Instagram 5xx server error hatası çöktü mü

blank

Bugün instagram sunucularında oluşan bir arızadan dolayı Türkiye genelinde 5xx server error hatası oluştu. İlk çıktığında bir kaç denemeden sonra düzeliyordu.

teknik destek

Aşağıdaki şekildeki gibi bir hata alıyorsanız tahmini ağın sunucularında oluşan bir arızadan dolayı genel bir durum var. Çevrenizde başka kullanıcılardan sormanızı öneriyoruz. Farklı cihazlarla denenmesinde fayda olacağını da düşünüyoruz. Bu bölgesel ise ilerleyen saatlerde ara ara kontrol edilmesini öneriyoruz.

  1. Başkalarıyla konuşunuz.
  2. VPN kullanarak çıkıyor mu test ediniz.
  3. Tarayıcı, uygulama ve başka internet erişimiyle deneyelim. Bazen kullanılan modemin kapatılmasının işe yaradığını görmüştük.
  4. Cihazın yeniden başlatılmasıyla ve tarihinde yanlışlık varsa düzeltilmesiyle çözüme ulaşılabiliyor.
  5. PC yardımıyla erişim yapanların profilinde bir şeyleri değiştirmeye çalışmalarını öneriyoruz. Çıkan uyarının dolaylı yolla problemi işaret edeceğini düşünüyoruz.

Instagram 5xx server error nedir

5xx server error, genelde sunucu sorunlarından dolayı çıkmakta. Çok nadirde olsa internet hızının yavaş veya yetersiz olması nedeniyle çıkabilmekte. Bugün oluşan hata instagram sunucuları kaynaklı ya da portlar kaynaklı oluşan bir sorun. Erişim sorunu bazı bölgelerde tamamen bazı bölgelerde de ara ara bu sorunla karşılaşıldı.

Kişi nedeniyle çıkan durumlara baktığımızda çoğunlukla bir şeylerin sık yapılması ve şüpheli görülen durumlarda sistemin verdiği uyarılardan biri olabiliyor. Böyle bir şeyin testini yine yukarıdakilerle yapılmasıyla anlaşılır.

Uzun süreliğine devam eden problemlerin sonucunda önereceğimiz cihaza bir önceki instagram versiyonunu kurmanız olacak.

Instagram 5xx server error hatası çöktü mü

Bir kaç defa giriş denemesi yaptığımızda bu “Sorry, something went wrong” şekilde bir hatanın karşımıza çıktığını söyleyelim. Facebook logosunun çıkmasının nedenlerinden birinin aynı şirkete ait olması ve sistemlerin yapılandırılması aynı alandan yapıldığını söyleyebiliriz.

Uyarının devamında şirketin diğer yazılımlarında çıkıyor mu diyerek incelenmesini öneriyoruz. Biz böyle bir şeyle geliştiricilerin şüpheli gördükleri hallerde tepki olarak verdiğine şahit olmuştuk. Bir saldırı yapılıyormuş gibi algılayarak tedbir almak amaçlı erişimin kesilmesi gibi bir durumun çıkmış olduğu söylenebilir.

Instagram server error sorunu


Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2021, 21:56

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!