Instagram beğeni sayısı çıkmıyor kaldırıldı mı?

blank

Instagram yakın bir zamanda beğeni sayısını gizleme kararı aldı ve artık görünmüyor diyebiliriz. Türkiye dahil çoğu ülkede beğeni sayısı kaldırıldı mı sorusu gündeme düştü.

teknik destek

7. Aydan beri gündemde olan ve bazı ülkelerde yavaş yavaş kaldırılan instagram beğeni sayısı şimdide Türkiye’ de başlatıldı. Twitter’ da çokça Tweet’ lenen beğeni kaldırma hashtag’ ı hızla yayınlıyor. Instagram beğeni sayısı çıkmıyor ve beğeni sayısını göremiyorum diyenler çıkmaya başladı.

Ağa tepki olarak açılan instagram delete Twitter’ da önemli gündem olmayı başardı. Yeni açılan hesaplarda direk bu değişim söz konusuyken eski hesapların bazılarında beğeni sayıları kaldırıldığı görüntülendi.

Beğeni sayısı kalktı ve yerine bir payşalım bizi takip eden tarafından beğenildiğinde x ve takip etmediğimiz kişiler tarafından beğenilirse o zamanda diğer kişiler beğendiği şeklinde bir durum olacak.  Beğenilerin sayısı 1 bin’ in üzerinde ise yine x ve de binlerce diğer kişi beğendiğini belirteyecek. Paylaşımı yapan kişi diğer kişilere tıkladığında kimlerin beğendiğini görebilecek. Yani kısaca paylaşım yapanın dışında kimse beğenileri göremeyecek.

Beğeni sayısı görünmüyor veya beğeni sayısı çıkmıyor diyenleri şimdiden duyar gibiyim. Yakında beğeni sayısı nasıl görülür veya beğeni sayısını nasıl görebilirim gibi aramalar başlayacaktır.

Instagram beğeni sayısı görünmüyorInstagram beğeni sayısı göremiyorumInstagram beğeni çıkmıyor

Instagram beğeni sayısı neden kaldırıldı?

Çıkan yeni politika kullanıcı gizliliği açısından gündeme gelmişti ve instagram’ ın uzun bir süre yayınlanmayacağı tahmin ediliyordu ama beklenenin tersi oldu.

Peki beğeni sayısı sadece gizlilik için mi yayınlandı. Hayır temel nedenlerinden biri düşük beğeni olan paylaşımın olumsuz etki oluşturduğu ve paylaşımın daha sonra silindiği yayıngınlaştığından bu şekilde bir kararın doğru olduğu kanısına varıldı.

Bilgi olarak yakında beğeni sayısını görme hilesi moda olacaktır. Birden çok ücretli ücretsiz programla karşılaşacağız ve çoğu işe yaramayacağınız düşünüyorum. Unutmadan birde kullanılan bazı uygulamalarda hesapta güvenlik zafiyeti oluşturacağını ve hesapların çalınmasına neden olabileceğini belirtelim. Sizin adınıza beğeni ve takiplerle de karşılaşabilirsiniz.

Instagram beğeni sayısı çıkmıyor kaldırıldı mı?

Dikkatli olmanız gereken hususlar bulunuyor

Eskiden beri olan ve artık bu kararla daha ön planda olan beğeni görme uygulaması şeklinde servis edilen çoğu sistemin tahlike saçtığını belirtelim. Hesapların hacklenmesi veya yarar sağlamak adına yerlerde kullanılabilir.

Online görme adı altında sitelere de dikkat ediniz. Arka planında yerleştirilen kodlarla şifrelerin ele geçirilmesi amaçlanabiliyor. Tam işlevi çalışmasa da az işe yarayan sistemler bulunabilir ve bunlar genelde belli bir ücret karşılığında kullanıma sunuluyor. Bunlara dahi verilen paralar çöpe gidebiliyor.


Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2021, 00:20

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!