Instagram Giriş Yapıyorum Tekrar Geri Atıyor Çıkış Yapıyor

Andronova
Yazar Andronova 10 Minimum Okuma

Instagram giriş yapıyorum tekrar geri atıyor: Instagram ara ara uygulamaya girdiğimde çıkış yapıyor şeklinde zaman zaman şikayetlerle karşılaşıyoruz. Bir türlü giriş yapıyorum geri atıyor diyen kullanıcılara çok kurcalamadan yapmaları gereken adımları paylaşıyoruz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Instagram’ da bir iki gündür giriş sorunu yaşanmakta. Tabi bu sorun tüm kullanıcılarda bulunmuyor. Bölgesel ve bazı kullanıcıların hesaplarında görülmekte. Erişim sorunu yurtdışı kaynaklı veya Türkiye port kaynaklı olabilir. Aşağıdaki çözüm önerilerini sıralamaya göre deneyiniz. Büyük ihtimal geliştirici tarafından kaynaklı olduğu ortaya çıkacak. Bazen sunucu kaynaklı durumlarda ara ara 1-2 gün sürebilmekte. Bundan dolayı çok fazla hesapla uğraşmamaya ve cihazla uğraşmamaya özen gösteriniz.

Instagram uygulaması anında geri atıyor ya da hesabımdan çıkış yapıyor sorununu analiz edebilmek için bulunduğunuz yerde başka kullanıcılarda aynı sorun var mı kontrol ediniz. Gelelim genel adımlara…

Instagram çıkışa atıyor
Instagram giriş yapıyorum tekrar geri atıyor

Instagram Çıkışa Atıyor Giriş Yapmıyor Sorunu

Instagram çıkışa atıyor sorununda yapacağınız işlemlerin çoğu problemde aynı olduğunu belirtelim. Ama unutmayınız ki buradaki durumun belki bir çok kişinin aynı zamanda yaşadığı bir sorun. Önce bunun anlaşılmasında fayda sağlayacağını düşünüyoruz.

 • Farklı birden fazla internet ağından girip deneyiniz.
 • Telefonu kapatıp açıyoruz ve duruma göre başka telefondan (iPhone) test ediyoruz.
 • Cep telefondan tarayıcı yardımıyla kontrol edelim. Bir Windows bilgisayardan da giriş yapmaya çalışınız.
 • Başka bir Instagram hesabını telefonunuzda deneyiniz ve hesabınızı başka telefonda.
 • Önbelleğin, verilerin ve duruma göre güncellemeler kaldırılacak.
 • Uygulama kaldırılacak ve eski olan bir versiyonla kontrol edeceğiz. Bu seçeneğin çoğu probleme ışık tuttuğunu vurgulayalım.

Uygulamanın üzerinden yapacağınız işlem ise; Samsung tarzı Android kullanıcılarının “Uygulamalar” alanına girerek işlem yapacağı uygulamaya dokunup ve içerisindeki butonların denenmesi olacak.

Instagram giriş yapıyorum tekrar geri atıyor çıkış yapıyor
Instagram giriş yapıyorum çıkış yapıyor

Eğer tarayıcıyla ulaşabiliyorsanız ek giriş yöntemlerinden birini ekleyerek mobil tarafında tekrardan deneyelim. 

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Alternatif şekilde daha önce önerdiğimiz üçüncü parti uygulamalarından giriş yapılabilir. Yani çoğu ağı bir uygulama (Parallel space) üzerinden kullanılabiliyor.

Instagram Giriş Yapıyorum Tekrar Geri Atıyor Beyaz Ekran Sorunu

Instagram uygulamasına giriyorum beyaz ekran çıkıyor sonra geri çıkıyor sorunu 2-3 gündür devam etmekte. 3 – 5 Saniye bekledikten sonra geri atıyor şikayeti artıyor.

Instagrama giriyorum sonra 3-5 saniye kadar bekliyor ve beyaz ekrandan sonra geri atıyor. Bazıları cihazın önbelleğini temizlemiş ve format atmış durum aynı olduğunu yazmış. Sorun telefonda olduğu gibi Android tablette görülüyor.

Yukarıdaki gibi yazanlardan bir kaçında başka cihazlardan girdiğinden bahsetmiş. Sorunun kaynağı Instagram olduğunu belirtelim.

Az şekilde yorumla karşılaştığımız sorun için klasik yöntemler bazen işe yaramamakta. Ancak yine de olası çözüm getirecek bazı önerileri anlatmak istiyoruz.

Hatanın çıkışında başlayan yorumlardan bir tanesinden anladığımız kadarıyla güncellemeden sonra beyaz ekran geldiği anlaşılmakta. Sorun ya sunucuda ya uygulamada var. Güncelleme çıkabilir veya sistem iyileştirmesi yapılabilir.

Instagrama Beyaz Ekran Sorunu İçin Genel Kontroller

1. İnternet Bağlantınızı Kontrol Edin:

Beyaz ekran sorununun bir nedeni zayıf veya kesintili bir internet bağlantısı olabilir. İşte kontrol etmek için yapabileceğiniz adımlar:

 • İnternet bağlantınızın güçlü ve istikrarlı olduğundan emin olun. Wi-Fi veya mobil veri bağlantısını kontrol edin.
 • Eğer Wi-Fi kullanıyorsanız, yönlendiricinizi yeniden başlatın ve bağlantının yeniden kurulmasını bekleyin.
 • Farklı bir Wi-Fi ağına geçiş yaparak veya mobil verileri kullanarak sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

2. Instagram Uygulamasını Kapatın ve Tekrar Açın:

Beyaz ekran sorununu çözmek için ilk adım olarak Instagram uygulamasını kapatıp tekrar açmayı deneyin. Bunu yapmak için şu adımları izleyebilirsiniz:

 • Instagram uygulamasını tamamen kapatın. (iOS cihazlarda çift tıklama ile uygulama geçmişini açın ve Instagram’ı yukarı sürükleyerek kapatın. Android cihazlarda çoklu görev düğmesini kullanarak uygulamayı kapatın.)
 • Ardından Instagram uygulamasını yeniden açın ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

3. Instagram Uygulamasını Güncelleyin:

Beyaz ekran sorunları, eski veya güncelliğini kaybetmiş bir Instagram sürümünden kaynaklanabilir. Uygulamayı güncel tutmak önemlidir. İşte nasıl yapılacağı:

 • Android veya iOS için gerekli sürümü resmi mağazalarından aratın.
 • Arama çubuğuna “Instagram” yazın ve uygulamayı güncellemek için “Güncelle” düğmesine tıklayın.

4. Cihazınızı Yeniden Başlatın:

Beyaz ekran sorunlarını çözmek için cihazınızı yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz. Bu, cihazınızın geçici hataları düzeltebilir. İşte nasıl yapılacağı:

 • Cihazınızın güç düğmesini basılı tutun ve “Kapat” seçeneğini seçerek cihazınızı kapatın.
 • Ardından güç düğmesini tekrar basılı tutarak cihazınızı yeniden başlatın.
 • Instagram uygulamasını açın ve beyaz ekran sorununun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

5. Instagram Hesabınızı Kontrol Edin:

Beyaz ekran sorunları, hesabınızla ilgili bir problem olabilir. Hesabınızı kontrol etmek ve güvenlik ayarlarınızı gözden geçirmek önemlidir. İşte nasıl yapılacağı:

 • Instagram uygulamasını başlatın ve profil simgesine tıklayarak hesabınıza gidin.
 • Ayarlar ve Gizlilik bölümüne gidin.
 • Hesap sekmesini seçin ve hesap bilgilerinizi güncelleyin, şifrenizi değiştirin veya güvenlik ayarlarını gözden geçirin.
image
Instagram giriş yapıyorum geri atıyor

Instagram Giriş Yapıyorum Tekrar Geri Atıyor Düzeltme

Beyaz ekran, genel cihazlarda donanımda tıkanmalarda ve donmalarda görülen bir sorun. Bazen yazılım uyumsuzluklarında uygulama başlatılamadan beyaz ekranda takılı kalıp sonra uygulama kapanıyor. Çözümü için ilk yapılan cihazın kapatılması oluyor. Bize göre uygulamanın aldığı güncellemeden sonra cihazla uyumsuz halde çalışmasından kaynaklı. Bu durum Android telefonlarda daha sık yaşanabilir. Henüz iPhone için bu şekilde bir şikayet almadık.

Yayınlanan versiyondan sonra yaşanan olumsuzlukların çözümü için mevcut olan versiyonun kaldırıp, eski olan bir kaçı ile denemesi yarar sağlayacağını düşünmekteyiz. Bir kaç öncekinin sağlıklı çalışacağınız düşünmekteyiz. Tabi cihazınız çok eski bir sistemle çalışmıyorsa. İndirmeniz için deneyeceğiniz adres apkmirror.com/apk/instagram olabilir. Sorumluluk kullanıcıya ait ve haber bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır.

Önceki sürümlerden ikisini yazımıza ekledik. Zamana göre güncelliğini yitirebilir ve işinize yaramazsa yukarıdaki öneri siteye girilmesini öneriyoruz.

Bağlantımız adresi 1 ve adres 2‘ den birini deneyiniz. Biri işinizi çözmediyse ikinciyi indirip deneyiniz. Unutmadan telefonda şu an yüklü olan Instagram’ ı kaldırınız.

Instagrama giriyorum beyaz ekran çıkıyor
Instagram çıkışa atıyor

Yazdıklarımızın eksiksiz olarak yapılmasından sonra hala aynı şekilde karşılaşanların sorun bildiriminde bulunmasını öneriyoruz. Ama büyük ihtimalle sorun geçici ve kendiliğinden çözülecek.

Beyaz Ekran Nasıl Çözülür?

 1. İlk denemeniz telefonun kapatılması olacak ve tarih kısmında yanlışlık varsa düzenleyiniz.
 2. Telefonun uygulamasından değilde tarayıcısından deneyin. Tabi bilgisayardan da test edilmesinde fayda olacak.
 3. İnternet bağlantınızı değiştirerek test etmeniz gerekiyor. Mobilde alan belki WiFi üzerinden sıkıntı çekmeyecek.
  • DNS alamama ve durumuna göre VPN üzerinden kontrol edilecek
 4. Kullanılan cihazlardan alakalı sebepler görülebilir. Başka cihazla denenmesi gerekiyor.
  • Virüs, yetersiz boş alan ve uyumsuz yazılım.
  • Kurulu farklı bir uygulamanın çakışmasından.
  • Banlanma durumları.
 5. Başka kullanıcı adıyla telefonunuzda deneyin.
  1. Aşırı yapılan herhangi şeylerin sonucu kısıtlamayla sonuçlanacağından dolayı test adına denenebilir.
  2. Ceza almış olma durumunu değerlendirmek amaçlı profil kısmına tarayıcı veya uygulama ile girildiğinde bir şeylerin değiştirilip kaydedilmesi gerekiyor. Kaydetmiyorsa sistemden veya yasaklama sebebinden olma olasılığı aklımıza gelecek.

Gelelim uygulamanın uyum sorununa. Bunun içinde aşağıdaki içeriği okumanızı öneriyoruz.

Instagram Farklı Uygulama Sürümlerini Deneme

Bazı kullanıcılar için güncellemeler sorunlara veya istedikleri özelliklere erişim zorluğuna neden olabilir. İşte Instagram farklı uygulama sürümlerini deneme konusunda size rehberlik edecek bir başlık.

1. Instagram’ın Resmi Sürümü:

Instagram’ın resmi sürümü, platformun en son ve güncel versiyonudur. Genellikle en iyi performansı sunar ve en yeni özelliklere sahiptir. Resmi sürümü kullanmanın avantajları şunlar olabilir:

 • Güncel güvenlik yamaları ve hata düzeltmeleri.
 • En yeni özelliklere erişim.
 • Instagram’ın en iyi performansını sunar.

2. Instagram Beta Sürümü:

Instagram, beta test sürümlerini kullanıcılara sunar. Beta sürümleri, yeni özellikleri ve güncellemeleri önceden denemek isteyen kullanıcılar için idealdir. Beta sürümünü denemenin avantajları şunlar olabilir:

 • Yeni özellikleri önceden deneyimleme fırsatı.
 • Instagram’ın gelecekteki güncellemelerini daha erken görmek.
 • Instagram’a geri bildirimde bulunma şansı.

3. Instagram Lite (Hafif) Sürümü:

Instagram Lite, daha düşük sistem gereksinimlerine sahip hafif bir sürümdür. Düşük depolama alanına veya yavaş internet bağlantısına sahip kullanıcılar için idealdir. Instagram Lite’ı denemenin avantajları şunlar olabilir:

 • Daha az veri kullanımı.
 • Daha az depolama alanı kullanımı.
 • Daha hızlı çalışma, özellikle yavaş internet bağlantıları için.

4. Eski Sürümler:

Eğer Instagram’ın son güncellemeleri veya yeni özellikleri sizin için uygun değilse, eski sürümleri denemeyi düşünebilirsiniz. Bu sürümler, daha önce kullandığınız arayüzü ve özellikleri sunar. Eski sürümleri denemenin avantajları şunlar olabilir:

 • Alışık olduğunuz arayüze geri dönme.
 • Bazı daha kolay kullanıma sahip eski özelliklere geri dönüş yapmanız.
 • Yeni güncellemelerden etkilenmeme.
 • Bazı sürümlerin daha hızlı çalışması.

Beyaz ekran Instagram dışındaki uygulamalarda da yaşanabiliyor ve benzeri şeylerin denenmesi çözüme ulaştırdığını söyleyelim. Yorum bırakacak arkadaşlar lütfen sorunu tam ve açıklayıcı dille paylaşsın. Ne gibi denemeler yapıldıysa yoruma eklenirse daha iyi olur.

Instagram giriş yapıyorum tekrar geri atıyor veya Instagram hesabımdan çıkış yapıyor sorunu için yapmanız gereken en iyi seçenekleri sizler için hazırladık. Umarız, hesabınıza sorunsuz giriş yapmışsınızdır.

Sonraki: Instagram iletişim

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir