Instagram Challenge Required hatası çıkıyor çözülür mü?

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

Challenge Required instagram uygulamasında her yıl çıkan yazılım hatası diyebiliriz. Ortaya çıktığında çoğunlukla belli bir oranda veya çoğunda yaşanabiliyor.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Instagram hesabınıza girmenize engel olan Challenge Required hatası, kullanıcıların sıklıkla karşılaştığı bir hata haline gelmeye başladı. Eğer siz de bu hatadan mustaripseniz bu yazıyı okumanızda fayda var.

Merak etmeyin genel olarak yaşanıyorsa gün içerisinde çözülecektir. Genelde mi diye araştırınız ve öyleyse vpn üzerinden bağlanarak test ediniz. Türkiye bağlantılarında sıkıntı varsa bu yolla giriş yapabilirsiniz. İşte nasıl çözülür inceleyelim.

Instagram Challenge Required ne anlama geliyor?

Instagram’ın en yaygın hatalarından olan ve birçok farklı sürümü olsa da en popüler Challenge Required hatası, “InstagramAPI/Response/LoginResponse: Challenge required” hatasıdır. Hata mesajının başının veya sonunun nasıl olduğu dikkate alınmaksızın bütün hataları, Instagram’ın güvenlik protokollerinde bir sorun oluştuğunu gösterir.

Kısa bir tabirle, Challenge Required Instagram geliştiricileri tarafından oluşturulan ve botların uygulamaya dahil olmasını engelleyen bir hatadır. Bunun yanı sıra güvenlik tarafı kullanılan yöntemle oturumunu açmaya çalıştığınız hesabın size ait olup olmadığını öğrenmeye çalışır. Bu hata ile karşılaştığınız zamanlarda Instagram sizden hesabın size ait olduğunu kanıtlamanızı bekler. Herhangi bir internet tarayıcısından giriş yapmaya çalıştığınızda da bu hata ile karşılaşabilirsiniz.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Kronik denilen bir sorun ve belli aralıklarla bekleyerek düzeliyor. Eğer takılı kalırsa aşağıdakilere bir göz atınız ve yardım için sayfamıza yazmamanızı öneriyoruz.

Challenge Required instagram hatası

Instagram Challenge Required nasıl çözülür?

  1. Sıkça karşılaşılan bir hata olan Challenge Required hatası şu şekilde çözülür:
    • Erişim yapabildiğiniz yerden giriş yapmaya çalışınız. (Güvenli olarak işaretlenen cihazlar)
    • Instagram uygulaması üzerinden ya da Instagram’ın resmi internet sitesi üzerinden hesabınıza giriş yapın.
    • Hesabınızın kayıtlı olduğu cep telefonu ile hesaba giriş yapmayı deneyin, bu şekilde hesaba ulaşmanız daha kolay olacaktır.
    • Hesabınıza ulaştığınızda uygulamada bulunan kullanıcı ayarlarından iki faktörlü kimlik doğrulamasını açmalısınız.
  2. Çok sık yapmış olduğunuz bir şeyler buna yol açmış olabilir.
    • Kullanmadığınız cihazlarla deneyin. Bilgisayar ve yine farklı bir internete bağlanılarak denenmesini öneriyoruz.
    • Geçici bir zaman engel yapılmış olabilir. Belki beklemeniz gerekebilir. Bekleyebilirseniz 24 saatin geçmesini bekleyin.
  3. Oturumdan çıkışa atılabiliyorsa çıkış yapınız.
    • Takılı kalma ve oturumda sıkıntı oluşmuş olabilir.
  4. Uygulamaya gelen bir güncellemenin buna neden olma olasılığı var.
    1. Öncekilerden bir kaçı üzerinden test edin.
    2. Ya da Android için uygulamalarda “Intagram” olana dokunun ve içerisindekilere dokununuz. (Güncelleme kaldırma ve verilerin temizlenmesi gibi)
  5. Ceza alınmış olabilir.
    • Bazen şikayetlerin sonucu veya topluluk kural ihlali sebebi işe yaptırım uygulanabilir.
  6. Kayıtlı cihazlarla giriş yapılabilir ve denemeniz alanlar olabilir.
    • Herhangi bir cihaz veya tarayıcı ile giriş yaparsanız profilinize ekli olmayan doğrulamaları yapın. Mail, telefon numarası ve facebook ekli değilse ekleyin.
    • Uygulamanın ayar kısmına ulaşılabilirse hesap türünüzü profosyonel veya işletme yapınız. Sonra geri çevirirsiniz.

Bu ayarlardan sonra da aynı hata kodunu almaya devam ediyorsanız bu durum Instagram’ın sunucunuzun IP adresine bağlanmak istemediği anlamına gelir. Bu durum söz konusu olduğunda başka bir Proxy sunucusundan giriş yapmanız gerekir.

Instagram Challenge Required hatası çıkıyor çözülür mü?

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Sürekli çıkıyor kapatamıyorum

Bir çok kişiyle görüştünüz ve internetten araştırdığınızda başkalarında şu an görülmüyorsa o zaman bildirimde bulunabilirsiniz. “Yok say” dendiğinde size bir seçenek sunulmuyorsa o zaman uygulama giriş sırasında “Yardım” adlı seçeneği kullanın. Duruma göre Facebook için kullanılan destek forumları üzerinden iletişime geçmeye çalışırsınız.

Gün dolduktan sonra iletişim kanallarını zorlayınız. Yukarıda bahsettiğimiz durum varsa ceza nedeniile kısıtlamaya gidilen hesaplar arasında olabilirsiniz. Bazende askıda kalma durumu yaşanabiliyor. Farklı yerlerden girmeye çalıştığınızda belki çözüme ulaşabilirsiniz.


Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2021, 23:39

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir