Nexus 5’te Yer Alan Google Asistan Launcher, Google Play Store’da Yayınlandı!

blank

Google’ın Android 4.4 KitKat ile ilk olarak Nexus 5’te yer verdiği yeni launcher uygulaması, Android 4.4 güncellemesi sonrası diğer Nexus ve Google Play Edition cihazlarda yer almamış ve bu durum telefon kullanıcıları tarafından eleştirilmişti.

Bir önceki nesil arayüze nazaran daha sade ve şeffaf bir yapı barındıran Google Asistan Launcher’da büyüyen ikonlar, değişen bazı simgeler, durum çubuğu simgelerin beyaza bürünmesi, widget bölümünün ana ekranda arka bölüme yerleştirilmesi ve daha hızlı bir çalışma sunması gibi önemli yenilikler yer alıyor.

Google yeni başlatıcı uygulamasını her ne kadar diğer Nexus ve Google Play Edition cihazlar için sunmasa da, Google Arama ile birleşik olan launcher uygulamasının ilerleyen dönemlerde Google Play Store’da resmen yayınlanacağına dair ciddi iddialar ortaya atılmıştı. Neyse ki söz konusu iddialar gerçekleşti ve Google, Nexus 5’te yer verdiği Google Asistan Launcher uygulamasını resmi olarak Google Play’de yayınladı.

Ücretsiz olan uygulama sadece Android 4.4 KitKat ve üzeri Android versiyonlarda çalışan Nexus ve Google Play Editon cihazlar için uygun. Android 4.3 Jelly Bean yüklü Galaxy S III denememde “Paket çözümlemede sorun var” uyarısını aldığımı belirtmek isterim.

Google Asistan Launcher’da yer alan Asistan işlevinden ülkemizde tam anlamıyla yararlanamadığımızı belirtelim. Cihaz dilini İngilizce yaptığınızda ise “Ok Google” komutuyla çeşitli içeriklere basit şekilde ulaşabilirsiniz. Google Asistan Launcher uygulamasına erişebilirsiniz.

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!