Instagram arama geçmişi kendi kendine siliniyor

Instagram arama geçmişi kendiliğinden silinebilir mi sorusuyla karşılaştınız mı ya da bu sorun sizde de oldu mu? Yapılan aramaların silinmesinin bir kaç nedeni var.

teknik destek

Sizce Instagram uygulamasında arama geçmişi kendilinden silinebilir mi? Bence bir müdahale olmadan çok zor. Yazımızda olası silinmeye neden olacak etkenlerden bahsedeceğiz.

Bazıları bunu sormasının nedeni nişanlısının, eşinin veya sevgilisinin instagram hesabında aramaların silindiğini görmesi veya arama geçmişini görmemesi nedeniyle kafada oluşan şüpheden dolayı bir arayışa giriyor. Böyle bir soruyla karşılaştığımızdan dolayı böyle bir yazı hazırlamayı uygun gördük.

Yapacağımız açıklama sadece tecrübe ve genel karşılaştığımız durumlardan ibarettir. Kimseyi zan altında bırakmadan makaleyi hazırlamaya çalıştık.

Instagram arama geçmişi neden silinir?

Instagram’ da aranan kelimelerin kendi kendine silinmezi çok nadir görülen bir durum. Kullanıcı yaptığı aramaların başkaları tarafından görülmesini istemeyebilir. Bu sakıncalı aramalar, birini arama veya konuyla alakalı paylaşımları görmek için yapılan aramlara olabilir. Yani merak ettiği bir şeyin yanlış anlaşılmasından çekindiğinden kişi geçmişi temizlemiş olabilir.

Uygulama kendiliğinden siliniyor diyorsanız bu da uygulama yeni bir güncelleme sunuyor ama telefonun yazılım sürümü eski olduğundan işlem yapılamama nedeninden dolayı uygulamada kullanım sorunları çıkabilir.

  • Bir ihtimal yardımcı bir uygulama veya web sitenin erişim yapılmasına izin verildiğinden dolayı iyi niyet veya kötü niyetle olmuş olabilir.
  • Hesabınızın şifresini bilen birinin kullanımdan sonra geçmişi temizlemesi. Veya telefonunuzdan biri hesabınıza girdi.
  • Belki hesabınız çalınmış ve sessizce kullanım yapılıyor olabilir.
  • Sizde yanlışlıkla veya bilmeden temizlemiş olabilirsiniz.

Instagram arama geçmişi kendiliğinden siliniyor mu?

Instagram arama kayıtları kendiliğinden siliniyor mu?

Bir ihtimal olarak cevap verebiliriz. Bu ihtimal seçenekleri az olsa da açıklamak isteriz.

  • Telefonda bir bakım uygulamasının yüklü olması nedeniyle eğer instagram’ a müdahale etmesine izin verilmişse olabilir
  • Kişi telefonda yer açmak için uygulamalara girerek uygulamaların ön belleğini temizlemiş olabilir. Bu işlem geçmişin silinmesine neden olur
  • Uygulamanın cihazda yetersiz yer olduğunu belirttiği durumlarda öneri olarak işlem yapılmış olabilir

Instagram arama geçmişi silme ile ilgili yazımıza göz atmanızı kesinlikle öneriyoruz. 


Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2021, 23:46

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir