Instagram bad request 400 hatası nedir

Andronova

Instagram telefon doğrulaması istiyor kodu giriyorum bad request 400 hatası geliyor. Hesabımdan beğeni yapamıyorum ve fotoğraf gönderemiyorum bunla alakalı mı?

Instagram uygulamasında hesabınızı açmaya çalıştığınızda telefon doğrulaması istiyor. Bunun dışında fotoğraf beğenemiyorum ve gönderemiyorum sorunu ile karşılaştınız mı? Böyle bir şeyin spam davranış uyarısı olduğunu söyleyebiliriz.

Verdiğimiz bilgiler genel niteliği taşımakta ve kesin çözüm olamayabilir. Bu hatayla ilk defa karşılaşıyorsanız hemen başka bir cihazdan ve bilgisayardan hesabınıza giriniz.

Hesabıma girmek istediğimde karşıma instagram’ dan telefonumu doğrulamak için numarama kod göndermek istiyor. Kod geliyor ve kodu giriyorum ama “Bad Request 400” hatası geliyor. Artı çoğu işlemleri yapamıyorum diyenlerin bir çoğunda aşırılık söz konusudur.

Instagram bad request 400 hatası nedir

Instagram bad request 400 nedir?

Instagram 400 bad request, Türkçe olarak taşıdığı anlam hatalı istek demektir ve gerçek manada aşırıya kaçılan her şeyde engellemek adına çıkan sistem uyarısıdır. Tarayıcı ve uygulamasından sık sık hesaba giriş yapmayı deniyorsanız, şifrenizi sürekli yanlış girdiyseniz, farklı cihazlardan hesabına kısa süre içerisinden giriş yaptıysanız, kurallara aykırı paylaşımlarda ve yorumlarda bulunduysanız, bu hatayı almış olabilirsiniz.

Kişi tarafından spamlı davranışlar tespit edildiğinde bu ve farklı mesajlar alacaksınız. 400 Bad Request HTTP yanıt kodu alırsınız, hesabınıza ulaşamazsınız ya da ulaşırsınız ama paylaşım yapmanız kısıtlanır.

Instagram bad request 400 hatası Instagram

Bad request 400 Instagram çözümü

  1. Farklı telefonlarda (Sürekli aynı şeylerde kullanılan cihaz kısıtlanabilir) ve bilgisayarda deneyin.
  2. İnternet bağlantısını yaptığını ağ dışında başka ağlarla denemenizde fayda olacaktır.
  3. Tarayıcı üzerinden profilinize girebiliyorsanız ek giriş yöntemi eklenebilir. Örnek başka sosyal hesapla bağlanma.
  4. Telefonun ve uygulamanızın önbelleğinin temizlenmesi belki işe yarar.
  5. Esk bir kaç instagram versiyonunu kurunuz. (Çok sık sürümler çıktığında karşılaştık)

Hesabınıdan spam’ a yol açacak hareketlerde bulunduysanız belli bir süre engellenmiş olabilirsiniz.

facebook.com/help/contact/357439354283890 ve www.help.instagram.com/contact/151081798582137 bağlantılarını kullanın. İkinci URL’ ye girdiğinizde alakasız çalışan bir seçenekle talebinizi gönderiniz.


Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2021, 04:26

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir