Instagram bad request 400 hatası nedir

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

Haberimizde, Instagram bad request 400 hatası hakkında genel bir bilgilendirmeye ve sonrasında bad request sorunu için ne yapılmalı buna değineceğiz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Kullanıcılar Instagram’a giriş yapmaya veya bir işlem gerçekleştirmeye çalıştıklarında “bad request” hatasıyla karşılaşabilirler. Bu hata mesajı, kullanıcının talebinin Instagram sunucularına ulaşamadığını veya Instagram’ ın kullanıcının talebini yerine getiremediğini belirtir.

Instagram bad request hatasının birkaç nedeni olabilir. Bunlar arasında:

 1. İnternet bağlantısı sorunları: İnternet bağlantısı zayıf veya kesintiliyse, kullanıcının Instagram sunucularına erişimi sınırlı veya tamamen kesilmiş olabilir. Bu durumda, kullanıcı “bad request” hatası alabilir.
 2. Tarayıcı önbelleği sorunları: Kullanıcının tarayıcı önbelleği, Instagram’ın taleplerini işlemek için yeterli bilgiye sahip olmayabilir. Bu durumda, Instagram bad request sorunu ortaya çıkar.
 3. Kullanıcı hesabı sorunları: Kullanıcının Instagram hesabı, Instagram sunucularına erişim sağlamak için gerekli bilgileri içermiyor olabilir.
 4. Instagram sunucu sorunları: Instagram sunucuları bazen sorunlarla karşılaşabilir ve bu sorunlar Instagram kullanıcılarının taleplerini yerine getirmesini engelleyebilir. Bu durumda, kullanıcı “bad request” hatası alabilir.

“Bad request” hatası, Instagram kullanıcılarının deneyimlerini olumsuz yönde etkileyebilir. Ancak, kullanıcılar bu hatayı çözmek için bazı adımlar atabilirler. Bunlar arasında:

 1. İnternet bağlantısını kontrol etmek: Kullanıcılar, internet bağlantılarının düzgün çalıştığından emin olmalıdır. Bu, “bad request” hatasının bir nedeni olabilecek bir sorunu ortadan kaldırabilir.
 2. Tarayıcı önbelleğini temizlemek: Kullanıcılar, tarayıcı önbelleğini temizleyerek Instagram’ın taleplerini işlemek için gerekli bilgiyi yeniden yükleyebilirler.
 3. Kullanıcı hesabını güncellemek: Kullanıcılar, Instagram hesaplarında güncellemeler yaparak hesaplarının Instagram sunucularıyla uyumlu hale getirilebilirler.
 4. Instagram destek birimine ulaşmak: Kullanıcılar, sorun için ağın bildirim ekranını kullanarak, “bad request” hatasının nedenini ve çözümünü öğrenebilirler. Tabi bu daha çok hesap tarafında bir sıkıntı varsa denenmesi gereken önerilerden biridir.
instagram oops an error occurred 1
Instagram bad request 400 hatası

Instagram bad request 400 nedir?

Instagram 400 bad request, Türkçe olarak taşıdığı anlam hatalı istek demektir ve gerçek manada aşırıya kaçılan her şeyde engellemek adına çıkan sistem uyarısıdır. Tarayıcı ve uygulamasından sık sık hesaba giriş yapmayı deniyorsanız, şifrenizi sürekli yanlış girdiyseniz, farklı cihazlardan hesabına kısa süre içerisinden giriş yaptıysanız, kurallara aykırı paylaşımlarda ve yorumlarda bulunduysanız, bu hatayı almış olabilirsiniz.

Kişi tarafından spamlı davranışlar tespit edildiğinde bu ve farklı mesajlar alacaksınız. 400 Bad Request HTTP yanıt kodu alırsınız, hesabınıza ulaşamazsınız ya da ulaşırsınız ama paylaşım yapmanız kısıtlanır.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Instagram bad request 400 sorunu

Geçmiş dönemlerde en sık karşılaşılan alan telefon doğrulamasında kod istiyor ve doğrulama işlemini yaparken 400 bad request hatası çıkardı. Ve ne yaparsanız yapın sürekli aynı ekranla karşılaşırdınız.

Verdiğimiz bilgiler genel niteliği taşımakta ve kesin çözüm olamayabilir. Bu hatayla ilk defa karşılaşıyorsanız hemen başka bir cihazdan ve bilgisayardan hesabınıza giriniz.

Hesabıma girmek istediğimde karşıma Instagram’ dan telefonumu doğrulamak için numarama kod göndermek istiyor. Kod geliyor ve kodu giriyorum ama “Bad Request 400” hatası geliyor. Artı çoğu işlemleri yapamıyorum diyenlerin bir çoğunda aşırılık söz konusudur.

instagram Ortak Koleksiyonlar
Instagram 400 bad request sorunu

Bad request 400 Instagram çözümü

 1. Farklı telefonlarda (Sürekli aynı şeylerde kullanılan cihaz kısıtlanabilir) ve bilgisayarda deneyin.
 2. İnternet bağlantısını yaptığını ağ dışında başka ağlarla denemenizde fayda olacaktır.
 3. Tarayıcı üzerinden profilinize girebiliyorsanız ek giriş yöntemi eklenebilir. Örnek başka sosyal hesapla bağlanma.
 4. Telefonun ve uygulamanızın önbelleğinin temizlenmesi belki işe yarar.
 5. Bilgisayar veya mobil cihazlardan bir tarayıcı açın ve instagram.com üzerinden şifrenizi sıfırlayın. Bu işlemin hesap tarafında yaşanan bir sorunda işe yarabileceğini düşünüyoruz. Bunun için tarayıcıda bu ağa kayıtlı mail hesabının oturumunun açık olmasını öneriyoruz. Yan sekmeden parola unut yaptığınızda bu açık oturum algılanacaktır.
 6. Eski bir kaç Instagram versiyonunu kurunuz. (Çok sık sürümler çıktığında karşılaştık)
 7. VPN kullanırken oturum açmış kullanıcıların bazen başına böyle aksilikler geliyor. Burada yapılacak olan işlem VPN uygulamasını durdurup o şekilde girmeniz. Yok ülke içindeki olumsuzluklarla ortaya çıkmışsa, bu seferde VPN kullanmanız gerekiyor.

Hesabınızda spam’ a yol açacak hareketlerde bulunduysanız belli bir süre engellenmiş olabilirsiniz.

 • facebook.com/help/contact/357439354283890
 • help.instagram.com/contact/151081798582137

Bağlantılarını kullanın. İkinci URL’ ye girdiğinizde alakasız çalışan bir seçenekle talebinizi gönderiniz.

Instagram bad request konumuz genel bilgilendirme şeklinde oluşturulmuştur. Destek hizmetine ihtiyaç duyuyorsanız, önce ağın yardım sayfasını kullanmanızı, sonra içerikteki numarayı denemenizi öneriyoruz.

Instagram’ la alakalı sorun bildiriminde bulunacağınız ilgili konumuz, Instagram destek hattı.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir