Instagram' dan otomatik yorum filtreleme

blank

Instagram otomatik yorum engelleme özelliği geldi. Küfürlü yorumlar, Taciz ve rahatsızlık veren tüm yorumlar artık uygulama tarafından filtrenecek.

teknik destek

Instagram‘ da artık sakıncalı yorumlar otomatik engellenecek. Yoğun gelen şikayetler sonucu bu şekilde bir özelliği uygulamaya getirdi. Kullanım için güncel versiyonun ya da destekli olan versiyonun kurulu olması gerekiyor.

Desteklemeyen cihazlar yeni özellikten faydalanamayacak. Geçerli sürümlerine resmi instagram web sitesinden inceleyebilirsiniz. Güncelleme hatası alan uyumlu telefonlar instagram uygulamasını kaldırıp kalıntıları temizleyip tekrar indirip denesinler.

İşlem yaparken uygulamadan çıkıyorsa;

  • Uyumsuz bir versiyona sahip olabilirsiniz.
  • Telefonun boş alana ihtiyaç duyması. Var gibi görünse de yetersiz olabilir.
  • Tarihinde yanlışlık görülmesi.
  • Uygulamaların yer aldığı alana girip güncellemelerin kaldırılması, verilerin ve önbelleğin temizlenmesiyle problem çözülebilir.
  • Oturumdan çıkmanız ve tarayıcıyla kontrol etmeniz.

Yeni Instagram yorum engelleme özelliği

Sakıncalı tüm yorumları filtreleyerek tespit edecek. Büyük ihtimal bu şekilde sık sık yorum yapanlar için bir yaptırım uygulanabilir.

Olur da tespit edilmeyen bu şekildeki yorum ve paylaşımların şikayeti için üç noktaya tıklayıp “şikayet et” seçeneğini kullanabilirsiniz. Belki gelen bu özellik henüz tam oturmamış olabilir.

Instagram' dan otomatik yorum filtreleme

Önceki bir sürümün test edilmesi işe yarayabileceğiniz düşünüyoruz. Her zaman iş gördüğü olmuştur. Profilinizle alakalı sıkıntının olup olmadığını anlamak içinse bir şeylerin değiştirilip kayıt sırasında uyarı verip vermediğine bakınız.


Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2021, 20:46

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!