Instagram bu numaraya bağlantı gönderemiyoruz sorunu

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Instagram “Güvenlik ayarlarınız nedeniyle bu numaraya bağlantı gönderemiyoruz. Bunun yerine kullanıcı adını veya e-postanı yaz” hatası ekrana geliyor.

Ad imageAd image

Instagram hesabına girerken ” Bu numaraya bağlantı gönderemiyoruz” hatası dün geceden beri karşımıza çıkıyor. Henüz net anlaşılmayan bir sorundan dolayı bir çok kullanıcının bu durumdan etkilendiğini düşünüyoruz. YouTube’ da dolaşan çözüm şeklinde videoların çoğunun %100 işe yaramadığını yorumlarda okuyoruz. Bundan dolayı çoklu önerilerin adım adım test edilmesi gerekiyor. Eğer “Yok say” butonuna dokunduğunuzda size işlem yapmanız için bir seçenek sunmuyorlarsa veya çıkmıyorsa aşağıdakilere bakınız.

Biraz önce kontrol ettiğimizde sanırız az sayıda hesap sahibinin sıkıntısı devam etmekte. Geliştirici sistemlerinde oluşan bir problemin buna neden olduğunu düşünüyoruz. 

Yazımızdakileri deneme yoluyla uygulayarak duruma göre son olarak bildirimde bulunmanızı öneriyoruz. Şüphelendirecek hareketler algılandığında önlem amaçlı geçici engellemelerin koyulduğu zamanlarda olabiliyor.

Bunun yerine kullanıcı adını veya e-postanı yaz çözümü

 1. Telefonunuzu ve internetinizi kapatarak açıp deneyelim.
 2. Başka internetle test edilebilir.
 3. Tarayıcı yardımıyla giriş denemesini yapınız ve artı bilgisayardan da kontrol edelim. Erişim sağlayanlar ek giriş için Facebook hesabını bağlayabilirler.
 4. Şifrenizi yenileme yöntemiyle gelen URL kullanarak farklı bir parola yazıp tekrar girişi deneyelim.
 5. Bilindik bir VPN uygulamasından hesabınıza giriş yapınız.
 6. Cihazın tarihinde yanlışlık varsa açılmayacaktır.
 7. Tarayıcınızla giriyorsanız geçmişini temizleyiniz. Artı gizli sekmesiyle denenebilir.
 8. Kaldırıp tekrardan uygulamayı kurunuz.
 9. Instagram’ a gelen bir güncelleme ile çıktıysa önceki sürümden birini deneyin. (Çoğunlukla çıkan sebeplerden)
 10. Uygulamadaki “Yardım” adlı seçenek üzerinden işlem yapmaya çalışınız. Size ek bir yöntem sunabilir.
 11. Parallel space veya benzeri yapıya sahip olan yardımcı uygulamalardan giriş yapılabilir.

Bundan sonra aynı şekilde devam eden hesaplarda yapılacak tek şey beklemek olacaktır. Tabi hesaplarda çalma girişimi bulunmamış veya kişinin güvenliğin çıkmasına neden olacak davranışlar sergilemediyse.

Ad imageAd image
Instagram bu numaraya bağlantı gönderemiyoruz sorunu
Instagram bu numaraya bağlantı gönderemiyoruz
 • Çevrenizdekilerde yaşanan uyarıdan dolayı ne gibi gelişmeler olduğunu muhakkak sorunuz. Farklı bölgelerde olan kişileri tercih etmeniz daha mantıklı olacak.

Şüpheli işlemler ve sınırlamalar

Görüntüye benzer uyarılar alanların yine aynı şekilde önerilerimizi yapmaları gerekmekte. Çok sık şifre denemelerinin yapılması ve şüpheli şekilde girişlerin engel ile sonuçlanması mümkündür. Birde ağlarda takipçi veya kolaylık sağlayan yardımcı uygulamaların kullanılması sebebi ile bir tehdit algılanabilir. Belki kullandığınız programın gerçekte hesabınızda sıradışı hareketlerde bulunduğu görülebilir.

Yukarıdakilerin denenmesi adına profil alanına ulaşabilenlerin hesap bilgilerinde değişim yaparak kontrol etmeleri gerekiyor. Yaptırıma uğrayanların işlemleri onaylanmaz.

Instagram bağlantı gönderemiyoruz geçici durumların kontrol edilmesi

Çok sık olmasa da, uygulamanın kendisinde veya hesapların bir kısmında geçici aksaklıklar yaşanır. Bu anlık oluştuğu gibi bir kaç saat sürdüğü de oluyor. Bunu anlamak adına, tarayıcı kullanarak ve farklı hesapla denemekte fayda olacak. Diğer sosyal medya ağlarında herhangi bir paylaşım bunla alakalı olup olmadığına da bakmak gerekiyor.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Türkçe