Instagram anket nasıl yapılır anket nedir?

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Ara ara karşımıza çıkan güncellemelerin sonucunda bir dizi sorun çözülürken ayrıyeten yeniliklerde yanında geldiğini görüyoruz.

Teknoloji destek

Sosyal medya her geçen gün kendini yenilemekte ve yeni özellikler ile kullanıcılarının daha iyi vakit geçirmesini sağlamakta. Sosyal medyanın diğer platformlarında yayına başlayan anket özelliği Instagram’a da geldi. Artık Instagram’da sizlere anket yapabilir ve takipçilerinize iki şık arasında kaldığınızda başvurabilirsiniz. Bu özellik ile takipçiler ile etkileşim daha da çok artacak ve farklı bir paylaşım ortaya çıkacaktır.

Instagram anket nasıl kullanılır

Instagram, şuan için sadece iki seçenekli bir anket oluşturmanıza izin vermekte. Bu özelliği kullanmak için fotoğraf veya videonuzu çektikten sonra anket çıkartmasını göreceksiniz. Anket özelliğini seçtiğinizde sorunuzu yazabilirsiniz. Bu ayarlamaları yaparken sorunuzun fotoğrafınızda veya videonuzda nerede bulunmasını da siz seçebilirsiniz. Anket ayarlarını yaptıktan sonra yayınladığınızda artık anketiniz hazır olacaktır. Instagram anket özelliği yayınlandıktan sonra eş zamanlı olarak takipçileriniz ile etkileşimde bulunabilirsiniz.

Instagram anket nasıl yapılır anket nedir?Instagram anket nasıl yapılır

Anlık paylaşım / yayınlanacak fotoğraf veya video seçilir / çekilir / çıkartmalar / anket

Anket sayfasında takipçileriniz oylarını kullanırken aynı zamanda sizinle düşüncelerini de paylaşabilecekler. Anket sonuçlarınızı ise takip etmeniz çok kolay. Bunu için izleyiciler listesini yukarı çekmeniz yeterli. Bu özellikte aynı zamanda anket detayı da bulunmakta. Bu detaya sadece hangi şıkkın ne kadar oy aldığınız değil kimlerin hangi oy kullandığını da görebilirsiniz. Bu sayede arkadaşlarınızın hangi yönde oy kullandığını öğrenebilirsiniz. Oy kullanan kişinin hangi oyu kullandığının belli olması bir açıdan iyi gibi görünse de bazı ikili ilişkilerde sorunlar yaşatabilir. Instagram’ın anket özelliğini kullanırken bu detaya özen göstermeniz oldukça faydalı olacaktır.

Anket çıkmıyor şeklinde araştıranların deneyecekleri:

Güncel olan versiyona sahip olduğunuzdan emin olunuz. Lakin telefonun uyum sorunu varsa eski instagram versiyonlarını kullanmak iş görebilir.


Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2021, 12:33

Teknoloji destek
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir