IMEI Kayıt Ücretleri İçin Büyük Zam Gelebilir!

Andronova

Türkiye’de akıllı telefon kullanımına yeni bir darbe daha geliyor. Bundan kısa bir süre önce “Cep telefonları için şok vergi zammı geliyor” başlıklı haberimizden sonra, şimdi de yurt dışından kullanıcı aracılığıyla getirilen cep telefonlarının Türkiye’de çalışabilmesi için gerekli olan IMEI kaydı için şok ücret zammı talebiyle karşı karşıyayız.

Bir taraftan malum yerli üreticilerin kendi sözüm ona “yerli” akıllı telefonlarını daha çok satabilme amacıyla attıkları adımlar sonrasında tüm ithal akıllı telefonlara gelecek ortalama %30 ek verginin ardından, yolcu beraberinde getirilen cep telefonlarının sayısında ciddi bir artış yaşanabileceği söyleniyor.

mobisad

Bu artışa karşı şimdi de MOBİSAD (Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İş Adamları Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Ekşi, mevcut düzenlemede 131.5TL olan IMEI kayıt ücretleri için düzenleme yaparak, bu ücretin 600TL‘ye çıkarılmasını talep etti.

Zaten üst seviye amiral gemilerin ortalama 2500TL bandında olduğu şu günlerden sonra, önümüzdeki dönemlerde bu rakamın ortalama 3500TL olması tahmin ediliyor.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir