Instagram fotoğraf paylaşım engeli kaldırma

Andronova
By Andronova
6 Minimum Okuma

Kullanıcıların bir kısmında görülen aksaklıklar bölgelere göre değişiyor. Örnek Instagram fotoğraf paylaşım engeli kaldırma şikayetlerini incelediğimizde hesap sahiplerinin kendisiyle alakalı sebeplerden ortaya çıktığını düşünüyoruz. Diğer bir sıkıntı ise paylaşımların ters dönmesi. Böyle bir şey ağın kendisinden kaynaklı olduğunu gördük. Sanırız yakınlarda çıkan bir güncelleme bir çoğunun sorununu çözdü.

Sponsorlu reklam

İçeriklerimizin bir kısmında çoklu problemlerin çözümlerine yönelik paylaşımlar içeriyor. Neden paylaşamıyorum veya ne yapmalıyım şeklindeki sorulara yanıt olacak çok sayıda makalemiz var.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

İlk önce resimlerdeki sorunlar hakkında bilgi vereceğiz. Sonrasında fotoğraf paylaşma engeli kaldırma için ne yapılması gerekiyor bunları sıralayacağız.

Sponsorlu reklam

Fotoğraf paylaşımlarında sorunlar

Instagram fotoğraf sorunu her kullanıcının başına gelmiş sorunlardandır. Pek çok fotoğraf sorunuyla karşılaşmak mümkündür. Fotoğrafların bulanıklaşması, küçük görünmesi, büyümesi, ters dönmesi gibi sorunlar en çok karşılaşılan sorunlar arasında yer alır.

Instagram paylaşımlar ters döner mi sorununu genelde ağ üzerinden video, fotoğraf, gönderi paylaşırken sıkıntı yaşayan insanların merak ettiği sorular arasındadır. Fotoğrafların belli sebepler sonucunda ters paylaşılma gibi sorunları olabilmektedir. Bunlar genel olarak Instagram sebebiyle oluşan hatalardır. Sistemsel hatalar, kullanıcı hataları, güncelleme hataları olabilmektedir.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Instagram kullanıcılarının hesaplarındaki aktifliğe göre de fotoğraflarda ters dönme sorunları oluşabilmektedir. Örneğin bir hesap sürekli beğeni, takipleşme, yorum gibi etkileşimleri yapıyorsa bir süre sonra ağlar tarafından kısıtlama getirilebilmektedir. Bu kısıtlama sonucunda da fotoğrafların ters paylaşılması gibi problemler oluşabilir.

Diğer bir içeriğimizde resim paylaşma engeli. Bununla alakalı çeşitli örnekler hazırladık. Bunların doğru şekilde denenmesinin bir çözüm getireceğini şimdiden belirtelim. İçerikte bahsettiğimiz şeylere neden olan en büyük etkenin hesaba ceza yaptırımı ve geçici durumlar.

Fotoğraf paylaşımı neden engellendi

Ağlardaki paylaşımlarda olası aksaklıkların oluşma sebeplerinin bir kısmının kullanıcıların yaptıkları yanlışlıklardan oluşurken, bazı aksaklıkların ise, yaptırım ve ağın yaşadığı beklenmedik arızalara yoruyoruz.

Neden paylaşım yapamıyorum şikayetlerine ilk yanıtımız yeteri kadar deneme yaptınız mı oluyor. Örnek belki bazı bölgelerdeki kullanıcıların bir kısmında aynı şeyler oluyor. Belki cihazda veya yaptığınız şeylerin bir sonucunda kısıtlama gelmiş olma olasılığını düşünmemiz gerekiyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Geçici durumlara neden olacak gelişmelerin analizi gayet kolay oluyor. Örnek her ne yaşanmışsa o gün kullandığınız internet dışında kullanmadığınız cihazlardan ve bağlantılardan denenmesi şart. Ağda, cihazda veya hesaplarda engellenir.

Olası test seçeneklerini maddeler halinde sıralayacağız. Bunların hangisinin işe yaradığı kullanıcıdan kullanıcıya değişir.

Instagram paylaşım engeli kaldırma olasılığı

Yukarıdakilerin denenmesinden sonra ne gibi işlemlerin yapılacağını aşağıya eklediğimiz seçeneklerde bulacaksınız. Bunların bir kısmının bir kaç kişide işe yaramadığını gördük.

 • Farklı internet bağlantısını denedikten sonra birde bilgisayarla kontrol ediniz.
 • Paylaşım engeli analizi için profilinize girdiğinizde hakkınızdaki alana bir şey yazınız ve kaydetmeye çalışın. Kayıta izin verilmediğinde biz genelde iki sebebi düşünüyoruz. Biri ağdaki problemlerin çıkması ve diğeri engel / ceza.
 • Oturum açmadaki kullanılan ek seçeneklerin açılmasını öneriyoruz. Güvensizlik oluşan ortamlarda ek güven sağlamak için tercih edilir. Örnek telefona gelen kod, Facebook hesabınızı kullanarak açılan oturum ve kişisel bilgilerin düzgün şekilde doldurulması.
 • Şüpheli görülecek bir şey yapan hesapların kısmi veya geçici bir yasaklamaya gidildiği oluyor. Bakıyorsunuz kısa bir zamanda kendiliğinden ortadan kalkmış. Gün boyu devam edenlerde oluyor. Burada dikkat etmeniz gerekenlerden biri alınan uyarılardan sonra sürekli aynı şeyi denememeniz gerekiyor.
 • Bir önemli önerimiz ise, uygulamanın ayarlarındaki hesap türünün kullanılması. Hesabı işletmeye çevirdiğinizde yaşadığınız olumsuzluğun çözüldüğünü göreceksiniz. Tabi ceza alacak bir şeyler yapmamış olmanız gerekiyor.
instagram fotograf paylasim 2
Instagram fotoğraf paylaşım engeli kaldırma

Instagram fotoğrafların ters dönmesindeki sorun

Instagram fotoğraf ters dönme sorunu bazen nedenlerden dolayı oluşabilmektedir. Net bir cevabı olmasa da aşağıdaki nedenler sonucunda fotoğrafların ters dönebildiği tahmin edilmektedir;

 • Instagram hesabı üzerinden yapılan bazı değişiklikler sonucunda fotoğraflar ters dönebilir. Örneğin bir kişi hesabını bir süre dondurduysa, açtıktan sonra hesap askıda kalabilir. Bu da fotoğraflarda ters dönme sorununu yaratabilir.
 • Instagram’a yeni bir güncelleme geldiyse ve hesabın sahibinin cihazı tarafından bu güncelleme henüz desteklenmiyorsa fotoğraflar paylaşılırken ters dönebilir.
 • Instagram’dan bazı etkileşimlerin çok fazla yapılması fotoğrafların ters dönmesine neden olabilir. Örneğin Instagram’dan sürekli birileriyle takipleşmek, çok fazla fotoğraf beğenisi yapmak ya da çok yorum yapmak sonucunda Instagram tarafından kısıtlama getirilebilir. Bu durum da fotoğrafların ters bir şekilde paylaşılmasına yol açabilir.
instagram fotograf paylasim 1
Instagram paylaşım engeli olasılıkları

Ters dönülmesi ve paylaşımlarda yapılacaklar

Instagram fotoğrafların ters dönmesi sorununa çözüm de sunar;

 • Genel ağ sıkıntısı yaşanıyor olabilir. Ağ ayarlarının tamamen sıfırlanması çözüm olabilir.
 • Ağ üzerinden sistemsel bir sıkıntı olabilir. Bir süre bir şey paylaşmayıp, sıkıntının düzelmesi beklenmelidir.
 • Sadece 1 hesapta fotoğrafın ters dönme sorunu görülüyorsa, birkaç gün boyunca hiçbir paylaşım ya da etkileşim yapmadan beklemek çözüm olabilir.
 • Uygulamayı direkt telefondan silinip biraz bekledikten sonra yeniden yüklenmesi sorunu çözüme ulaştırabilir.
 • Hiçbir çözüm yolu sonuca varılmıyor ise Instagram üzerinden hata bildirerek yetkili personellerle iletişime geçilmelidir.
 • Farklı cihazlarla ve hesaplarla denenmesi gerekiyor. Artı kullanılan uygulamanın güncel olmasından ve yeni versiyonla cihazın uyumlu olması gerekiyor. Değilse eski instagram’ ın sürümlerini kullanmanızı öneriyoruz.

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.