Instagram 13 yaşından küçük bir çocuğu şikayet etme

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Instagram 13 yaşından küçük çocuğu nasıl şikayet ederim? Şimdilik çocuk hesaplarını şikayet için özel bir başvuru formunun olduğunu söyleyebiliriz.

Teknoloji destek

Şirketin bu ağı aldığında ilk yıllar sancılı geçse de son yıllarda büyük başarılara imza attı. Tabi büyümenin bazı bedelleri olabiliyor. Yasal düzenlemeler, kullanıcıların sorunlarına yetişememe ve sistemsel aksaklıklar. Yazımızda yasal yaç kuralına takılan hesapların şikayet edilme süreci hakkında bilgi vermek istedik.

Her geçen gün git gide büyüyenbu ağın, büyüme nedeniyle doğal olarak bazı sorunların sık karşımıza çıkmasına dolaylı yolla neden oldu. Çoğu hesap sahibinin gerçek bilgilerini paylaşmadığı ve giriş sorunlarında doğrulama sıkıntıları çektikleri görülüyor. Yazımızda yaşı tutmayanlara değindik ama birde turuyor ama yanlışlıkla küçük yazılmasıyla hesabın kısıtlandığı oluyor. Burada da kimliğin görüntüsü talep ediliyor.

Instagram çocuk hesabını şikayet etme

Instagram’ da rahatsızlık veren 13 yaş altı çocuk hesabını ya da çocuğunuzun hesabını kapatmak istiyorsanız tam size göre bir iletişim adresi yer almakta. Verdiğimiz adresle eğer kurallara aykırı bir durum varsa ya hesap kilitlenir ya da kapatılır. 

Hesabın bildiriminden sonra Instagram uygun gördüyse inceleme başlatır ve kişinin kimlik görüntüsü istenilir. Yani kişiden hesap doğrulaması istenilir ve bu süreçte geçici bir süreliğine kullanım engeli uygulanılır. Hesabın 13 ya ve üstü olmadığı anlaşılırsa gerekli yaptırım hemen gerçekleşir.

Bildirimi nasıl bulunulacağını aşağıdaki bağlantı içerisinde bulacaksınız:

  1. help.instagram.com/contact/723586364339719
  2. sizin adınız ve karşı tarafında kullanıcı bilgisi
  3. Doğum yılı ve kişi ile alakanız seçilecek.

Instagram 13 yaşından küçük bir çocuğu şikayet etme

Başvuru formunda istenilen alanların eksiksiz olarak doldurulması gerekmekte. Kişinin yaş bilgisini bilenler seçsin veya yaklaşık olanı yazınız. İşlemler ekranının açılmaması durumunda başka tarayıcı üzerinde denemesi yapılabilir ve çok defa deneyenlerin işlem engeli ile sonuçlanır.


Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2021, 17:09

Teknoloji destek
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir