Instagram Facebook’ ta Paylaşamıyorum

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

instagram üzerinde paylaştığınız içerikleri Facebook üzerinden de otomatik paylaşmak isteyenlerin kısa bir kaç işlem yapmaları gerekiyor.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Sosyal medya araçları ülkemizde ve dünyada en çok kullanılan uygulamalar arasında bulunmaktadır. Bu haberimizde resim paylaşım kategorisinde en çok kullanılan instgaram uygulamasında paylaştığınız bir resmi facebook hesabınıza girmeden nasıl paylaşabileceğiniz anlatmaya çalışacağız.

Instagram uygulamasında paylaşılan resimleri Facebook uygulamasında nasıl paylaşacağınızı anlatmaya başlayalım. Bu özellik sosyal medya araçlarını yoğun olarak kullanan kişiler için çok faydalı olmaktadır. Eğer bu tarz sosyal medya hesaplarını birbirine bağlamazsanız her gönderi paylaştığınızda bütün hesaplarınıza ayrı ayrı girerek aynı gönderiyi yayınlamanız gerekmektedir. Sosyal medya hesaplarınızı burada paylaşacağımız yöntem ile bağlayabilirsiniz gönderilerinizi tek bir hesabınızda yayınlandığınızda diğer hesaplarda da otomatik olarak yayınlanacaktır.

Instagram’da Paylaşım Sorunu ve Çözüm Yolları

Sosyal medyanın vazgeçilmez platformlarından biri olan Instagram, kullanıcıların anılarını paylaşma ve etkileşimde bulunma imkanı sunuyor. Ancak zaman zaman, Instagram’da paylaşım yapmak istediğinizde karşılaştığınız sorunlar can sıkıcı olabilir. İşte bu tür bir durumla karşılaştığınızda düşünmeniz gereken bazı çözüm yolları:

1. İnternet Bağlantınızı Kontrol Edin:

 • İlk olarak, internet bağlantınızın stabil olduğundan emin olun. Zayıf bir Wi-Fi veya mobil veri bağlantısı paylaşım sorunlarına neden olabilir.

2. Uygulama Güncellemelerini Kontrol Edin:

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image
 • Instagram uygulamanızın en güncel versiyonunu kullanıp kullanmadığınızı kontrol edin. Güncel olmayan bir uygulama, paylaşım sorunlarına yol açabilir.

3. Uygulamayı Kapatıp Açın:

 • Uygulamayı tamamen kapatıp yeniden açmak, geçici hataları düzeltebilir. Telefonunuzdaki Instagram uygulamasını kapatın, birkaç saniye bekleyin ve tekrar açın.

4. Hesabınızı Doğrulayın:

 • Instagram hesabınızı doğrulamak, güvenlik nedenleriyle paylaşım konusunda sorun yaşamanızı engelleyebilir. Hesap ayarlarına gidin ve gerekli doğrulama adımlarını takip edin.

5. Diğer Uygulamaları Kapatın:

 • Telefonunuzda arka planda çalışan diğer uygulamaları kapatın. Bu, Instagram’ın düzgün çalışmasına ve paylaşım yapmanıza yardımcı olabilir.

6. Cihazınızı Yeniden Başlatın:

 • Cihazınızı kapatıp tekrar açmak, çeşitli teknik sorunların çözümüne yardımcı olabilir. Bu basit adımı deneyin ve ardından tekrar paylaşım yapmayı deneyin.

7. Farklı Bir Wi-Fi veya Mobil Veri Bağlantısı Deneyin:

 • Eğer mümkünse, farklı bir Wi-Fi ağı veya mobil veri bağlantısı kullanarak paylaşım yapmayı deneyin. Bağlantı sorunları platform üzerindeki paylaşımları engelleyebilir.

8. Tarayıcı Üzerinden Deneme:

 • Eğer mobil uygulama üzerinden paylaşım yapmakta sorun yaşıyorsanız, tarayıcı üzerinden Instagram’a giriş yaparak paylaşımı deneyebilirsiniz.

Instagram Facebook’ ta Paylaşamıyorum

 • İlk olarak instagram hesabınıza mobil cihazınızın üzerinden giriş yapınız
 • Ardından ekranda bulunan profil resmine tıklayınız.
 • Karşınıza gelen seçeneklerden ayarlar yazısına tıklayınız.
 • Ayarlar bölümünde yer alan Bağlantılı Hesaplar yazısına tıklayarak işleminize devam ediniz. 
 • Bağlantılı hesaplar bölümüne giriş yaptığınızda ise aşağıdaki ekran karşınıza çıkacaktır. Bu ekranda facebook hesabınıza bağlanabileceğiniz gibi diğer sosyal medya hesaplarına da instagram hesabınıza bağlayabilirsiniz.
Instagram Facebook' ta paylaşamıyorum
Instagram Facebook’ ta Paylaşamıyorum
 • Bu işlemden sonra karşınıza gelen ekrandan Paylaştığınız gönderi anından açıklama ekranından fotoğrafınızı veya videonuzun Facebook’ta da paylaşılsın seçeneğini aktif etiğinizde artık instagramda paylaştığınız resimler otomatik olarak facebook hesabınızda yayınlanmaya başlayacaktır.

Yukarıda anlattığımız gibi resimlerinizi çok kolay bir şekilde Instagram’ da paylaşabilirsiniz. Instagram uygulamasının bu tarz özellikleri  kullanıcılarının ciddi oranda artmasını sağlamıştır. Ağın filtreleri sayesinde çekmiş olduğunuz kaliteli resimleri diğer sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak binlerce kişiye rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir