Instagram bilgisayardan video paylaşma

Andronova

Windows bilgisayardan Instagram video paylaşımı mümkün hale geliyor. Özellikle hikayeleri ve IGTV video yükleme yardımcı programı ile çok basit olacak.

Instagram web uygulaması pek iş görmedi gibi pek kullanıcı sayısına ulaşmadı. Instagram bilgisayar sürümü çok fazla tercih edilmiyor. Malum artık internet kullanımının çoğu mobil üzerinden yapılmakta. Bu yüzden ihtiyaç olmuyor. Ama bilgisayar başında uzun zaman çalışanlar için bilgisayardan instagram kullanma daha mantıklı olabiliyor.

Instagram’ da Windows 10 video yüklemek daha kolay hala geliyor. Tabi kullanacağınız yardımcı uygulamaya göre bu değişebiliyor. Bizim size önereceğimiz şu an için kullanılabilir en iyi uygulamalardan biri.

Uyarı! Şu an önerilen yazılımlar ve uzantılar ileride güncelleme eksikliği veya destek eksikliği nedeniyle kullanılmayacak halae gelebiliyor. Bazı uygulamalara da reklam yerleştirildiğinden can sıkıcı hale dönüşebiliyor. Ama bizim denediğimiz uzantı çok kullanışlı gibi duruyor.

Windows üzerinden video yüklemek için yapılacak

 1. Bilgisayardan instagram.com’ a girin (hesabınız açık olsun yani şifrenizle oturum açın)
 2. Instagram video yükleme porgramını indirin. “Web for instagram plus dm” olarak aratıp indirebilirsiniz
 3. İsteyen Chrome uzantı adresi chrome.google.com/webstore/detail/web-for-instagram-plus-dm/dgkhjjcoidmkfegigfdedmafpfemccpk?hl=tr
 4. İndirp butonuna tıkladığınızda yükledikten sonra program kendiliğinden açılacak
 5. Sizden uzantı için bilgisayardan onay isteyecek onay verin ve devam edin
 6. Google Chrome tarayıcısının sağ üst köşesine uygulamanın uzantısı yer alacak

Bilgisayardan Instagram video nasıl paylaşılır?

 • Yazılım otomatik açılmazsa yukarıdaki simgesine dokunun açılır
 • Arama yapmak için aşağıdaki arama kısayoluna dokunun
 • Bilgisayardan video yükleme için “+” simgesine tıklayın
 • Instagram bilgisayardan fotoğraf paylaşmak için yine “+” simgesi
 • Hesap beğenilerini görmek için kalp simgesine tıklayınız
 • IGTV video paylaşmak için yukarıdan sağ kısımda IGTV simgesine dokun

Bilgisayardan video fotoğraf yükleme işlemi artı simgesiyle yapılmakta. Uygulama açıldığında paylaşım butonu aşağıdaki kısımda yer alıyor. Fotoğraf yükleme yaparken hata veriyorsa izinlerle ilgili sorun olduğu anlamına gelebilir. Bazende hesap kaynaklı oturumu kapatıp açmanız yeterli olacak. www.andronova.net

Paylaşımlarda başlık ve açıklama kısmı gibi detaylar önerdiğimiz uzantıda bulunmakta. İşlem bittikten sonra instagram hesabınızın oturumunu kapatmanız önerilir.

Instagram bilgisayardan video paylaşmaBilgisayardan Instagram video paylaşmaWindows Instagram fotoğraf paylaşma

Bilgisayardan video nasıl yüklenir arayışına son verecek uzantı işinizi fazlasıyla görecektir. Uyarı olarak arama yaptığınız çok sayıda araçların zamanla hesapları veya sistemleri güvensiz hale getirebileceğini unutmayınız. Kendi resmi yazılımının dışındakilere çok dikkat edilmesi gerekiyor.


Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2021, 00:51

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir