IMDB iOS 7 İçin Güncellendi!

Andronova

Apple iOS 7 ile birlikte şimdiye kadar yapılmamış bir arayüz güncellemesi yapmıştı. Yeniden dizayn edilen ikonlar ve 3 boyutlu ara yüz desteği ile de kullanıcılardan büyük bir beğeni almıştı. Tüm bunlarla beraber özellikle iPhone 4 kullanıcıları tek işlemcili ve 512 MB Ram’li telefonlarının çalışma stabilizesinin düşmesinden dolayı Apple’a büyük eleştirilerde bulunmuşlardı. Apple’da bu eleştiriler karşısında bir yıl içinde yapmadığı güncelleme sayısına 3 ay içinde ulaşmış oldu. iOS 7.0.1 ile beklentinin çok altında olan kamera ve TouchID sensörleri, iOS 7.0.4 ile istenen seviyeye ulaşmış durumda.

iOS 7 iPhone 4 ve sonrası jenerasyon telefonlar ile iPad 2 ve sonrası cihazlara belli sınırlamalar ile gelmişti. Arayüz değişikliği ile birlikte program geliştiriciler de bu sade ve basit arayüz ile optimize edilmiş program versiyonlarını bir bir sunmaya başladılar. Google hem Glass uygulamasını hemde arama motorunun iOS 7’ye optimizasyonunu bitirerek mükemmel bir görünüme kavuştu. Youtube uygulamasının da iOS 7 ile optimizasyonunda sona gelen Google, Apple kullanıcılarını bir şekilde elnde tutmaya ve servislerinden koparmamaya çalışıyor.

Dünyanın en büyük film ve dizi içeriğine sahip olan IMDB (Internet Movie DataBase), bir film yada dizi ile bilmediğiniz bir çok bilgiyi bizlere sunabiliyor. Dünyanın en çok kullanılan film sitesinin mobil cihazlar için geliştirdiği uygulamaları da en çok indirilen uygulamalar arasında. Facebook entegrasyonu bulunan programın yeni güncellemelerin de çok daha başarılı bir sosyal ağ optimizasyonunun olacağını hatırlatarak IMDB’nin iOS 7 için optimize edildiğini hatırlatalım. Yeni programın genel özelliklerinden kısaca bahsetmek gerekirse;

  • Program tam ekran boyut desteğine kavuşarak iOS 7 temasına kavuşmuş.
  • Sayfalar arasında gezinirken menü tuşuna her an ulaşabilmeniz için programın üst kısmına bir buton eklenmiş.
  • OSCAR Ödülleri için özel bir yazılım geliştirilerek, o yıl içinde Oscar’a aday olan oyuncuların tam listesine, oynadıkları filmlere, öz geçmişlerine ve Oscar gecesi canlı sonuçlara kadar her ayrıntı düşünülmüş.
  • Takip etmek istediğiniz oyuncular ve Filmler için WatchLists sekmesi eklenmiş.

imdb 1

imdb 2

Kişisel oalrak çok sık kullandığım IMDB programı tüm platformlar için geliştirilen bir uygulamadır (Android, iOS ve Windows Phone). Sürekli film ve dizi izleyen biriyseniz bu harika programı bağlantılara tıklayarak akıllı cihazınıza indirebilirsiniz.

Kaynak: iphonehacks

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir