iMessage müşteri hizmetleri hattı oluyor!

media 9117

iMessage artık müşteri hizmetleri hattı oluyor! Apple WWDC 2017 etkinliğinde firmalar için Business Chat adında hizmeti iMessage uygulaması üzerinden destek verilmesini planlıyor.

teknik destek

Apple uzun bir süredir üzerinde çalıştığı ve hızla geliştirdiği iMessage adlı mesajlaşma yazılımına özelliklerini attırıyor. En eklemeyi düşündüğü özellik ise hayli ilgi çekici olan müşteri hizmetleri hattını getirmeyi planlıyor.

Apple söz konusu bu özellik ile firmaları cezbetmeyi düşünüyor. Firmalar için Business Chat adındaki bu hizmet sayesinde firma müşterilerine iMessage üzerinden destek vermesi sağlanacak.

iMessage müşteri hizmetleri hattı oluyor!

iMessage müşteri hizmetleri özelliği ne zaman gelecek?

Net olarak ne zaman geleceği hususunda resmi olarak bir açıklama yapılmadı, ancak beklentilerin 9 Haziran tarihinde başlayan WWDC 2017 etkinliğinde tanıtılan Business Chat ile tüketicilerin firmalar daha kolay ve rahat iletişime geçmesi sağlanacak. Ayrıca bu ortamın üzerinden kullanıcılar Apple ürünleri olan iPhone, iPad, ve Apple Watch vb ürünleri satın alma imkanı olacak. Apple’ın kendi ürettiği uygulamalardan Safari Siri, Haritalar ve Aramlar ile entegre olarak çalışacak. Apple müşterilerini kaybetmemek ve kendi potansiyelini yükseltmek için bu uygulamayı geliştirdiğini söyleyebiliriz.

Bütün firmalar tarafından müşteri hizmetleri hususunda gelişme yaşanıyor. Facebook’ Messenger uygulamasının da bu şekilde çalışabilmesi için geliştirmeler yapmaktadır. Ayrıca Twitter uzun yıllardır müşteri hizmetleri özellikleri üzerinde çalıştığı bilinmektedir.

Müşteri hizmetleriyle olan bu iletişim telefondan ya da e-postadan özel mesajlaşmaya doğru kaydıkça ilerleyen zamanlarda çok daha farklı servisler üretilecektir. Eskiden firmalar ile iletişim kurmanın zor olduğu dönemleri geride bıraktığımız kesin gibi. 

iMessage müşteri hizmetleri


Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2017, 16:56

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın