bakıldığında beklenen özellikleri doğruladığı gözüküyor.

Daha önce gelen sızıntılardan ve Nvidia’nın mahkeme belgelerinden gelen veriler birleştirildiğinde, HTC Nexus 9; 64 bit Nvidia Tegra K1 işlemci kullanacak. 3 GB RAM, 8.9 inç 2048×1440 çözünürlükte ekran ve 8 MP kamera ve stereo hoparlöre sahip olması beklenen tabletin tanıtımı büyük ihtimalle Kasım ayında, Android L ile beraber olacaktır. Tabletin satış fiyatı henüz bilinmiyor. Yeni Nexus tablet hakkında ne düşünüyorsunuz?

nexus 9

Kaynak: Upleaks

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir