Instagram fotoğraf ayarları çıkmıyor mu?

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

Instagram fotoğraf ayarları çıkmıyor için çok sayıda paylaşım internette yer aldığını görmeniz mümkün. Lakin bunların bazılarının kullanılan cihazın özelliklerine göre değişken olduğunu belirtelim. Bu konumuz haber olarak yayınladığımız bilgilendirme içeriğine girmekte. Sorularınız için ilgili konulara göz atılması gerekiyor.

Teknoloji destek

Yakın zamanlarda görüntü kalitesinde düşmeler hakkında bir kaç öneri de bulunmuştuk. Bunların birini yazı sonunda bulacaksınız. Diğer konularımızı arama alanından ulaşacaksınız.

Görseller için ilgili ayarların yapılması

Instagram bildiğimiz üzere bir çok ağdan daha popüler bir uygulama. Fakat çektiğiniz resimler piksellerin git gide büyüdüğü bu zamanda oldukça ufak kalıyor. Fakat Instagram’ da çektiğiniz resimlerin büyük halini yani yüksek piksel halini en son filtrelediğiniz hali ile cihazınızın fotoğraflar kısmına kaydedebilirsiniz. Bunu yapabilmek için öncelikle Instagram’ ın kendi içinden ayar değişikliği yapmak gerekiyor.

  • Ağı açın ve profilinizi açın,
  • Kendi profiliniz de sağ üstteki dişli çark ikonundan ayarlar kısmına girin,
  • Ekranı aşağı doğru kaydırarak “Asıl Fotoğrafları Kaydet” kısmını sağa doğru çekerek aktif hale getirin. Yani mavi olduğundan emin olun.

Fotoğrafları cihazımda nasıl bulurum?

  • Fotoğraflarınızı açın,
  • Sağ aşağıda bulunan “Albümler” kısmını açın,
  • Bu kısmın altında “Instagram” albümü bulunmakta. Yüksek çözünürlük bütün resimlerinizi buradan bulabilirsiniz.

Aynı resimler fotoğraflarınızın arasında da bulunuyor fakat bu şekilde albümden hepsini bir arada ve kolaylıkla görebilirsiniz.

instagram fotograf ayarlar
Instagram fotoğraf ayarları

Instagram fotoğraf ayarları çıkmıyor sorunu

İlgili modelin uyumlu olmaması mümkün. Bunun dışında kullanılan işletim sistemine göre değişken olacaktır. Örnek iPhone bambaşka bir sistemdir. Bunların kontrolü yapıldıktan sonra aşağıdakilere bakınız.

  • Farklı bir telefonda ve hesapla denendiğinde durum aynı mı?
  • Uygulamayı kaldırıp tekrar kurulduğunda veya eski uygulama versiyonuna dönüldüğünde ayarlar çıkıyor mu?
  • Telefonun yazılımını veya uygulamanın güncellemeleri yapıldı mı?

Paylaşımlarınızı dövme halinde kullanma

Instagram’ da paylaştığınız fotoğrafları dövme olarak üstünüzde taşımak ister misiniz? Bazı sitelerde bu hizmet veriliyor. Hesabınızda paylaştığınız fotoları üzerinizde taşımak ve kendi trendinizi yaratmak istiyorsanız, bu servis size tam istediğiniz şeyi sunuyor.

Fotoğraflarınızı dövmeye çevirmek için yapmanız gereken işlemler oldukça kolay. Güvenilir çevirme sitelerine girip, gerekli adımları izlemeniz yeterli. Lakin bazılarında hesabınız ile giriş yapmanız isteniyor. Bunlar arasında güvenilir olanlarda var güvensiz olanlarda. Giriş yaptıktan sonra size fotoğrafınızı seçme şansı verilecek. İstediğiniz fotoğrafları seçtikten sonra tek yapmanız gereken dövmelerin gelmesini beklemek.

Sitelerde şu kadar dövmeden oluşan bir set şeklinde sunulmakta. Tabi bir çoğu ücretlidir. İşlemlerde istenilirse kargo ile ilgili görsel gönderiliyor. Ayrıca bazı büyük çapta çalışan şirketler Dünya çapında ücretsiz kargo desteğini veriyor.

Paylaştığınız fotoğrafları yüksek kaliteli halde kullanıma sunuluyor.

Instagram’ ın farklı araçların kullanımını kaldırması

Uzun yıllardır ağların çıkardığı yeniliklerle yardımcı araçların gereksizliğine giden bir süreç başlamıştı. Bir çok ağın zamanında kullanıma sunması gereken bir çok yeniliği 3. parti uygulamalarda buluyorduk. Şimdilerde ise çoğu gereksiz hale geldi. Aşağıdaki içeriğimiz geçmişte yapılan bir güncelleme için hazırlanmıştı.

Etkileşim ve ulaşılan kişi sayısında en aktif platform olarak yayın hayatına devam eden Instagram, getirdiği yeni özellikler ile de kullanıcıların diğer fotoğraf düzenleme araçlarını kullanmayı bırakmasını, yalnızca Instagram üzerinden tüm düzenleme işlemlerinin kolayca yapılmasını hedefliyor.

Buna yönelik olarak instagram yeni güncellemesi ile birlikte getirilen hızlı düzenleme seçeneği, kullanıcıların fotoğraflarını yüklerken görsel, metin yazımı, filtre ve etiket gibi farklı farklı ekranlarda vakit kaybettiği tüm işlemleri ortadan kaldırıyor. Instagram yeni güncellemesi ile birlikte belirttiğimiz tüm özellikler tek bir ekranda toplanarak kullanıcıların en hızlı ve rahat şekilde içeriklerini Instagram’a yüklemesi öngörülüyor.

Mobil uygulamaların her geçen mağazalarda birikmeye devam ettiği ve önde gelen sosyal medya kanalları için her gün onlarca yeni düzenleme uygulaması ortaya çıkıyor. Ekstra çıkan uygulamalar artmaya devam ettikçe de kullanıcılar bu platformlarda, özellikle de Instagram içerisinde geçirdikleri vakit oldukça azalıyor.

Şöyle ki fotoğraf düzenleme için farklı uygulamalarda doğru renk ve ışığı yakalamaya çalışan, bir yandan da farklı filtreleri ve boyutları deneyen kullanıcı dakikalarını bu uygulamada harcayıp Instagram’a fotoğrafını yüklüyor. Instagram’a bir fotoğraf yükleme ise ortalama 15-20 saniye arası bir vakit alıyor.

Instagram yeni güncellemesi ile birlikte bunun önüne geçmeyi hedeflemeyen firma, ekstra çıkan fotoğraf düzenleme uygulamalarının birçoğunun da kökünü kazıyacak gibi duruyor. En çok instagram için yardımcı uygulamaların çıktığı düşünülürse firma tarafından verilen bu kararın oldukça isabetli olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Paylaşımlarınızda yaşadığınız görüntü kalitesi düşüklüğü ile ilgili Instagram fotoğraf kalitesi düşüyor içeriğimizi okumanızı öneriyoruz.

Teknoloji destek
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.