Instagram fotoğrafa müzik ekleme sorunu

Andronova
Yazar Andronova

Güncel sorunlar arasında görülen Instagram fotoğrafa müzik ekleme sorunu gelecekte tekrar karşımıza çıkacak gibi görünüyor. Başlık biraz görecelidir ve bizde farklı sebeplerden de söz etmek istiyoruz.

Teknoloji destek

Müzik ekleyemiyorum diyenler için geçen yıla kadar yardımcı uygulama ile yapılabiliyordu. Sonra güncelleme gelerek hikayelerde müzik ekleme çıktı.

Instagram hesabımdaki fotoğraflara müzik eklemek mümkün mü? İnsanlar fotoğrafları montajlamayı çok seviyor. Artık bu tarz uygulamalardan da çokca bulunmakta. Bunlardan bazılarında görümünde çokca işler yapılabilirken bazılarında da artı müzik ekleme olayı var. Yazımızda bunlardan biri olan Flipagram’ dan bahsedeceğiz.

Fotoğrafları slayt yapma programı için mağazasının uygulama indirme kısmına girip “Flipagram” uygulamasını indirmek. 

Müzik ekleyemiyorum diyenler

Kullanılan versiyonun uyum sorunu olmadığından emin olunuz. Eski bir kaç versiyonu cihazda deneyin. Sonrasında aşağıdakilere göz atınız.

 1. Cihazınızın tarihinin doğru olduğundan emin olunuz.
 2. Çok sık yaptığınız bir şeyler varsa engel çıkarabilir. Geçici bir süreliğine işlemleriniz engellenir.
 3. Varsa başka telefonda test ediniz. Birde başka hesapla deneyelim.
 4. Kullanılan müzik ve fotoğrafı değiştirerek denediniz mi?
 5. Tarayıcı kullanılarak ek bir test yapılabilir.
 6. Ek güncel kullanım yöntemlerini inceleyiniz. Zamanla farklı özelliklerle karşılaşabilirsiniz.

Instagram’ ın kendi içerisinde bir özelliğin çalışıp çalışmadığını anlamanız için önce profilinize girersiniz, sonra alanda bir şeyi değiştirip ve kayıt etmek istediğinizde sorun çıkarıyorsa ya ceza aldınız ya da geçici bir durum var demek. Sistem arızası olabileceği gibi birde kısa bir süre içerisinde planlı bir şeyler yapılabilir.

Instagram fotoğrafa müzik nasıl eklenir

Flipagram uygulaması ile Facebook ve Instagram dahil bir çok sosyal paylaşım sitesinde paylaşım yapabilirsiniz. Uygulamayı Android cihazlarda ve iPhone cihazlarda kendi resmi indirme mağazasından yüklemenizi kesinlikle öneririz. Aynı zamanda uygulamada yer alan ücretsiz müziklerden de faydalanabilirsiniz.

Çoğu uygulamada ücretli sürüm önerisi ve abonelik önerileri sunmakta. Tam anlamıyla kullanım hakkı sunulması için ücretli alımlar tercih edilebilmekte.

Geçen yıl gelen güncelleme sonucunda video ve fotoğraflara müzik ekleme getirildi. Hikaye paylaşımlarına müzik ekleyebiliyorsunuz. Bunun için “Çıkartmalar” bölümünde “Müzik” bölümünden işlem yapılabilir.

Sorun yaşayanlar bizimle yorum kanalıyla iletişime geçsinler. Ama detayları yazarak. Bazen sadece sorun başlığı yazılıyor. Bu yüzden net bir cevap yazılamamakta.

Instagram’ da müzikleri göremiyorum sorunu

Kullanıcıların bir kısmında hesaplarında yaşanan sorunlar görüldüğü gibi birde kullandıkları cihaz ve genelde olan arızalarda buna sebep oluyor. Bu yüzden önce neden kaynaklandığına bakmalı diye düşünüyoruz.

Test için varsa yanınızda başka telefondan ve internetle deneyin. Sonrasında sosyal ağlardaki paylaşımlar arasında bunla alakalı güne özel bir sorun var mı diye araştırın. Özellikle Twitter daha baskındır.

Şu kontrolleri yapalım:

 • Telefon, internet ve hesap testini yapın.
 • Hesabınızın türünü işletme veya diğer seçeneklerden birini seçerek değiştirin. Test ettikten sonra istediğinizde geri dönersiniz.
 • Profilinizde eksik alanları doldurun. Artı ekli olmayan mail ve telefon numarası alanını doldurun.
 • Ceza veya geçici durumların denenmesi adına profilde bir şeyleri değiştirmeye çalışınız. Örnek hakkınızdaki alana bir kelime ekleyin ve kaydedin. Kaydetme sırasında uyarı çıkıyorsa bu şekilde durum analizini yapmış olursunuz.
 • Uygulamanın sürümünü değiştirip deneyin. Belki telefonun yazılımı ile uyum göstermiyordur.
 • Sorun bildirimini ayarlardaki yardım alanından yapınız.
instagram gonderiye muzik ekleme sorunu
Instagram fotoğrafa müzik ekleme sorunu

Çok sık yapılan her şeyde belli bir zamana kadar engel uygulanır. Biraz beklemenizle kendiliğinden düzelir. Instagram fotoğrafa müzik ekleme işleminde farklı müzik ve farklı görsel formatlarını da denemeye çalışın.

Teknoloji destek
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir