Instagram Direct nedir nasıl kullanılır?

Andronova
2 Minimum Okuma

Instagram Direct, uygulama üzerinden birine direk DM mesaj atmak için kullanılan sistemin adı. Bir ara kaldırmayı düşünen şirket sonralarda bekletme kararı aldı.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Instagram‘ ın sessiz sedasız büyümesi gözleri üzerine dikti. Facebook şirketinin yaptığı yatırımın meyvelerini vermeye başlayan ve farklı bir alana hitap eden platform. Ara ara çıkardığı güncellemelerle önemli yeniliklere kavuştu. Mesajlaşma içinde farklı bir yapıya büründü. Direct adını verdiği bir özelliği uygulamaya ekledi.

Instagram direct mesajı DM olarak gitmekte. Uygulama ile istediğiniz kişiye direk fotoğraf gönderebiliyorsunuz. Direct ile paylaşılan resimleri sadece paylaşılan kişiler görebilir.

Instagram direct nedir?

“Direct message” olarak adlandırılan mesajlaşma hizmeti. Bir App uygulamasıyla kullanıcılar arasında mesajlaşma sağlanmakta. Çıktıktan 2-3 yıl sonra belki kullanışlı gibi durmadığından değiştirme kararı söylentileri dolaşıyordu. Bir süre bu şekilde konuşulduktan sonra geliştirme onayı ile devam kararı alındı.

Instagram direct nasıl kullanılır? Uygulamasında üst tarafta ok işaretine dokunularak gelen yerde “+” simgesine dokunup açılan kişilistesinden birini veya birilerini seçip mesajlaşmaya başlayabilirsiniz. Kamera simgesine dokunarakta soru sorma, fotoğraf çekip gönderme, boomerang ve diğer özelliklerden yararlanabilirsiniz. 

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Instagram Direct nedir nasıl kullanılır?Instagram direct nedir?Instagram direct nasıl kullanılır?

Yayına alınan yeni versiyonla tanışmadıysanız mağazadan güncellemeyi yapınız. Yaşanan olumsuzluklar için destek sayfasına bakmanızı öneririz ve yazı sonunda öneri içeriğimizle bunlardan bazılarına ulaşabilirsiniz. Gelen DM mesajlarını bildirmek isteyenler için kişinin profilindeki 3 noktaya tıklayarak gerekli şikayeti yapabilirsiniz. 

DM çıkmıyor ise;

  • Anlık bir şeylerin çıkma olasılığına karşın Google’ dan araştırmayı ihmal etmeyelim. 
  • Yapılan güncellemeden sonra uyumsuzluk yaşanma durumuna karşın önceki instagram versiyonlardan birine geçiniz.
  • Profilden bir şeyi değiştirmeye çalışırken hata veriyorsa o zaman hesabınızla alakalı sıkıntı olabilir. Bildirimde bulununuz.
  • Başka bir telefonla test ediniz ve hesapla.
  • Cihazdan alakalıysa uygulamanın önbelleği ve verilerinin temizlenmesini öneririz.


Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2021, 17:17

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir