Instagram bir sorun oluştu lütfen daha sonra tekrar dene

Andronova
By Andronova
4 Minimum Okuma

Şurada paylaşılıyor ve devamında "Instagram bir sorun oluştu lütfen daha sonra tekrar dene" hatası biraz önce ortaya tekrar çıktı. Çözümünde kısmi iş görecek detaya bakalım.

Sponsorlu reklam

800 milyon kullanıcı sayısına ulaşan instagram, bu potansiyeli yönetebilmek adına bazı sistemlerle kullanıcılarını denetlemektedir. Bu sistemlerin kontrolüyle beraber, İnstagram kullanıcıları kimi zaman hatalarla karşılaşabiliyor. İçeriğimizde uyarının ne demek olduğunu belirten bir kaç açıklamaya da yer veriyoruz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu aralar sık sık bu ağda çıkıyor ve hatta diğer sosyal uygulamalarda da benzer bağlantı hataları gündeme geliyor. Hatta böyle problem yaşandığında WhatsApp’ ın düzgün hizmet vermediği de oluyor. Kısaca aynı şirketin hizmetleri olduğundan dolayı sunucusal ve portsal hatalarda aynı anda sorun yaşanmakta. Geçtiğimiz günlerde parametre ve akış sorunlarla karşılaştık. Yazı başlığında yer alan hataylada yine belli aralıklarla karşılaşıyoruz. 

Sponsorlu reklam

Bir şeylere kalkışmadan önce yapacağınız bir işlem farkı sorunları doğurabilir. Bunu göz önüne alınız ve ona göre en zararsız olanla test ediniz.

Bir sorun oluştu lütfen daha sonra tekrar dene nedir?

Instagram bir sorun oluştu, sistemde görülen anlık veya geçici oluşan erişim sorunundan dolayı fotoğraf paylaşırken çıkan paylaşım hatasıdır. Hata başladığında “Şurada paylaşılıyor” şeklinde yazar ve sonrasında “bir sorun oluştu lütfen daha sonra tekrar dene” ile sonuçlanır. Nedir diye merak edenlerin bileceği sistemlerdeki bir arızadan sebep çalışmayı engelleyen bir etkenin olduğu.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu uyarının alınmasında en çok karşılaşılan sebep, kullanıcının hesabına giriş yaptığı sırada internetle ilgili problem yaşamasından kaynaklanıyor. Tam hesaba giriş sağlanırken wifi veya mobil veride bir kopma durumu gerçekleşmekte ve akabinde bu mesaj geliştirici tarafından kullanıcıya bildirilmektedir. Bir diğer sebep ise kullanıcıların çok fazla profili hızlı bir şekilde takip etmeye başlaması ve hashtag kullanımını arttırmasından kaynaklanıyor.

Instagram’ın koruyucu sistemleri bu gibi durumları art niyetli bulmakta olup, kullanıcı hesaplarının robot tarafında yönetildiğini düşünmektedir. Bu durumun akabinde geliştirici tarafından kullanıcılara kısıtlamalar uygulanmaktadır. Bu kısıtlamanın veya çıkan hatanın çözüm aşamasında iletişime geçebilir ve durumu açıklayabilirsiniz. Bir diğer çözüm önerisi ise kullanıcı şifrenizi sıfırlayarak zor bulunabilir bir şifre oluşturmanızdır.

Instagram bir sorun oluştu lütfen daha sonra tekrar dene

Çözümünde deneyebilecekleriniz:

Çoğunlukla uygulamanın kendiyle alakalı olduğunu söyleyebiliriz. Bunu anlamanız için yakınınızda ve uzakta olan arkadaşlarınızla görüşüp teyit ediniz. Sorun genelde ya da değilse yinede her iki durumda yapabileceğiniz işlemler hakkında paylaşımda bulunacağız.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
 1. İnternet bağlantısında kablosuz ve mobil veriyle deneme yapınız.
  • Yurtiçi ve dışında yaşanan olumsuzlukların sebep olduğu etkenler olabilir.
  • DNS’ de yaşanan bir sıkıntı olma olasılığının değerlendirilmesi.
  • VPN kullananların devre dışı bırakması veya kullanmayanların test için kullanması.
 2. Bilgisayardan kesinlikle deneme yapılması gerekiyor.
 3. Sık sık giriş yapmaya çalıştıysanız kendinizi engellemiş olabilirsiniz.
  • ilerleyen saatlerde denenebilir veya tam 24 saat geçmesi gerekebilir.
 4. Kullanılan telefon engellenmiş olabilir. Başka telefondan denenmesi gerekiyor.
  • Telefon Android ise birde iPhone’ da deneyin.
 5. Manuel bir DNS modeme veya telefona tanımlanabilir. Sonrasında kapatılıp açılması gerekiyor.
  • Ek birde VPN her zaman denenen bir yöntem.
 6. Facebook ile bağlantı varsa bağlanmaya çalışınız.
 7. Bilgisayardan erişim yapılabiliyorsa girip güvenlik seçeneklerine ekleme yapınız.
  • PC’ den bağlandı ise bağlı uygulamalar varsa bağlantısını kesiniz.

Hata bazen aynı sisteme sahip telefonlarda farklılıklar görülebiliyor. Örnek Huawei’ nin kullandığı sistem Xiaomi ile aynı ama arayüz farklı olduğundan aynı uyarı çıkmayabiliyor. Diğer bir örnekte Samsung kullanıcılarının farklı modellerden girerken farklı uyarılar ekrana gelebiliyor. Giriş hatası verirken bir çok modellerin dolaylı yolla aynı sebep ile porblem yaşadığını söyleyelim.


Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2021, 23:28

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak