Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu (2024)

Andronova
Yazar Andronova 6 Minimum Okuma

Instagram kullanıcıları arasında sıkça karşılaşılan bir sorun olan “Instagram bilinmeyen bir ağ hatası oluştu” mesajı, uygulamanın sistemlerinde meydana gelen arızalardan kaynaklanmaktadır. Bu sorun, her yıl birçok kullanıcının başına gelmektedir.

Ad imageAd image

Bu yazıda, “Bilinmeyen bir ağ hatası oluştu” sorununun olası sebepleri ve çözümleri hakkında bilgi vereceğiz.

İlk olarak, bu sorunu çözmek için deneyebileceğiniz en basit yöntemlerden biri telefonunuzu yeniden başlatmak, farklı bir internet bağlantısı kullanmak ve başka bir telefonda denemektir. Eğer hala giriş yapamıyorsanız, öncelikle kullanıcı adı ve şifrenizin doğru olduğundan emin olmalısınız. Bu doğru olduğu halde giriş yapılamaması durumunda, ağlarda meydana gelen olağan dışı bir durum veya Instagram’da meydana gelen teknik sorunlar nedeniyle karşılaşılabilir. Ayrıca, Instagram hesabınıza sürekli olarak hatalı şifre girildiği için hesabınızın kilitlenmiş olması da bu soruna neden olabilir. Bu durumda, hesabınızın kilitlenmesinin ne kadar süreceğini beklemeniz gerekebilir.

Yukarıdakilerin yanı sıra, mobil cihaz veya internet bağlantısı ile ilgili sorunlar da hesabınıza giriş yapamama sorunuyla karşılaşmanıza neden olabilir. Bu durumda, cihazınızı kontrol edebilir veya farklı bir internet bağlantısı deneyebilirsiniz.

“Bilinmeyen bir ağ hatası oluştu” sorunu çözümü için yapabileceğiniz birkaç farklı yöntem mevcuttur. Eğer bu çözümleri denemenize rağmen hala sorun devam ediyorsa, Instagram destek ekibiyle iletişime geçerek yardım alabilirsiniz.

Ad imageAd image
instagram bilinmeyen bir ag hatasi olustu 2
Instagram bilinmeyen bir ağ hatası oluştu için yapılacaklar

Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Ne Demek?

“Instagram’da bilinmeyen bir ağ hatası oluştu” uyarısı, genellikle Instagram sunucularıyla ilgili bir sorun olduğunu ve kullanıcıların oturum açmasını engellediğini gösterir. Bu hata mesajı, bazen anlık bir sorun olabileceği gibi, bazı şüpheli işlemler ya da Instagram politikalarını ihlal etme sonucu olarak da ortaya çıkabilir.

Bu uyarıyla karşılaştığınızda öncelikle sorunun geçici bir oluşum olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Bunun yanı sıra, hesabınızın geçici bir süreliğine yasaklanmış olabileceği ihtimalini de değerlendirmelisiniz. Bu durumda, yaptığınız eylemlerin Instagram politikalarını ihlal edip etmediğini kontrol etmenizde fayda var.

Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Ne Yapmalıyım?

Sorunu çözmek için aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz:

 1. Ağınızda bir sorun olup olmadığına dikkat edin. İnternet engeli veya port problemlerinde sıkıntı yaşanabiliyor olabilir. Başka bir bağlantı noktası veya başka bir cihazla denemek sorunu çözebilir.
 2. Telefonunuzun tarih ve saat ayarlarını kontrol edin. Cihazların tarihinin yanlış olmasından dolayı da hata mesajları alınabiliyor.
 3. Başka bir Instagram hesabıyla deneyin. Eğer başka bir hesapta sorunsuz bir şekilde giriş yapabiliyorsanız, sorunun hesabınızla ilgili olduğunu düşünebilirsiniz.
 4. Şüpheli eylemlerinize dikkat edin. Aşırı yorum yapmak, takip edilmeyi arttırmak veya şikayetlere neden olmak gibi durumlar, hesabınızın kısıtlanmasına neden olabilir.
 5. Parallel Space veya benzeri uygulamaları kullanarak hesabınızı farklı bir cihazda deneyin.
 6. Hesabınızın türünde değişiklik yapmayı deneyin. Bu durumda, hesabınızı geçici olarak dondurup daha sonra tekrar açmak da sorunu çözebilir.
 7. Şifrenizi sıfırlayın. Bunun için instagram.com’ a bir tarayıcı yardımı ile giriş gerekli adımları uygulayın. Oturum kapalı bir şekilde sıfırlamayı başlatın. Sonra yeni şifrenizi kullanarak uygulama üzerinden oturumunuzu açın.

Sonuç olarak, Instagram’da bilinmeyen bir ağ hatası oluştu uyarısı, genellikle geçici bir sorun olabileceği gibi bazı şüpheli eylemler sonucu da ortaya çıkabilir. Sorunu çözmek için yukarıdaki adımları takip edebilirsiniz.

instagram bilinmeyen bir ag hatasi olustu 3
Instagram bilinmeyen bir ağ hatası oluştu

Tür Değişimini Uygulama

Hesabınızın sınıfını işletme olarak değiştirdiğinizde bir çok hesap sorununa çözüm saplamış olacaksınız. Genelde uygulamanın kendisiyle alakalı olumsuz herhangi bir durumda tercih edilmektedir.

image 5
Ağ hatası için tür değişimi

Profilinizden hesabınızın ayarlarında girerek bu işlemi yapacaksınız. Hesap alanına girdiğinizde en altta bu seçenek yer alıyor ve doğru bir başlıkla ilerlemeniz yeterlidir. İsteğe göre tekrar bireysel hesabınıza geri dönersiniz.

Güncellemelerle Çıkan Uyumsuzluk Sorunu

 1. Instagram’ ın yaptığı bir güncellemeyle karşılaştınızsa o zaman önceki bir versiyonla denenmesini öneriyoruz.
 2. Telefona gelen yeni bir sürümden sonra problem yaşadıysanız o zaman sosyal medyada yer alan güncel paylaşımlardan yararlanınız.
 3. Instagram’ ın kaldırılıp yeniden yüklemeniz belki işe yarayabilir. Tabi bundan önce önbellek / veriler sil seçeneklerinin kullanılmasını öneriyoruz.
 4. Fabrika ayarı veya hard resetin işe yaradığı zamanlardan biri olabilir.

Bir ara güncellemeden hemen sonra kullanıcılardan gelen feedbackler doğrultusunda uygulamada sıkıntının tespit edildi söyleniyordu. Kullanıcıların bildirimlerine göre wi-fi veya hücresel veri aktifken bu uyarıyı alan kullanıcılar özellikle search bölümünde bu hatayla karşılaşmaktadırlar.

Hesabınızdan Kaynaklı Mıdır?

Hesabın sıkıntılı olma durumlarında kontrol edilecek alanlar ise;

 1. Yukarıda bahsetmiş olduğumuz şüphe doğuracak durumların incelenmesi gerekiyor. Son yaptığınız paylaşımlara bakılması, takip ettiğiniz kişilerin incelenmesi, giriş yapılan yerler ve cihazların analiz edilmesi.
 2. Anlamamız için profile girebilirseniz bir şeyler eklemeye çalışınız. Kayıt etmek istediğinizde uyarı geliyorsa hesabınızda bir sıkıntı var demek. Denemeyi bilgisayar üzerinden yapılmasını öneriyoruz.
 3. Şikayet edilen bir hesap incelenmişse ve kural dışı bir durumla karşılaşılmışsa kalıcı veya geçici böyle uyarılarla karşılaşılabilir.
 4. Kişisel bilgilerin doğru olmadığından dolayı bir engel çıkarılabilir. Destek üzerinden işlem yapıldığında kimliğin doğrulanması talep edilebilir. Bunla ne gibi bir bağlantı kuruluyor derseniz geçmişte anlamsız sonuçlar çıktığı bilinir.

Önerilerimizden sonra resimli anlatım bekleyenlere önerebileceğimiz çözüm başlığı altındaki uygulamadan yararlanılması. Bakınız bununla çok sayıda sorunun çözüldüğüne şahit olduğumuzu söyleyebiliriz. Eğer hesabınız sizin için çok değerliyse o zaman yardımcı programlardan yararlanmanızı öneriyoruz.

Hesabın Yaptırıma Uğraması

Başlıkta olan durum bu olasılıkla pek alalı değil. Lakin olmayacak anlamını taşımamakta. Biz daha önce şüpheli görülen hesaplarda kısmi özelliklerin kısıtlandığına şahit olmuştuk. Burada da belki hesabın kullanılmasına yönelik bir kısıtlama bu şekilde olması mümkün.

Umarız, Instagram bilinmeyen bir ağ hatası oluştu sorununu ortadan kaldırmışsınızdır.

Sonraki: Instagram sürekli olarak duruyor hatası

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Türkçe