Instagram fotoğraf yükleyemiyorum resim yüklenmiyor

Instagram' da fotoğraf yüklenmiyor ya da uygulamada hesabımdan fotoğraf paylaşamıyorum hata alıyorum diyenlerin sorununu çözeceğiz.

Andronova

Instagram uygulamasından fotoğraf gönderilemiyorsa ya da ulaşmıyorsa bu yazımızı inceleyiniz. Hatanın nedenini analiz etmeden farklı işlemler yapmayın. Başka cihazdan, internetten ve hesapla da deneyiniz.

Instagram’ ın büyümesinin doğal yanı çıkan belli belirsiz hatalar. Çoğunun anlamsız olarak görüldüğüne şahit olmuşumdur. Kimse anlam veremiyor veya instagram’ ın verdiği tepkinin nedenini anlayamıyorlar. Örnek bir hesaba ceza geliyor ama kullanıcının bundan haberi yok. Bu yazıda buna benzer sorunlardan biri olan fotoğraf yükleme sorununu ele alacağız.

Instagram hesabımdan fotoğraf yüklenmiyor. Yada yüklediğim fotoğraf biraz sonra kayboluyor. Instagram uygulamasını kaldırıp tekrar yükledim. Şebeke ayarlarını sıfırladım. Güncellemeleri yaptım sorun yine aynı. Intagram’ a sorun bildirimi yaptım ama dönüş yapan olmadı. Çözümü nedir? 

Instagram fotoğraf yükleyemiyorum, çoğunlukla o gün yaşanan bir problemden veya kişinin yanlış bir şeyleri yapmasından kaynaklı yaşanabiliyor. Fotoğraf yüklerken sorun yaşıyorsanız, önce başkalarında var mı diye araştırıp ve sonrasında aşağıdakilere bir göz atmanızı önermekteyiz.

Instagram fotoğraf yükleyemiyorum

 • Alternatif internet bağlantısını deneyiniz. Wi-Fi veya mobil veri bağlantısı ile deneyebilirsiniz. Tabi farklı yerden.
  • Şunu da hatırlatayım 3G, 4.5G veya ADSL Wi-Fi sinyal yetersizliğinden dolayı yükleniyormuş gibi görülebilir.
 • Bazı telefonlarda paylaşımda kısıtlamalar çıkabiliyor. Başka telefonda kesin deneyin.
  • Virüs uygulaması sorun olarak görmüş olabilir.
  • Telefonun ön belleğinin silinmesine ihtiyaç olabilir.
 • Uygulamayı gelişmiş kaldırma uygulamalarıyla kaldırıp tekrardan yükleyerek deneyiniz.
  • Çıkan versiyonun bazı modellerle uyumsuz çalışması.
 • Hesaba bir paylaşım cezası gelmiş olabilir.
  • Rahatsız edici paylaşımlar veya yorumlar.
  • Aşırı bir şeylerin kullanılmasından dolayı geçici erişiminiz kesilmiş olabilir.
 • Paylaşılan görsel uyumsuz veya çok büyük MB’ ta sahip olabilir.
  • Başka görseller ve PC üzerinden de test edin.
 • Operatörler (Türk Telekom – Vodafone) kaynaklı olası durumlar.
  • Bazen operatörlerde mobil veri kullanımı belli bir tüketime veya bitim süresine göre internette yükleme veya download hızında düşüş olabiliyor.

Farklı yerlerden ve farklı cihazlardan Instagram hesabınıza resim yüklemeye çalıştığınızda sorun devam ediyorsa, Instagram kanallarını kullanmaya çalışınız. Önerilen hatlardan bir ihtimal yardım alınabilir.

Instagram fotoğraf yüklenmiyor bildirimi

Instagram profilinize gidiniz. Sağ üstte bulunan simgeye veya sayfanın alt tarafında yer alan “Sorun Bildir” seçeneğine dokununuz. Sorunu detaylı yazıp başvuru yapınız. Instagram başvurularında yoğunluğa göre geri dönüşler yapılmayabiliyor. Alternatif olarak Instagram başvuru adresi help.instagram.com/contact/151081798582137 ve işinize yaramadıysa o zamanda Facebook’un çok sayıdaki formlarını deneyiniz. Unutmayınız belki yapılan bir çalışmadan veya teknik arızalardan ortaya çıkan bir aksaklık olabilir.

Instagram fotoğraf yükleyemiyorum resim yüklenmiyor


Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2021, 03:07

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.