Instagram dondurulan hesabı geri açma

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

Instagram dondurulan hesabı geri açma adımları olarak kullanılan bir kaç yöntemin bazen işe yaramadığını görüyoruz. İlgili hesabın sorunlu olmasından dolayı bir bakmışsınız geçici kapatma seçeneği çalışmıyor.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

instagram kısıtlanan hesabı açmak adına yapılacak şeylerin çoğunun işe yaramadığını düşünüyoruz. Geçici kapatılan hesap nasıl açılacak sizlere önerilerimiz var.

Instagram kullanıcıları, hesaplarında yapacakları bazı işlemler sonrasında hesap kısıtlanması soruyla karşı karşıya kalacaktır. Bu işlemlerin başında; aynı gönderi altına yapılan ve yaklaşık on beşten fazla olan yorumlar, aynı kullanıcının on beş üzerindeki gönderisine beğeni ve yorum yapma, otuzdan fazla hesabın aynı gün içerisinde takip edilmesi gibi işlemler gelir.

Bu durumlardan sonra yaşanacak olan kısıtlanma halinde ne yapılması gerektiğini bilmek, hesabın kurtarılması için bir yol olacağınız düşünüyoruz. İtiraz etmeniz için bir öneri bağlantı karşınıza çıktığında mantıklı olanı yapmanızı öneririz. Haksız olduğunuz durumlarda kabullenmemeniz size bir yarar sağlamayacaktır. Bir daha yapmayacağım diye yazan taleplerde pek umursanmayacaktır.

Davranışlarınızı inceleyiniz ve çıkan uyarılara göre bir yol bulmanız için ayrıntıları kullanınız. Bunla karşılaşılmasının nedeni geçici kapatma sebebi bilinmemesi veya katı kuralların uygulanmasıdır.

Neden hesap kısıtlandı önemli nokta

Bunu bilmeden yapılacakların çoğu işe yaramayacağını söyleyelim. Son zamanlarda yaptığınız şeyleri bir düşünmenizi öneririz. Şikayet alacak eylemlerde bulundunuz mu? Ağın kurallarına aykırı bir şeyler yapmış olabilir misiniz?

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image
 1. Gün içerisinde veya yakın zamanda geliştirici tarafından bir uyarı aldınız mı?
  • Aşırıya kaçılacak şeylerle uğraştınız mı?
 2. Gün içerisinde peş peşe çok fazla takip yapmak veya yorumlarda bulunmak gibi.
  • Normal gibi düşünsenizde şüpheli görülen davranışlar olarak algılanması mümkün.
 3. Geçici engellemelerde belli bir gün bilgisinin çıkması mümkün.
  • Şu tarihe kadar hesabınız kısıtlanmıştır şeklinde yazabilir.
  • Mail olarak bildirimde bulunmuş olabilirler.
 4. Saatlik, günlük veya belli bir zamana kadar yaptırım gelmiş olabilir. Lakin belli alanlar engellenmiş ve siz aynı şeylere devam etmenizden dolayı bu sürenin uzaması mümkün.
  • Devam edilen davranışların sonucu ceza süresinin uzatılması olacaktır.
 5. Belki sistemlerde yaşanan bir aksaklığın buna neden olması olasılığı için bir şey yapmadan bekleyiniz.
  • Yapılan bir güncellemenin buna neden olması mümkündür.
  • Uygulama çalışmaları sırasında yaşanan kısa süreli bir problem oluşmuş olabilir.

Instagram kısıtlanan hesabı açmak mümkün mü?

Instagram kullanıcılarının yaşayabilecek oldukları kısıtlanma sorunu, belirtilen platformun kendisi tarafından sağlanan bir işlemdir. Bu işlemde; veri tabanı üzerinde kayıtlı olan şartların meydana gelmesi halinde kısıtlama durumu ortaya çıkarken, yine veri tabanına uygun halde yapılan küçük işlemler sonucunda kısıtlanan hesap açılabilir.

Instagram kısıtlanan hesabı açmak için, mail adresi veya telefon numarası doğrulamasının kesin olarak yapılması gerekir. Doğrulama için ise sırasıyla; giriş kısmında yer alan kullanıcı bilgileri doldurulur, doğrulama kodu gönderimine onay verilir ve gelen kod, uygun alana girilir.

Bu sayede yapılan doğrulama sonucunda kişi, kısıtlama halinden hesabını çıkarmış olur. Ancak, özellikle kısıtlama kalktıktan sonraki ilk hafta; hesabın hareketlerine daha çok dikkat edilmesi, güvenliğe aykırı işlemlerin kesin olarak yapılmaması gerekir. Özellikle takip isteği atılmaması, kısıtlamadan sonraki bir hafta için özel bir önem verilmesi gerekir.

Instagram geçici kapatılan hesap nasıl açılır
Instagram dondurulan hesabı geri açma

Çözüm kısmında denemenizi önerdiklerimiz

Ufak bir araştırma yaparak başkaları da aynı sıkıntı ile uğraşıyor mu bakınız. Varsa başka bir hesabınızla test etmenizi de önermekteyiz.

Yukarıdaki öneriden sonra baika cihazdan ve tarayıcı kullanarak denenmesi öneririz. Bilgisayar aracılığı ile bakılması da doğru olacaktır. Tabi internet faktörününde unutulaması gerekiyor.

Aynı internet, cihaz ve yapılan şeylerin ban denilen kavramı gündem getirmesi olasılığı için bunların kullanılmaması önerilir. Eğer başka şeylerle denendiğinde ulaşılırsa hesabınıza ek doğrulamanın eklenmesi ve güvenilir cihazların kullanılması önerilir. 

Çoğunlukla anlık kısıtlamalarda size çözümde seçenekler sunulduğunu görebilirsiniz. İtiraz edin veya doğrulamada bulunun gibi. Doğrulamanın seçilmesinde kimlik veya sorulan sorularla karşılaşabilirsiniz.

Tarayıcı üzerinden ulaşılan hesaplara ek giriş seçeneklerinin eklenmesini kesinlikle öneriyoruz. Artı hesabınızın türünü (Ayarlara girip hesap alanında yapınız) değiştiriniz. Örnek pro veya işletmenin seçilmesi işinizi çözecektir. Sonradan tekrar kişisel olanı seçebilirsiniz. Merak etmeyin bir şeylerin silinmeyeceğini belirtelim.

Instagram geçici kısıtlama kaldırma
Instagram dondurulan hesabın açılması

Açılması için kimliğinizin doğrulanması isteniliyorsa yapmanızı öneriyoruz. Tabi her türlü bilgilerin görülmesi gerekmiyor. Seri ve T.C. numarasının gizlenmesini öneriyoruz. Yazımızın sonundaki ilişkili bir haberden yararlanmanızı kesinlikle önermekteyiz. İçerisinde bildirim yapmanız için bir bağlantı ile karşılaşacaksınız.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir