İlk Ubuntu Telefonu BQ Aquaris E4.5 Göründü!

Andronova
Yazar Andronova

Cannonical’ın yıllardır devam eden telefon için Ubuntu geliştirme sürecinin ardından nihayet ilk resmi adım atılarak, BQ firmasının Ubuntu yüklü orta segment ürünü Aquarius E4.5 duyuruldu.

Teknoloji destek

Dünya’nın ilk Ubuntu telefonunun 9 Şubat’tan itibaren Avrupa’da 170 euro’dan satışına başlanacak. Orta segmente dahil olan ilk ubuntu telefonunun 4.5 inç boyutundaki 540×960 piksel ekranı, 1.3GHz hızında MediaTek quad-core işlemcisi, 1GB RAM’i, 8MP arka ve 5MP ön yüz kamerası bulunuyor.

Ubuntu’lu akıllı telefon için Canonical ile sadece BQ’nun işletişime geçmediğini, ayrıca Çin’li Meizu’nun da Ubuntu’lu akıllı telefon için harekete geçtiği ve büyük ihtimalle MX4’ün Ubuntu versiyonunun da çıkarılacağı söylenenler arasında.

iOS’un ardından akıllı telefon, tablet ve saatlerin en çok kullanılan işletim sistemi Android’in ciddi büyümesiyle birlikte, üreticilerin tek bir firmaya bağlı olmamak için kendi işletim sistemlerini çıkarmak adına attıkları adımların ardından Ubuntu da bu pazarda yerini almayı hedefliyor.

Teknoloji destek
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir