Instagram gönderiye müzik ekleyemiyorum

Andronova
Yazar Andronova

İçeriğimizde Instagram gönderiye müzik ekleyemiyorum sorununda ne yapılması gerektiğinden bahsedeceğiz. Önerilerimiz olası aksaklıklarda müzik ekleme sorunu için çözüm adımlarını içermekte.

Teknoloji destek

Ağda oluşan herhangi bir arıza olma olasılığı için gerekli araştırmaları yapmanız gerekiyor. Diğer ağlardaki kullanıcı yorumlarını incelemenizi de şiddetle öneririz.

Instagram fotoğrafa müzik eklenmemesi bazı güncellemeler sonucunda ortaya çıkan bir sorun olabilmektedir. Fakat her hesapta aynı durumdan dolayı müzik eklememe sorunu oluşmaz. Farklı nedenlerden ötürü de müzik ekleyememe sorunu oluşabilmektedir.

Instagram gönderiye müzik ekleme

Instagram hikaye kısmı çok yeni bir özellik olmasa da Instagram’ın kuruluşundan beri olan bir özellik de değildir. hikaye özelliği kişilerin gün içerisinde yaptıkları şeyleri paylaştıkları yerdir. Yani post olarak paylaşmak yerine hikaye kısmına atılan fotoğraflardır. 24 saat Instagram adresinde kalır. 24 saat sonra kendiliğinden silinen bir özelliktir.

Ağda en çok kullanılan özellikler arasında yer alan bu seçeneğin önemi büyüktür. Hikaye bölümüne kişiler konum, etiket ya da müzik de ekleyebilmektedir. Fakat ağda sorun oluştuğu zaman bazen müzik ekleme özelliği gidebilir. Ya da bazı hesaplara hiç müzik ekleme özelliği gelmemiş olabilir. Bunun birden fazla sebebi vardır.

Instagram gönderiye müzik ekleme sorunu oluşmadan önce kullanıcıların en son yaptıklarına bakmak gerekiyor. Ağla mı alakalı yoksa hesapla alakalı mıdır bunun net anlaşılması adına yapacağınız denemeler olacak.

Instagram müzik eklememe sorununun olası nedenleri

Instagram müzik ekleyemiyorum konusunda şikayet eden kişiler ilk olarak hesaplarını incelemelidir. Gönderi sorununun nedenleri şu şekildedir;

 • Instagram’ da güncellemenin yapılmayışı müzik özelliğinin hiç gelmemesine neden olabilir.
 • Bazı cihazlar yeni gelen özellikleri telefonun sürümüyle desteklemiyor olabilir.
 • İnternet bağlantısından dolayı müzik ekleme kısmı yüklenmediği için müzik eklenmeyebilir. Ya da ülke içi ve dışında yaşanan sorunlar.
 • Genel bir teknik sorun olduğu zaman müzik ekleme kısmı kapanabilir.
 • Hesap güncel olsa bile eski olduğu zaman yeni özellikleri desteklemeyebilir.
 • Yayına alınan güncellemelerin olası problemlere neden olma olasılığı var.
 • Telefonların yetersiz boş alanı olması, tarihi yanlış olması ve kurulan uygulamaların uyumsuzluk çıkarması.
 • Hesabın ceza alması veya şüpheli görülmesi.

Gönderiye müzik ekleme hatası alanlar oluyorsa bizimle mail üzerinden iletişime geçebilirler.

Instagram müzik eklenmiyor çözümü

Instagram müzik eklemek isteyen kişiler bunu yapamıyorsa ve özellik hala görülmediyse aşağıdaki adımlar denene bilir;

 • Farklı telefonda ve hesapta denemeden diğer adımları uygulamayın.
 • Kişiler hesaplarından çıkış yapıp bağlı oldukları cihazdan instagram uygulamasını tamamen silebilir. Bu şekilde birkaç saat bekledikten sonra uygulama yeniden indirilmeli ve giriş yapılmalıdır.
 • Cihazdan dolayı bir sorun varsa farklı bir cihazdan giriş yaparak müzik ekleme özelliği denenmelidir.
 • Başka bir müzikle veya gönderinizi değiştirerek deneyin. Artı gönderinin farklı formatları ile denenmesi de gerekir.
 • İnternet kaynaklı sorun olduğu düşünülüyorsa farklı bir internet bağlantısıyla denenebilir. Ya da wi- fi yerine mobil internet üzerinden müzik ekleme denenebilir.
 • Hesabın türünü değiştirerek test yapınız. Bunun için ayarlardaki alanda bulunan hesap bölümü içerisinde ilgili seçeneği göreceksiniz. İşletme veya içerik üreticisi gibi seçeneklerden biri ile devam edin. İstediğiniz zaman geri kişisele dönersiniz.
 • Uygulamanın cihazla uyumsuzluğu olma olasılığı için önceki instagram sürümlerinden birini kullanın.
 • Şüpheli görülen hesaplarda kısa süreliğine bir kısıtlama uygulanması mümkün.
 • Ceza almış hesaplara kısmı kullanım yaptırımı uygulanır.
 • Sunucu, yazılım vs vs sorun varsa bu sorun kendiliğinden bir süre sonra düzelecektir.

Yukarıdaki adımlar denendiyse ve sorun hala düzelmediyse Instagram’ın sorun bildir kısmından teknik destek ile irtibata geçilmelidir.

instagram gonderiye muzik ekleme sorunu
Instagram gönderiye müzik ekleyemiyorum

Bir şey çalışmadığını belirterek devam ettiğinizde sonraki mantıklı olan seçeneği doğru seçmeniz gerekiyor.

instagram gonderiye muzik ekleme sorunu 2
Instagram gönderiye müzik ekleyeme hatası

Olası ceza kontrolü için denecek adımlar

Oluşan durumun önce şüpheli görülmemi yoksa ceza mı uygulandığını anlamak adına bir gün geçmesi beklemek gerekir. Ceza ve sistem arızalarının kontrolü profil alanında bir şey değiştirme ile anlaşılır. Hesaba uygulanan cezalarda profilinizde bir şeyleri değiştirmenize izin verilmez. Tabi bu genelde böyle. Yani değişkendir.

Hesabınızda kullandığınız e-postaya bir bilgi gelmemişse isterseniz sorun bildiriminde bulunun.

Uygulama veya telefonla alakalı sıkıntılar

Farklı telefonlarda sorun yok ama telefonunuzda varsa uygulamalar adlı bölümden instagram’ ı bulup ve içerisindeki seçenekleri çalıştırmanız gerekiyor. Sonrasında hala sıkıntı devam ediyorsa, eski instagram versiyonlarını kurarak denersiniz.

Instagram gönderiye müzik ekleyemiyorum sorununun bu adımları doğru uyguladıktan sonra düzeleceğini düşünüyoruz. Gönderiye müzik ekleme instagram tarafından engellenmemişse kendiliğinden düzelme olasılığı var.

Teknoloji destek
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir