Instagram'da hesap doğrulama hatası alıyorum

Instagram hesap doğrulama hatası alıyorum yani Instagram verification hatası nedir? Öncelikle çıkanın sistemde yaşanan bir aksaklıktan mı olduğuna bakılmalı.

Andronova

Instagram hesap doğrulama hatası ile karşılaştınız mı? Diğer bir adıyla verification hatası son zamanlarda çıkan kronik gibi görülen uyarılardan biri olabilir. Kullanıcılar bu güvenlik önleminden dolayı mağduriyet yaşadığı görünebiliyor. Bizde kendimizce bir şeyler yaparak olası çözüm sunacak adımlardan söz etmek istedik. Hesap doğrulaması sırasında kod geçersiz veya kod gelmiyor ise bir kaç önerimiz olabilir.

Instagram’ da sürekli doğrulama sorunu yaşıyorsanız veya instagram‘ a kod gelmiyorsa içeriğimizde olası şifre sıfırlama yapılamadığında ne gibi adımların uygulanması gerektiğini anlayacağız.

Hazırladığımız daha önceki konularda benzeri durumlardan bahsettiğimiz olmuştur. Çoğunun içerisinde benzeri öneriler yer alıyor ama bir çoğunun sorunun analizi için kullanıldığını belirtelim.

E-posta üzerinden işlem yapanların, gereksiz / spam bölümüne, yer durumuna ve yapılandırma seçeneklerine bakmayı unutmayınız. Çözüm önerilerinden bir fayda görmediyseniz birde Facebook formlarını doldurun. Bunun için yazının devamında F… müşteri hizmetleriyle alakalı site içerisinde bir yazımız bulunuyor.

Instagram hesabımı doğrulayamıyorum

Hesabınızı Facebook hesabınıza bağladıysanız, Instagram’ da cep telefonu üzerinden doğrulama sorunu yaşıyorsanız, o zaman farklı cihazda deneyip duruma göre aşağıdakilerle devam ediniz.

 1. Facebook hesabında telefon doğrulamasının yapıldığından emin olunuz.
  • Mail almada veya SMS almada her hangi bir sorun yaşıyor musunuz?
  • Hesabınıza başka yerden girmeye çalışın.
 2. Ne yazık ki çok fazla iletişim adresleri bulunmuyor. Birde uygulama üzerinden yardım merkezine giriniz. 
  • Instagram iletişim adlı içeriğimizde işinize yarayacak bir şeyler var mı inceleyiniz.
 3. Uygulama ayarlarında bildirimler bölümündeki seçenekler değiştirilir. Yine ayarlara girerek gizlilik bölümünden değişiklik yapılır.
  • Telefonun tarihini kontrol edin.
  • Ayarlar / hesap / bağlı hesapla bölümünden facebook veya twitter ile hesap bağlanılır ve bağlantı yapılan hesapla instagram’ a giriş yapıp denenir.
 4. Ayarlar / yardım / sorun bildir ile ekran görüntüler eklenip inceleme istenilir.
  • Hesabı dondurarak 1-2 gün sonra tekrar açıp denenebilir.
  • VPN’ de denenebilir.
 5. Ayarlar / hesap bölümünden doğrulma talebi seçeneğiyle onaylı hesap yapmaya çalışılır.

Ne yaptıysanız bir yol alamadıysanız, belki beklemek en iyi çözüm olacak. Özellikle geçici bir engel çıkmışsa o zaman bir şey yapmadan beklemenizden dolayı kendiliğinden sorun ortadan kalkabilir. Her türlü uygulamanın güvenliğinde şüpheli olarak algılanan durumlarda yapılan şeylere göre yaptırımlar uygulanır. Belki yanlış yapmamış olsanız dahi herhangi bir şeyi çok sık yapmanızdan dolayı şüpheli görülebilirsiniz.


Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2021, 19:51

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.