Instagram 6 haneli kod gelmiyor (24 saat 72 saat)

Andronova
5 Minimum Okuma

Instagram 6 haneli kod gelmiyor şikayetlerine baktığımızda bazılarında 24 saat bazıların da 72 saat süresince kod gelmediği yazılmakta. Haberimizde bu ve bunun dışındaki olası sorunlarda ne gibi işlemler yapılması gerektiğinden bahsedeceğiz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Instagram 72 saat kod neden gelmiyor?

72 Saat sorunu esasında güvenlik önlemi olarak biliniyor. Kısaca operatör tarafından alınan bir önlemdir. Hat çalınmalarında veya sahte hat açılmasına karşın böyle bir önlem alınmış.

72 Saat Instagram kod gelmiyor sıkıntısı çekenlerin bir çoğu ya sim kart değişimine gitmiş ya da operatör değişimine. Böyle durumlarda 3 gün beklemeniz gerekiyor.

Instagram 24 saat kod neden gelmiyor

Hesaba yönelik sorunlarda daha sık karşılaşılır. Örnek kullanıcının ceza alması ya da o gün şüpheli duruma düşmesinden dolayı gün boyu süren bir işlem yasağı oluşur. Buna ek olarak sürekli yanlış şifre denemeleri veya farklı yerlerden oturum açma girişimleri.

Bu süre boyunca hiç bir şekilde oturumunuzu açmaya çalışmayın. Aksi takdirde süreyi uzatırsınız.

Normal zamanlarda kod gelmiyor için yapılacaklar

Bu bahsedeceğimiz konu bazen kullanıcılara sunuluyor bazen sunulmuyor. Öneri sunulan ve bazen sunulmayan kişilere önerimiz “Yardım merkezi” ekranından şansınızı denemek olacak. Şifrenizi unutmuş gibi uygulamadan yanlış şifre girin ve bu seçeneğin çıkmasını bekleyin. Eğer bizdeki gibi bir seçenek ekrana gelmediyse, yardım merkezindeki seçenekleri veya önerdiğimiz numara aranıp uzak bağlantı veya kullanıcı adınızla işlem yaptırabilirsiniz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
 • Telefonun tarih ayarı yanlış olabilir.
 • Bildirim mesajları kapalı olabilir. Facebook kanalıyla denemek için telefondan mesaj kısmını açıp f yazınız ve 3266 mesaj atınız.
 • Başka bir telefona sim kartınızı takıp deneyebilirsiniz.
 • Sim kart değişimi yapılarak denenebilir.
 • Operatörünüzü arayınız yani Türk Telekom, Bimcell, Vodafone ise ya da Turkcell ise görüşüp hattınızda bildirim mesajlarına engelleme olabilir diyerek işlemler yaptırınız. Kısa kodlar denenebilir.
 • Operetörden hat resetletilebilir.
 • Yukarıdaki denendiyse operatörünüzden hattınızın resetlenmesini isteyiniz.
 • VPN programıyla deneyin. Bazıları bunla çözdüklerini belirtmekte.
 • Facebook hesabınız varsa kod gelmiyen telefon numarasını Facebook’ a ekleyip kod isteyip deneyin.
 • Aynı şirket olduğundan dolayı geri dönüş yapılması mümkün olan şu facebook.com/help/contact/283958118330524 bağlantıyı deneyelim.

Kod için talep gönderme işlemi

Instagram kod gelmiyor hatası özellikle 2-3 yıldır ön planda olmasında rağmen hala neden gerekli iyileştirmlerin yapılmadığı merak konusu. Acaba geniş çapta bir değişime mi gidilmesi gerekiyorsa şu an için gerekli düzenlemeler yapılmıyor.. Buna rağmen Instagram’ ın her hangi bir adım atmaması bize çok ilginç geliyor. Bu sorun için bir alternatif doğrulama önerisi eklenebilirdi. Burayı da geçtik ulaşmamasından dolayı bir bildirim alanı açılabilir. 

Kod mail adresine gelmiyor için test edeceğimiz adımlar şöyle:

 • Instagram uygulamasına giriniz. Kullanıcı adınızı yazıp “Giriş yapmak için yardım al” dokunun.
 • Sonrasında “Daha fazla yardıma mı ihtiyacın var” dokunun. Size bir seçenek sunması için her yolu deneyin.
 • Duruma göre birde bilgisayardan işlem yapınız.

Direk görüşebileceğiniz bir kanal olmamasından dolayı sadece özel kurumsal şirketler tarafından hizmet verilmekte. Yukarıdakiler deneme amaçlıdır ve tüm sorumluluk kullanıcıya aittir!

Instagram güvenlik kodu gelmiyor kaldırma
Instagram 6 haneli kod gelmiyor (24 saat 72 saat)
Instagram güvenlik kodu gelmiyor
72 saat Instagram kod gelmiyor

Konunuzla alakalı bir başlık bulamadıysanız “Diğer” olanla devam ediniz. Resimlerde gördüğünüz adımların her kullanıcıya açılmadığını belirtelim. Test edilmesi adına hesabın adıyla, kullanılmışsa e-posta ve numara girilerek sorgulanabilir.

kod telefona ulaşmıyor
Kod telefona gelmiyor

Uygulamadan size başvuru seçeneği sunulmuyorsa artık iletişim kanalı kapalı olabilir. Ya farklı bağlantılar üzerinden dönüş yapılmasını isteyeceksiniz ya da oturumu açık bir hesap üzerinden ulaşılabilir alanları kullanarak bildirimde bulunacaksınız.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Alternatif olarak bakmanız gereken şeyler

Instagram 6 haneli kod gelmiyor sorununa yönelik çözüm önerilerimizin umarız işe yaramıştır. Geçici sorunlara yönelik en iyi yöntem beklemek olacak. Sürekli deneme yapılan cihazlara yönelik kısıtlamalarda olacağını belirtelim.

İşlem yasağı almamış hesaplar için en iyi denenecek işlem şöyle olacak:

 • Tarayıcınızdan iki sekme açın ve birinden instagram.com diğerinden kayıtlı mail hesabınızın oturumu açık olsun. Instagram’ ın sayfasından şifre yenilemeyi başlatın ve mail ile işlem yaparken yeni şifrenizi belirleyerek oturum açılması sağlanacak.
 • Deneme yaptığınızda o gün kullanmadığınız cihazdan ve internet bağlantısından deneyin.
 • uruma göre kimliğinizi göndermeniz istenebilir. Bunun için kimlikte yer alan T.C. numarası ve bazı alanlar kapatılarak gönderim yapılabilir.

Öneri benzer haberimiz: https://www.andronova.net/instagram-sms-dogrulama-kodu-gelmiyor.html

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir