Instagram dinleme iddiasına yanıt

blank

Dinleme iddiasına Instagram' dan yanıt geldi. Yapılan aramalar nedeniyle çıkıyor. Konuşmaları dinleyerek ilgili çıkan reklamlar için rastlantı ve gerçekçi değil.

teknik destek

İnternette dolaşırken arama yaptığımız şeylerin ve konuştuğumuz şeylerin instagram reklamlarıyla karşımıza gelmesini fark ettiniz mi? 

Instagram bizleri dinliyor mu sorusuna CEO’ dan yanıt geldi. Dinleme iddiasına yanıt olarak rastlantı dedi.

Instagram’ ın CEO’ nun bir TV kanalında yaptığı açıklamasında, reklamların tamamen aramalar ile alakalı olduğu ve bunların gerçekle alakalı olmadığını açıkladı. Bu şekilde çıkanlar için şans eseri olduğunu belirten Mosseri, aramaların bu durumu tetiklediğini belirtti. 

Bu ihlalleri sık sık Facebook’ ta karşımıza çıkıyor. Ara ara mahkemelik olan şirket aynı zamanda da instagram’ ın da sahibi olduğunu biliyorsunuz değil mi? İş böyle olunca açıklamalar pek güven vermiyor.

Kullanılan uygulamalar her ne kadar güvenliğimiz çok iyi dese de hem kendilerinden kaynaklı hem dış etkenlerden dolayı veri ihlalleri her dönem olacaktır. Bundan dolayı çok özel bilgilerinizi bu gibi ortamlarda paylaşmayınız.

Peki açıklama size yeterli geldi mi?

Instagram dinleme iddiasına yanıt


Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2021, 04:10

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!