Instagram Dil Kendi Kendine Değişiyor

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

Instagram dil kendi kendine değişiyor şikayetleri ara ara geliyor. Anladığımız kadarıyla, ya sistemden kaynaklı ya da çıkan bir güncellemeden dolayı uyumla ilgili sorunlar var.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Dil İngilizce oldu sorunuyla karşılaşanlar bir ara sürüm güncellemesiyle bu sorunla karşılaştı ve yine çözümünde ise yeni bir versiyon çıkarılarak kullanıma sunuldu. Ama kullanıcı kaynaklı dil sorunu için kesin çözüm aşağıda yer alıyor. 

Uygulamalar dil ayarı olarak telefonunun dil seçeneklerini kullanır. Bundan dolayı uygulamanın ve telefonun dil ayarlarının incelenmesi gerekir. İşlem yaptıktan sonra cihazınızı yeniden başlatıp tekrardan ayarların değişip değişmediğine bakmanız gerekiyor.

Instagram dil kendi kendine değişir mi?

Bir kaç kez biz buna şahit olduk. Kendiliğinden dil değişiyor ve siz düzeltmenize rağmen tekrardan eski haline geliyor. Benzeri durumlarda ilk sorunun başladığında az sayıda kişinin etkilendiğini görüyoruz. Sonrasında yavaş yavaş ilgili sayı artıyor.

Dil değiştirmede çıkan uyarılar cihaz sistemlerine göre değişiyor. Yani yazılım kısmında ne yaşanıyorsa buna göre değişiyor. Örnek, iPhone üzerinden ilk denediğimizde baya bir süreliğine Türkçe olarak görünüyordu. Düzenleme yaptığımızda ilgili ekrandan çıkar çıkmaz eski haline dönerdi.

Instagram dil sorunu büyük ihtimalle bazılarında şu an yaşanmıyor. Bu, eğer geliştiricinin çıkardığı versiyondan kaynaklıysa bunla ilgili kısa sürede sürümün daha stabil versiyonu çıkacaktır. Tabi herhangi bir sürüm çıkarılmadıysa bu durum gün içerisinden çözülmüş olacaktır.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

İngilizce olan uygulamanın dilini Türkçe yapma

İngilizce olan instagram’ ı Türkçe’ ye çevirmek için ilgili sıralamayı aşağıya bırakıyoruz.

  • Uygulamanın profil alanına giriniz,
  • Üç çizgili alana dokunun,
  • En alta doğru inin ve “Settings” yazana dokunun,
  • Sonrasında “Account“ ve oradan da “Language” yazana geçin,
  • Ülke seçiminde Turkish ya da Turkey yazanı bulun,
  • Dil değişimine onay vermek için “Change” yazana dokunmanız yeterli olacak.

Not olması için olur da dil bölümünde birden fazla aynı dil varsa en altta olanı seçin.

Instagram dil ayarları nasıl yapılır
Instagram dil kendi kendine değişiyor
Instagram ingilizce oldu Türkçe yapma
Instagram dil değiştirme seçenekleri
instagram Türkçe yapma
Uygulamanın dilini değiştirme

Instagram dil değişmiyor hatası yaşayanlarında bu içerikten faydalanmaları gerekiyor.

Dil ayarları nasıl yapılır 

  • iOS içinde Genel / Uluslararası ve içeriğinde Dil yazılı alandan işlem yapın
  • Android tarafında Dil ve Giriş / Dil olarak bir sıralamaya sahip

İçerikteki Instagram dil ayarları, eski modellere göre hazırlanmış ve resimli anlatım bazı modellerde farklılık gösterecektir. Ancak bu durum değişken olsa dahi birbirine benzer seçenekler bulunmakta. Eğer ulaşabilirseniz uygulamanın yardım veya sorun bildirimi alanındaki seçeneklerle sorununuzu iletirsiniz.

Bazen Instagram kaynaklı sorunlardan dolayı menü ve ayarların dili İngilizce olabiliyor. Geçen sene bu şekilde bir sorundan dolayı bazı kullanıcılar uzun zaman Instagram uygulamasını İngilizce kullandı. Daha sonra Instagram yayınladığı bir güncelleme ile sorunu çözdü.

  • 3 Çizgiden ayarlar bölümüne giriyoruz. Sonrasında dil yazan seçeneğe dokunup Türkçe dilini seçip değiştir ile onaylıyoruz.
instagram dil 1
Instagram Türkçe dil ayarlarının sıralaması
instagram dil 2
Dil seçenekleri çıkmıyor ise yeniden başlatın

Instagram dil değiştirdiğimde eski halene dönüyor

Yaptığınız işlemler geri alınıyorsa büyük ihtimal uygulamada sorun var. Deneme sırasında uygulamadaki tüm seçeneklerin denenmesi gerekiyor. Örnek profil alanına hakkınızda bir şeyler ekleyip kaydetmeye çalışın. Kayıt sorunu genelde hesabın ceza almasında veya sistem hatalarında sorun çıkarır.

Instagram dil kendi kendine değişiyor: Hesabınızın türünü değiştirin

Hesabınızı işletme olarak değiştirin. Bu bir çok sorunda denediğimiz eski bir yöntemdir. Belki anlamsız ve sizden kaynaklı olmayan sorunlar için geçici çözüm olacak. Hesabın kişiselden işletmeye dönüştürülmesi sırasında yine uyarı gelirse yukarıdaki belirttiğimiz iki nedenden biri oluştuğu anlamını taşır.

Not: Yapılacak denemelerde bilgisayarda ya da mobil tarayıcılarda tercih seçenekleri değerlendirilmeli.

Instagram dil ayarları değiştirme sırasında oluşan uyarı mesajlarında yapılacaklar yine site içerisinde bulacaksınız.

Instagram dil kendi kendine değişiyor adlı makale umarız işinize yaramıştır.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir