Instagram Bilgilerini İnceliyoruz Sorunu: Geri Dönüş Yapılmıyor

Andronova
Yazar Andronova 7 Minimum Okuma

Instagram bilgilerini inceliyoruz sorunu için ne gibi işlemler yapılmalı ve sonrasındaki genel bilgileri bu makalede topladık.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Askıya alınan hesapta bilgilerini inceliyoruz sorunu için yapılan itirazlarda en dikkat çeken bilgi kişinin başkası tarafından hesabında işlem yapıldığı yönünde. Bu daha çok bir kılıf olarak kullanılmakta. Evet zaman zaman böyle durumlar yaşanıyor ama çoğunlukla hesabın askıya alınmada haklı sebepler vardır.

İşlemlerden önce bilmeniz gereken hususlar:

 • Şu an yaşanan yanlışlıkla oluşma durumu nadirde olsa yaşanır. Sistemde zaman zaman böyle şeyler oluyor. Yanlış hatırlamıyorsak 2-3 yıl önce böyle bir durum oluşmuştu. Sonrasında kendi kendine düzeldi. Ama kademeli düzelmeler olmuştu.
 • İtiraz ettikten sonra 24 saat üzerinden geçmesini bekleyin ve sonra şifrenizi unutmuş gibi sıfırlama ekranını kullanın. Bu işlemi tarayıcıdan yapın.
 • Hesabınıza ek oturum açma seçenekleri eklediyseniz, bir gün sonra onlarla ayrı ayrı giriş deneyin. (Facebook ile, telefon numarası ile ve mail ile)

Instagram Bilgilerini İnceliyoruz Sorunu

Instagram bilgilerini inceliyoruz, hesaplara uygulanan yaptırım sonucu itiraz edenlerin karşısına gelen bilgi notudur. Bu daha çok askıya alınan ve itiraz hakkı sunulan kullanıcılarda çıkmakta. Yapılan itiraz haklı bulunması sonucunda otomatik hesap kaldığı yerden açılacaktır. Ancak çoğunlukla olumsuz dönüşler yapılmakta.

Instagram bilgilerini inceliyoruz bilgisinde yer alan açıklama şu şekilde:

Bunu yapmamız genellikle bir gün kadar sürer. Değerlendirme bittiğinde seni bilgilendireceğiz. Bilgilerini teyit edebilirsek Instagram’ ı tekrar kullanabileceksin. Aksi halde hesabın kalıcı olarak kapatılacak.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Genellikle Instagram, üçüncü taraf bir araç veya otomasyon kullanıldığını tespit ettiğinde, size “Bilgilerinizi sağladığınız için teşekkür ederiz” mesajını gönderir. Bazen, otomasyon kullanmadan da bu hatayı alabilirsiniz, ancak asıl sebep genellikle otomasyon yazılımıdır. Instagram’da manuel olarak beğenileri, yorumları veya takip işlemlerini çok hızlı bir şekilde gerçekleştirirseniz, bu mesajı alabilirsiniz.

instagram bilgilerini inceliyoruz 3
Instagram bilgilerini inceliyoruz sorunu

Instagram Bilgilerini İnceliyoruz İtirazı

Eğer Instagram hesabınıza bu mesajla ilgili bir sıkıntı yaşanıyorsa ve bu durumun sebebini anlamak ve hesabınızı geri almak istiyorsanız, “Instagram hesabım devre dışı bırakıldı” formunu doldurmanız gerekiyor. Bu form, Instagram hesabınıza giriş yapmanızı ve kimliğinizi doğrulamanızı isteyebilir. Eğer giriş yapamıyorsanız, bu süreci açıkça tamamlayamayabilirsiniz.

Önemli bir hatırlatma olarak, Instagram hesabınızı belirli bir ücret karşılığında geri alacağını iddia eden kişilere güvenmemeniz önemlidir. Bu tür vaatlerde bulunan kişiler genellikle dolandırıcılardır.

Bunun yerine, aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. Size itiraz edeceğiniz bir bağlantı verildiyse bunu kullanın. Bu form, hesabınıza giriş yapmanızı ve kimliğinizi doğrulamanızı isteyebilir.

Unutmayın ki, hesabınızın devre dışı bırakılması hassas bir konudur ve bu tür durumları çözmek için Instagram’un belirlediği resmi prosedürleri takip etmek en güvenli yoldur.

instagram bilgilerini inceliyoruz 2
Instagram bilgilerini inceliyoruz çözümü

Instagram Bilgilerini İnceliyoruz Başvuru Süreci

Hesabınızı geri almak için muhtemelen en kısa sürede birçok form doldurmak isteyeceksiniz, ancak lütfen bu cazibeye direnin. Aksi takdirde, Instagram IP adresinizi bloke edebilir ve hesabınızı açıkça geri alamayabilirsiniz. Ayrıca, ne kadar çok form gönderirseniz, Instagram destek ekibinin hesabınızı incelemesi o kadar zorlaşacaktır.

Tam adınız, Instagram kullanıcı adınız, bu hesaba bağlı e-posta adresiniz ve ülkeniz gibi ilgili tüm alanları doldurun.

Formda tam olarak ne olduğunu açıklayın. Otomasyon veya üçüncü taraf araçları kullanmış olsanız bile, kullandığınızı söylemeyin. Bunun yerine, belirsiz bir nedenden dolayı giriş yapamadığınızı ve birisinin hesabınızı hacklediğini düşündüğünüzü ifade edin.

Ayrıca, hesabınızın olmamasının işinizi etkilediğini ve böylece yapay zekanın durumunuza öncelik verebileceğini belirtin. Hizmet Şartları’ nı hiçbir zaman ihlal etmediğinizi nasıl anladığınıza da değinin.

Eğer Instagram’ı işiniz için kullanıyorsanız ve onlardan reklam satın alıyorsanız, Instagram desteği size yardımcı olmaya daha istekli olacaktır.

Instagram’ın Yardım Merkezi’nde, gelişmiş yapay zekanın belirli rahatsızlıklardan muzdarip insanlarla ilgili sorunları nasıl çözdüğünü anlatan bir makale bulunmaktadır. Bu kaynağı kullanmak, hesabını daha hızlı almana yardımcı olabilir.

Formu doldurmayı tamamladıktan sonra “Gönder”e tıklayın.

Ancak, bu süreci yönlendiren Instagram destek ekibi tarafından taleplerinizi dikkate alınması zaman alabilir. Bu süreç içerisinde sabırlı olmalısınız. Fakat bu süre zarfında, hesabınızı geri almanıza yardımcı olabilecek ek adımları da atabilirsiniz.

Formu doldururken verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olmasına dikkat edin. Tam adınızı, kullanıcı adınızı, e-posta adresinizi ve ülkenizi doğru bir şekilde belirtmek, ilgili ekibinin size yardımcı olması için önem arz etmekte.

Hesabınızın olmamasının işinizi etkilediğini belirtmek, özellikle Instagram’ı işiniz için kullandığınızı ve reklam satın aldığınızı ifade etmek, destek ekibinin sorununuzu daha ciddi bir şekilde ele almasına yardımcı olabilir.

Instagram’ın Yardım Merkezi’nde yer alan gelişmiş yapay zeka ile ilgili makaleyi incelemek, sorununuzu anlamak ve çözümüne yönelik daha fazla bilgi edinmek için faydalı olabilir.

Doğrulama Kodunu İçeren Bir Fotoğraf Gönderin

 1. Form için Kullandığınız E-Postayı Kontrol Edin:
  • Form gönderdikten sonra kullanmış olduğunuz e-posta adresinize genelde bir otomatik e-posta gönderilir.
 2. Spam Postalarını Kontrol Edin:
  • Eğer Instagram’dan gelen e-postayı ana gelen kutunuzda bulamazsanız, spam postalarınızı kontrol edin, çünkü e-posta bu klasörde yer alabiliyor.
 3. Doğrulama Kodunu Fotoğraf Çekin:
  • E-postayı aldıktan sonra, içindeki doğrulama kodunu tutarken bir fotoğraf çekin. Bu fotoğrafı Instagram’a göndermek için kullanacaksınız. Doğrulama kodu fotoğrafını çektikten sonra aynı e-posta ile Instagram’a iletilmek üzere gönderin.
 4. Instagram’ın Kararını Bekleyin:
  • Artık Instagram’ın kararını beklemeniz gerekiyor. İnceleme süreci birkaç gün sürebilir.

Instagram’ın Yanıtını Bekleyin

İnceleme süreci 24 saatten az, yaklaşık 3 gün veya bazen bir haftadan fazla sürebilir. Her form gerçek bir Instagram destek görevlisi tarafından manuel olarak incelenir ve hesabın yeniden etkinleştirilip etkinleştirilemeyeceğini belirlemek için verileri işlemeleri gerekir. Binlerce rapor alındığından, her şeyi aynı gün içinde incelemek mümkün değildir, bu yüzden sabırlı olmanız önemlidir.

Ancak, bu süreçte dikkat etmeniz gereken önemli noktalar bulunmaktadır. İşte bu adımları atarken akılda bulundurmanız gereken önemli hususlar:

 1. Spam Gönderime Neden Olmayın:
  • E-posta takibi için yeni bir ileti gönderirken, spam olarak algılanmamak için sürekli gönderimde bulunmayın. Çünkü aşırı gönderimler spam gönderim olarak algılanmasına neden olur. Artı IP adresinin engellenmesine neden olacaktır.
 2. Bekleyin ve Sabırlı Olun:
  • Yapabileceğiniz her şeyi tamamladıktan sonra, Instagram tarafından gelecek olan yanıtı bekleyin. Dönüşler sorunun kapsamına göre uzun sürebilir.

Instagram bilgilerini inceliyoruz ne demek ve nasıl çözülür sorusuna yanıt olarak bu yazımızı hazırladık. Destek için iletişime geçin.

Sonraki: Instagram Hesap Silme Linki

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir