İnanılmaz! 800 Yıllık Cep Telefonu Ortaya Çıktı!

media 12354

Avusturyalı Arkeologlar, yaptıkları kazı çalışmasında 13’üncü yüzyıla ait 800 yıllık cep telefonu veya ona oldukça benzeyen bir nesne buldular.

Andronova

Devasa boyutlara sahip “ilk cep telefonunu geliştiren Motorola‘nın” ardından cep telefonu, yerini günümüzde hayatımızın en önemli parçaları haline gelen, dokunmatik ekranlı teknoloji harikaları akıllı telefon modellerine bıraktı.

Yukarıda özellikle tırnak içinde yazdığımız “ilk cep telefonunu üreten Motorola” ifadesi, görünüşe göre değişiyor. Avusturya’da yapılan kazı çalışmalarında, cep telefonuna oldukça benzeyen, üzerinde Sümerlerin işaretlerinin bulunduğu 800 yıllık bir nesne bulundu. Evet, yanlış durmadınız, tam 800 yıllık.

Taş üzerine oldukça belirgin bir şekilde oyulmuş ekran, tuşlar ve Sümerlere ait çivi yazısının yer aldığı 13’üncü yüzyıla ait olduğu anlaşılan nesne hakkında, bazı UFO araştırmacıları bu nesneyi uzaylıların getirmiş olabileceği yönünde açıklamalarda bulundu.

800 yillik cep telefonu goruntusu

Görüntü olarak Ericsson S868 modeliyle birebir benzediği anlaşılan 800 yıllı cep telefonu, akıllara Ericsson‘un zamanında oldukça popüler olan bu modelinin tasarımını uzaylılardan kopyalayıp kopyalamadığı sorusunu getirdi.

Ericsson S868

Oldukça ilginç olan bu keşfin arından, Sümer çivi yazısıyla oyulmuş bu taşın, cep telefonu özelliğine sahip olup olamayacağı konusu gündeme gelirken, uzmanlar bunun sadece uzaylıların da yardımıyla Sümerler tarafından geleceğe yönelik bir öngörü olduğuna işaret ediliyor.

Kıyafetlerde cebin bile olmadığı o tarihte, insanlara bakın 800 yıl sonra cep telefonu böyle olacak diyen kişinin idam edilmiş olabileceği de varsayımlar arasında 🙂

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın