Instagram bu bağlantı geçersiz hatası neden çıkar

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

Şifre değiştirme sırasında ya da güvenlik sebebi ile doğrulama adımları çıkabiliyor. Gözat’ a tıkladığımda instagram bu bağlantı geçersiz hatasını karşıma çıkarıyor.

Teknoloji destek

Sosyal ağlarda zaman zaman yüzlerce kişinin anlık kullanımlarında hata verebiliyor. Şüpheli olarak algılayanlar olabiliyor. Bundan dolayı da kullanıcılar hesaplarına güvence altına almak istemektedir. Özellikle kullanıcılar hesaplarının çalınmasını önlemek adına birçok tedbir almaktadır. Bu tedbirler arasında en çok tercih edilen yöntem ise iki faktörlü koruma yöntemidir. Bu yöntem sayesinde Instagram profili dışarıdan gelebilecek etkenlere karşı korunmaktadır. Böylelikle Instagram hesabı çalınmasına karşı da önlem sağlanmaktadır. Yazımızda gelmeyen bağlantılardan be “Instagram bu bağlantı geçersiz” hatasından söz edeceğiz.

Kullanıcıların iki faktörlü doğrulama özelliğini çok fazla tercih etmektedir. İki faktörlü koruma özelliği kullanıldığı zaman uygulamaya giriş yapıldığı takdirde kod gönderimi sağlamaktadır. Ancak bazen kod gönderilmesine rağmen kullanıcılara ulaşmamaktadır. Böyle bir durumda ise kullanıcılar kod gönderdik diyor ama gelmiyor diyerek tedirginlik yaşamaktadır.

Aslında tedirgin olacak bir konu söz konusu değildir. Çünkü çözüm oldukça kolaydır. Kullanıcılar talep edilen kod gelmeden tekrardan kod talebinde bulunduğu takdirde sık sık işlem sağlandığı için kod gelmiş görünmektedir. Ancak kullanıcılara gelen kod yansıtmamaktadır. Bundan dolayı kullanıcılar kod talep ederken sık sık kod talebinde bulunulmalıdır. Belli bir süre bekledikten sonra kod gelmediği takdirde tekrardan talep işlemi gerçekleştirilebilir. Ayrıca bazı durumlarda internet bağlantısı da kodun gelmemesinde bir faktördür. İnternet bağlantısı yavaş olduğunda sistemimiz üzerinden gelen kod mesaj veya mail adresinize anında yansıtmamaktadır.

Bağlantı bağlantı neden geçersiz diyor

Bağlantı geçersiz, Instagram’ a özel bir uyarı yazısı değil ve diğer uygulamalarda da pek çıkmamış olsa da olmadığı anlamını taşımıyor. Çoğunlukla zaman aşımına uğrayan bağlantıların dışında birde sistemden kaynaklı aksaklıklar yaşanabiliyor. Tabi şüpheli duruma düşenlere bir kısıtlama uygulanabilir.

Gelelim olası şu nedenlere:

 • Sık talep gönderen veya farklı sıklıkla işlem yapılan hesaplarda geçici çalışmama yaptırımı yaşanabilir.
 • Gönderilen bağlantının belli süre içerisinde kullanılması gerekiyor. Belki bu zamanı geçmiş olabilirsiniz.
 • Askıya alınan veya ceza almış olanların bağlantıları sonlandırılabilir.
 • İnceleme başlatılan hesaplarda da bağlantıların çalışmadığı görülebilir.
 • Dondurup tekrar açılan hesaplarda karşı olanları görebiliyor. Burada beklemek gerekiyor.

Geçersiz hatasının çözümü

En önemlisi şu anda yaşamış olduğunuz şeyin belki genelde yaşanıyor olması. Araştırmadan devam ettiğiniz takdirde kendinize bir engel getirebilirsiniz.

 • Son yaptığınız şeyleri kontrol ediniz.
 • Farklı bir internet ağına bağlanarak deneyebilirsiniz. Tabi son zamanlarda kullanmamış olduğunuz bir bağlantıyı deneyiniz.
 • Telefona bir kısıtlama gelme durumu içinde farklı telefonlardan denenmesi daha mantıklı olacaktır.
 • Gelen bağlantıyı kopyalayıp tarayıcınızın gizli sekmeden açınız.
 • Tarayıcı açıkken instagram sayfası açık olsun ve yan sekmede instagram’ a ekli e-posta hesabınız var onu da açınız. Sonra instagram’ dan şifrenizi sıfırlamayı deneyiniz. Mail ile bağlantı yapabilme olasılığı var.
 • Bir müddet bekleyebilirsiniz. Ya da hiç denemeden tam ama tam 1 günün dolmasını bekleyiniz.
 • Aklımıza gelen bir diğer işlemse uygulamadan parolanızı değiştirmeye çalışınız ve yardım ekranı geliyorsa kullanınız.

Değiştirmede belki ekrana gireceğiniz kod açılabilir. Ya da size probleminizi ileteceğiniz bir kanal açılabilir.

instagram bu baglanti gecersiz
Instagram bu bağlantı geçersiz hatası

Güvenlik tarafında dikkat edilecekler

Instagram hesabı kullanan çok fazla birey mevcuttur. Özellikle sosyal medya adresleri üzerinde Instagram uygulaması son dönemlerde popüler bir uygulama haline gelmiştir. Bundan dolayı hesap çalınma sorunları ile baş etmek amacıyla Instagram uygulaması çeşitli önlemler almaktadır. Instagram kullanıcıların güvenliğini sağlamak amacıyla iki faktörlü doğrulama özelliğini aktifleştirilmiştir. bu özellik sayesinde bir başka kişi kullanıcıların hesaplarına giriş sağlamak isterken Instagram tarafından gönderilen kod istenmektedir.

Ayrıca kod hesap kullanıcılarına gittiği için kullanıcılar hesabına giriş sağlamaya çalışan bir kişinin olduğunu anlatmaktadır. Böylelikle kullanıcılar iki faktörlü doğrulama ile Instagram hesaplarının güvenlik faktörünü sağlamış olmaktadır. Ayrıca kullanıcılar Instagram hesabının güvenliğini sağlayabilmek için de belirli aralıklarla şifre değişikliği yapmaları önerilmektedir. Kullanıcılar belirli aralıklarla şifre değişikliği yaptığı takdirde Instagram kod gönderdik diyor ama gelmiyor sorunu ya da hesap çalınması gibi bir ihtimal de ortadan kalkmış olacaktır.

Teknoloji destek
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir