iMovie paylaşılamadı dışa aktarılamadı hatası

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

iMovie paylaşılamadı dışa aktarılamadı hatası çıkanların bir çoğu belli bir süre video render işlemi yaptıktan sonra aktarımda problem yaşıyor. Çıkan uyarılarda dosya dışa aktarılamadı sorunu yaşayanların öncelikle sistemini kontrol etmesi gerekiyor.

Ad imageAd image

iPad ve iPhone ile dışa aktarma işlemi için:

  • Projeler alanında paylaşılacak filme tıklayınız,
  • Proje düzenliyorsa sol köşede yer alan “Bitti” seçeneğine tıklayın,
  • Paylaş düğmesi ve ardından e-posta olana dokunun. Farklı yollar için çıkanlara bakınız.

Mac kullanıcıların yapacakları ise;

Projeler tarayıcısına girip, gönderilecek proje seçilecek, sonra daha fazla yazana tıklayın, proje seçilip paylaş işe gönderimdeki seçeneklerden biriyle devam edin.

Dosya sınırı 10 MB olarak biliyoruz. Gönderim aracı için yüksek bir boyut olursa büyük ihtimal uyarı ekrana gelecek.

Ad imageAd image

Paylaşım alanlarında sosyal medya kısayolları olduğunu söyleyelim. Örnek YouTube kullanılabilir.

iMovie çalışmıyor sorunu için

iMovie sırasında harici aygırlar kullanılıyorsa nvram sıfırlaması yapılması gerekebilir.

Harici bağlantıların erişimini kesin. Sisteminizi yeniden de başlatabilirsiniz.

Arka plandaki çalışanların kontrol edilmesi gerekebilir. Engelleyecek bir şeyler çalışıyor olabilir. Sistemdeki aşırı RAM tüketimini sürdüren bir şeylerde olabilir.

Sistemdekilerin güncelliğini kontrol ediniz. Artı farklı bir çalışma ile dışa aktarımın denenmesi gerekiyor.

Ad imageAd image

Dışa aktarımlarında farklı alanlara aktarım yapılabilir. Böylelikle gönderilen yer veya araçla alakalı sebepler test edilmiş olur.

iMovie paylasilamadi
iMovie paylaşılamadı dışa aktarılamadı hatası

iMovie ile hazırlanan video dışa aktarımda paylaşılamadı sorunu çıkarabiliyor. Farklı bir video üzerinde işlem yapıldıktan sonra birde bilgisayarın kapatılmasını öneriyoruz. Aşırı bir kullanım yapılmışsa beklemek daha mantıklı olacak.

Donanım tarafında bir arıza yaşanmıyorsa aşağıdakilerin denenmesi fayda sağlayabilir.

Programdaki ve yazılımdaki faktörler

Zaman zaman ya sisteme ya da programa yeni güncelleme çıkarılarak bazı aksaklıklar çıkabiliyor. Bunlarda önerimiz her daim öncekine dönülmesi yoluyla deneme yapmış oluyoruz.

Normalde Windows sistemlerinde geri yüklemenin çalıştırılmasıyla bir çok aksaklığın düzeldiğini görüyoruz. iOS / MacOS sistemlerinde ise ayarların ve ağın sıfırlanması gibi ayrı ayrı seçenekler denenebiliyor. Lakin Windows 10 veya Windows 11 gibi bir kesin çözüme ulaşılamayabiliyor.

Kurulu olan iMovie’ nin kaldırılarak yeniden kurulması her zaman tercih edilenlerin başını çeker. Biz ek olarak eski versiyonlardan biriyle daha denenmesini öneririz.

Sistemin güncellemelerini yaparken sonradan kurduğunuz programların sorun çıkarıp çıkarmadığını anlamak adına durdurma veya kaldırma yoluna gidebilirsiniz.

Ürün garantisinde uzaktan destek hizmetinden yararlanabilirsiniz. Özel destek hizmeti veren müşteri hizmetlerinden de ücretli şekilde yardım alınabiliyor. Özellikle akşam saatlerinde ve geceleri en iyisi bu olabiliyor.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.