İmei atma programı resimli anlatım uyarısı

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Android imei atma programı hiç kullandınız mı? Telefon imei değiştirme programı ve kodu kullanmadan imei nasıl atılır veya uygulaması var mı diye soranlara uyarı.

Ad imageAd image

Android telefona imei atma bir zaman çok sık duyduğumuz konulardan biri. Çok sık duymamızın nedeni yurtdışından kayıtsız gelen telefonlara imei işlemi için Google’ den çok sık aramaların yapılması. İmei atma fiyatı ne kadar diye soranlarda var. İşte size ücretsiz imei nasıl atılır resimli anlatımı ile sizlerle birlikteyiz.

İmei atılması denilince ilk akla gelen daha daha eskiden Çin malı dediğimiz replika telefonlarda sık duyduğumuz işlemdir. Çin’ den gelen tüm replika telefonlar kesinlikle kayıt dışı olurdu. Her hangi bir telefonun imei atılır ve bu şekilde kulllanılırdı.

Yukarıdaki durum daha sonrasında bazı satıcılar o imei başka telefonda kullanır ve kullandığınız replika telefon imei klonlanmasından dolayı BTK tarafından kayıt dışı uyarısı ile sonuçlandırdı. Sonra boşta bir telefon bulup onun imei atılarak sorun çözülürdü. Bazı modellerde direk aynı imei ile çalışırdı.

Gelelim şimdiki zamana;

Ad imageAd image

Bazı kullanıcılar ağda kayıtlı değil veya simkart geçersiz gibi uyarılarla karşılaşıyorlar. Bize yazanlar tabi detaylı anlatmadıkları için cevabı geç alıyorlar. Sorularına cevap olarak cihaz yurtdışından mı geldi veya imei değiştirme yapıldı mı sorularını soruyoruz. Müşteriler genelde telefonları fabrika ayarlarına döndürdükten sonra ağda kayıtlı değil veya ağ hatası alıyoruz diye yazıyorlar. Ya da hard reset attım bu hata çıktı gibi.

Yukarıdaki sorun gayet basit daha önce cihaza imei atılmış bu iki işlemden birini yaptığınızda atılan imei siliniyor.

İmei işlemlerinde olası sorunlar şöyle:

  1. Virüs bulaşabilir.
  2. Atılan imei başka cihazda kullanılabiliyor.
  3. Atılan seri no cihazın tam işlevini kısıtlayabiliyor.
  4. Yasal durumlarda sıkıntı çıkarabiliyor.
  5. Telefon çalındığında nasıl bir yöntem içerisine gireceksiniz?

Android imei atma programı ile imei değiştirme işlemini yaparak sorunu ortadan şimdilik kaldıranlar oluyor. Ama eninde sonunda bir sıkıntı çıkabiliyor. Genelde kesin çözümü şu diyemeyiz. Ama yasal olarak kayıt yaptırmak daha sağlıklı olacak. Tabi onda da yeni düzenleme ile yüksek vergiler alınıyor.

Bazıları imei değiştirme kodu kullanarak imei değiştirme işlemini yapıyor. Piyasada kullanılan imei değiştirme programı olanların bazılarına virüs bulaşmış diyebiliriz. Farkında olmadan telafona virüs yerleştirebilirsiniz. 

Telefona imei atma uygulaması olarak çok sayıda uygulamayla karşılaşabilirsiniz. Biz yukarıdaki uygulamayı eskiden sürekli kullandığımızdan önerdik. Ama uyarı olarak zamanla uygulamada bir güncelleme yapıldıysa reklam veya başka olumsuz yanları çıkabiliyor. www.andronova.net

İşlemlerle değişmeyen modellerde güvenlik koruması olabilir. Bu gibi modellerde de ROM atarak sorun çözülüyor. Çoğu basit uygulamalar Huawei ve Samsung gibi telefonlarda işa yaramayabiliyor. Xiaomi içinde çoğu yazılım işe yaramamakta. Yeni modellerin çoğunda işe yarar diye kesin bir bilgi bulunmuyor.

İmei atma programı resimli anlatım


Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2020, 23:20

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Türkçe