İlk Tizen Akıllı Telefon Bu Ay Tanıtılabilir

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Tizen işletim sistemli ilk akıllı telefon haberiyle bir kez daha karşınızdayız. Samsung’n yılan hikayesine dönen Tizen işletim sistemi ilk olarak bir fotoğraf makinesinde kendisini göstermiş, bugüne kadar ki en büyük atılımını ise MWC 2014’te tanıtılan Gear 2 ve Gear Neo akıllı saatlerinde yer alarak gerçekleştirdi.

Tizen işletim sistemine sahip akıllı telefon ise işletim sisteminin henüz yeterli olgunluğa erişmemesi ve market zenginliği dolayısıyla defalarca ertelendi. Tizen Endonozya blog sitesinde yer alan bir haber Tizen işletim sistemli ilk akıllı telefonun için bu defa mayıs ayını işaret etti. Telefonun bu ay içerisinde Rusya’da tanıtılması bekleniyor.

Samsung’un ürün stratejisi kıdemli başkan yardımcısı Yoon Han-kil geçtiğimiz ay Reuters’a verdiği bir demeçte Tizen ile çalışan iki telefon geliştirdiklerini ve her iki modelinde ikinci çeyrekte tanıtılacağı belirtmişti. Söz konusu modellerden biri SM-Z9005 kod isimli telefon olacak. SM-Z9005 isimli telefon Galaxy S4 benzeri olacak ve üs seviye özellikler sunacak. Diğer model ise orta segmenti hedef alacak.

Tizen işletim sistemli akıllı telefonlar ilk aşamada Rusya, Brezilya, Endonezya gibi gelişmekte olan pazarları hedef alacak. Bu ülkeler arasına Türkiye’yi de dahil edebiliriz.

Akıllı telefon, tablet, araç içi bilgi sistemleri, akıllı televizyonlar ve büyük ev eşyaları için geliştirilen Tizen projesinin Android, iOS ve Windows Phone  gibi iddialı rakipler karşısında nasıl bir başarı göstereceği merak ediliyor.

MWC 2014’te sergilenen Tizen prototip akıllı telefona alt bölümde yer alan videodan göz atabilirsiniz.

x5FJnsneGI0″ width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

kaynak: tuttoandroid

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir