iMessage ücretli mi iMessage nedir nasıl kullanılır

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma

iMessage nedir? Bu yazıda iPhone' da iMessage açma kapatma nasıl yapılır ve iMessage ücretli mi yoksa iMessage ücretsiz mi yer verdik.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

iPhone iMessage nasıl kapatılır sorusuyla az da olsa karşılaştık. iMessage açma ve iMessage kapatma ayarları bölümü iOS sürümlerine göre değişebiliyor. iMessage ücretlendirme bilgiside işlem sırasında uyarı olarak verilmekte.

iMessage, internet bağlantısını kullanarak ücretsiz mesaj, fotoğraf, video veya dosya gönderimi sağlar. Bu hizmeti daha çok iPhone kullanıcıları bilmeden kullanır. Yani iMessage açıktır kullanıcı bilmez yada açık olarak unutulmuştur. iMessage kullanabilmeniz için mobil veya Wi-Fi internet bağlantınızın olması gerekiyor.

iMessage ayarları nasıl yapılır?

iMessage nasıl açılır ve nasıl kapatılır? iPhone cep telefondan aşağıdaki sıralamayı yaparak açma kapatmanın yanı sıra fotoğrafları gösterme, karakter sayısını, kişi engelleme / numara engelleme, mesajların saklanma süresi ve dahasıyla karşılaşacaksınız.

  • Ayarları açarak “Mesajlar” bölümünü açın
  • Üçüncü yerden “iMessage” butonunu aktif edin kapatmak istiyorsanız butonu pasif edin
  • Kişi fotoğrafları
  • MMS mesajlaşmanın açılması kapatılması
  • Konu alanının gösterilmesi
  • Karakter sayısının sınırlandırılması
  • Numaraları engelleme bölümü
  • Mesajları saklama sonsuza dek, 30 günlüğüne veya 1 sene
  • Görüntüde düşük kalite

Gibi ayar seçeneklerine ulaşacaksınız. iMessage etkinleştirilmesi için biraz beklemeniz gerekmektedir. 

iMessage ücretli mi veya iMessage ücretsiz mi dersiniz. iMessage ücretsiz bir hizmettir. Ancak iMessage hizmetini açarken ilk etkinleştirme de operatör (Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom Avea) tarafından SMS ücreti yansıyabilir. iMessage kullanırken sizde veya karşı tarafta internet bağlantısı yoksa mesaj gönderen kişiye mesaj ücreti yansıyabilir. Yada mesaj gitmeyebilir. 

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

iMessage üzerinden mesaj gönderirken Wi-Fi bağlantınız koparsa yada internet bağlantısı sorunu oluşursa mesaj ücreti yansıyacaktır. Eğer cihazınızın mobil veri bağlantısı açıksa ve internet paketiniz bulunmuyorsa operatörünüz tarafından hücresel veri ücreti ile ücretlendirilir.

iMessage ücretli mi iMessage nedir nasıl kullanılır

iMessage nasıl kullanılır

iMessage mesaj atma sorunu

iMessage kullanarak mesaj gönderme;

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Mesajlar uygulamasına geçiniz iMessage ücretsiz midokununuz

Mesajı göndermek istediğiniz telefon numarası veya e-posta adresini yazınız İsterseniz de iMessage ne işe yararsimgesine dokununuz

Mesajı yazıp, Gönder seçeneğine dokununuz.

iMessage açılmıyor veya iMessage mesaj gitmiyor sorunları için hatanın ekran görüntüsünü bize gönderebilirsiniz.


Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2020, 22:52

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak