Instagram arama geçmişini silemiyorum nasıl silinir?

blank

Instagram aranan kişiler, aranan kelimeler ve yapılan aramalar nasıl silinir diye soranlar için güzel bir çalışma yaptık. Bundan öncede izinsiz silinmesini anlattık.

teknik destek

Instagram arama kayıtları geçmişini temizleme için neler yapılacağını resimli göstereceğim. Instagram arama geçmişini silemiyorum nasıl silinir diye sorunlar olabiliyor. Bazen burnumuzun önünü göremediğimiz zamanlar olabiliyor. Kayıtlara bakmak içinde kısa bir bilgi vermek istedik ve tüm telefonlarda yapacağımız işlemin aynı olduğunuzu bilmenizi isteriz. Yani işlemlerde Samsung kullananların, Xiaomi kullananlardan biri farklı bulunuyor ve telefonlarda yapıalcak işlemler hep aynı olur. Yani instagram uygulamada bir değişiklik yapmadığı sürece bu adımlar tüm modeller için geçerli.

Silinmiyor şeklinde sorunla karşılaşıldığında ekranın görüntüsünü bize gönderiniz.

Instagram arama geçmişi silinmiyor

Uygulama üzerinden yapılan aramaları, bakılan hesapları ve genel içerik görüntülemeleri temizleyerek aynı zamanda uygulamanın daha rahat çalışmasını sağlayabilirsiniz. Bu durum tüm akıllı cihazlarda ve bilgisayarlarda aynıdır. Belli bir boş alanda hareket daha kolay olur. Parçalanmış bölümlerden veri alırken azda olsa zaman kaybı olur. Yer almadığında tutarsız çalışır. 

Yaptığınız arama kayıtlarını silmek mi istiyorsunuz? Ya da rahatsız edici arama kayıtlarımı ekrana geliyor? Aşağıdaki adımları uygulayarak instagram’ da yapılan aramaları silebilirsiniz. Eğer arama geçmişi silinmiyor ise gerekli incelemenin yapılması adına bildirme bulunma seçeneğini kullanabilirsiniz.

Hesabınızı birde başka bir telefonda deneyiniz ve silmeyle alakalı problem yaşanıyor mu bakınız. Ek başka hesabınız varsa onla da test edebilirsiniz. 

Instagram’ a güncelleme gelmişse belki sorun çıkarmış olma ihtimaline karşın önceki bir versiyondan test ediniz. Birde eğer ceza almışsanız belli alanların çalışmayacağını söyleyelim. Test etmek isteyenlerin profillerindeki yer alan şeylerden bir kaçını değiştirmeye çalışınız.

Instagram arama geçmişini silme

İki anlatımla bu bölüme ulaşmanızı sağlayacağız. Bir sorun çıkmadığı sürece siz hangisini tercih ederseniz onda işlem yapabilirsiniz. Arama geçmişi temizleme işleminden sonra uygulamadan çıkıp tekrar girip deneyin.

1- İlk öneri

  • Profil üzerinden yukarıdan 3 çizgiye dokunun
  • Yandan açılan yerin altında ayarlara girin
  • Güvenlikle devam edin
  • Arama geçmişini temizle ile işlemi başlatın

Instagram arama geçmişini silmeInstagram arama geçmişi nasıl silinir

2- İkinci öneri

  • Instagram hesabınızdan profil bölümüne giriş yapınız.
  • Çark simgesine dokununuz.
  • Sağ üst tarafta yer alan üç noktaya tıklayınız.
  • Aşağıya ininiz ve “Arama geçmişini sil” seçeneğine dokununuz.
  • Arama geçmişini silmek geçici olduğunu unutmayınız. Aramalara devam ettiğinizde tekrar geçmiş bölümünde yer alır.
  • Geçmiş silinmiyor ve dışarı atıyorsa yani başa dönüyorsa model bilgisi ile yorum bırakın.

Instagram Arama Geçmişi Nasıl Silinir Android iPhone

Instagram arama geçmişini temizleme 

Instagram arama geçmişini silme

Uygulama sorunları ve hesap sorunlarında yorum bırakınız. Gün içerisinde dönüş yapılacaktır. İşlem örnek resimlerini iPhone üzerinden hazrıladık ve diğerlerinde aynı bölümlerden işlem yapılacak.


Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2021, 00:01

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!