Instagram doğrulama kodunu geçme kırma

blank

Instagram doğrulama kodu kırma gibi yardım talepleriyle karşılaşıyoruz. Yasal olarak böyle bir şey için destek vermiyoruz. Hesabını kurtarmak isteyenler için önerilerimiz var.

teknik destek

Instagram doğrulama kodunu geçmek için bir yöntem var mı diyerek forumlarda arayanlar için olası neler yapılabilir anlatmaya çalışacağım. Özellikle bu ağda böyle bir sıkıntı yaşayanların çoğu bir çözüme ulaşabiliyor. Diğer ağlarda pek sık olmayan ama bunda olan durum için ne yazık ki bir talep dahi oluşturamayabiliyorsunuz. Biz çoğunlukla tecrübeden oluşan adımları vurgulayacağız ve eklemek isteyenler iletişim kısmından bize yazabilirler.

Instagram kod kırma gibi bir durum söz konusu değil. SMS gelmemesiyle alakalı nedenlerden bahsedeceğiz ve ne gibi işlemler yapılabilir bunlara bakacağız.

 • Sıkıntı çekenlerin çoğu Hotmail kullanan kullanıcılar oluyor. Bir Gmail kullananlarda pek sıkıntı çekildiğini görmedik.
 • Numarasını taşıyanlar, sim kartını değiştirenler ve geçici engel alanlar belli bir süre kod alamamakta. 
 • Çok defa gönder butonu kullanıldığında saatlik veya gün boyu engel gelebilir.
 • Şüpheli algılanma durumlarında ikinci bir karara kadar geçici engel gelebilir. Doğrulama için kimliğiniz istenilebilir.
 • Yoğun şikayet alınan hesap veya şikayetin sonucunda kısıtlanan hesapta belli özellikler çalışmayabilir. Kod gelmeyebilir ve profilde bir şeyi değiştiremeyebilirsiniz.
 • İşlem yapılan bilgisayarda veya telefonda virüs algılanmışsa izin verilmeyebilir.
 • Operatörden veya cihazda kullanılan bir güvenlik uygulamasının bildirimleri engellemesi. Rahatsız edici veya spam olarak görerek engellemesi. Operatörden engellenmişse bildirim mesajların açılması gerekiyor. SMS ile farklılık gösterebilir. Örnek Türk Telekom için farklıyken Turkcell için çağrı merkezinin aranması gerekebilir. Vodafone hizmetlerinde ise değişim olmuş olabilir.

Instagram kod kırma için yardım almak isteyenler çeşitli sitelere mesaj bırakabiliyor. Bazıları iyi niyetliyken bazılarında ise dolandırıcılık veya hackleme girişimleriyle sonuçlanabiliyor. Hatta buna yönelik paravan sitelerle karşılaşabilirsiniz.

Instagram doğrulama kodu sorunu

Kod isteme işleminde şunlara dikkat edelim:

 • Çok sık bir cihazla ve internetle talep gönderenlerin başka bir cihaz ve bağlantıyla işlem yapmalarını öneriyoruz.
 • Bilgisayar ve mobil cihazlarla ayrı ayrı deneyiniz.
 • Spam olarak algılanan mailler gereksiz kısmında yoksa çok sayıda gelenlerin silinmesini öneriyoruz. Bir nevi tetikleme yapacağınız düşünüyoruz.
 • Hotmail kullanıcıları e-posta hesabını Gmail’ e bağlayarak, mail yönetimini Gmail üzerinden yaparak, belki gelmeyen maillere ulaşabilir.
 • Chrome’ da mail hesabınızı açınız ve yan sekmeden instagram hesabınıza şifrenizle giriniz. Doğrulamada hesabınıza bağlantı yaparak erişim sağlanabilir. Bu çok az görülen çözümlerden biridir.
 • Sim kartınızı daha önce kullanmadığınız bir telefona takınız. Örnek Android sistemine sahip markalarla deneyenlerin birde iPhone ile test etmelerini öneriyoruz.

Daha önce bir yerde oturumunuz açık kalmış olma ihtimaline karşın cihazları kontrol ediniz. Beni hatırla seçili ise veya uygulamada kayıtlı ise ek doğrulama eklenerek sıkıntının çözülmesi sağlanabilir.

Numara değiştirdiğimde mesaj gelir mi diye merak edenleriniz varsa gelmez. Hesaplar numaralara ve mail üzerine kayıtlı olur.

Dikkatli olmanız gereken bir husustan bahsetmek istiyoruz. Tüm sosyal hesaplarda şüpheli davranış olarak görülen denemelere devam edilmesi nedeniyle daha sık güvenlik seçeneklerinin devreye girilebileceğini söyleyelim.

Instagram doğrulama kodunu geçme kırma
Instagram doğrulama kodunu geçme kırma

Instagram doğrulama kodunu geçme denemeleri

Geçmişte sık yorumla bize bunu yazanlar olurdu. Instagram doğrulama kodu kırmak mümkün mü değil mi sorular arasında yer alıyordu. Bu başlık olası doğrulamayı atlama gibi bir şeyin olup olmadığını anlatmaktır.

Doğrulamayı geçmek için alternatif güvenlikle alakalı soruların yanıtı verilmesi gerekiyor. Tabi her hesapta bu böyle değildir. Bazen kullanıcıların kendilerinin açtığı alternatif seçeneklerden biri olduğu gibi nadirde olsa uygulamanın güvenliğinde rol oynayan adımlarda bu alanda çıkmakta.

Kod istemede size erişiminiz olup olmadığı soruluyor. Erişiminizin olmadığını belirten seçeneklerle devam edildiğinde de karşınıza başka bir doğrulama adımı çıkacaktır.

Numara değişiminde bulunanlar, kapatanlar ve farklı sebeplerden dolayı erişim yapamayanların sorduğu sorulardan biri kodu nasıl aşacakları. Genelde önerdiğimiz en mantıklı olanı daha önce sık hesabınıza giriş yaparken kullandığınız cihazlarla denemeniz. Bir diğeri iptal olan hattın geri alınması için belli bir süreniz olduğu bilgisi. Önemli görülen hesaplara ulaşmak adına tercih edilebilir.

İşlemi başlattığınız yönteme göre öneriler

Bu başlığımızın kısa açıklamasına baktığımızda hesabınıza ulaşmak için uygulama, tarayıcı ve bilgisayar kullanımlarına göre seçenek sunulduğundan bahsedilmekte.

Uygulamaya giriş denemelerinde örnek size sorduğu sorular tarayıcı ile denendiğinde farklı bir kaç seçenekle karşınıza çıkacaktır.

Ek doğrulamaların geçilmesi için ek bir deneme

 • Bilgisayarınızdan iki sekme açın.
 • Birinde instagram.com’ un açılması, diğerinde kayıtlı mail hesabınızın oturumu açık olması.
 • Instagram’ ın şifresinin sıfırlanmasını başlatan seçeneğe dokunun.
 • Mail ile bağlantıya geçecek bir seçenek sunulursa bunla işlem yapın.
 • Yan sekmeden açık e-posta hesabını algılayarak yeni şifrenin belirlenmesi çıkacak.
 • Sonrasında bir ihtimal eğer güvenilir olarak görülen cihazlar sınıfında ise direk oturumunuz açılacak.

Instagram doğrulama kodunu geçme denemelerinde sık işlemlere yönelmemenizi öneriyoruz. Yönelenlerin karşınıza yeni bir engel çıkacaktır.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!