Instagram görüntülü sohbet başarısız oldu sorunu

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

Instagram görüntülü arama yaparken sohbet başarısız oldu hatası çıkanlar için bugün Türkiye kullanıcılarında genel sorun yaşanmakta.

Ad imageAd image

Kamera simgesine dokununca Instagram görüntülü sohbet başarısız oldu iPhone’ dan sohbete girerken bugün iki üç saat kadar karşılaşılan bir sorun oldu. Eskiden beri çıkan ama başka bir adla karşılaştığımız bu problem için pek bir şey çözüm sağlayacağınızı düşünmüyorız. Ama sistem dışındaki durumlarda yapacağımız işlemler olabilir.

Çoğu popüler uygulamaların standart hale gelmiş problemleri vardır. Belli başlı 4-5 uyarı mesajı her yıl için geçerli olup çoğu uygulamanın dakika veya saatler içerisinde kendiliğinden çözülmekte. Network kısmıyla alakalı ve yazılım tarafındaki problemlerin çoğu plansız şekilde karşılaşılmakta.

Başlıkta yer alan sıkıntıyla alakalı kontrol edilecek ve yapılacakları aşağıya ekledik. Herhangi bir şeye kalkışmadan önce bunların kontrol edilmesini öneririz.

Instagram görüntülü sohbet başarısız oldu denemeleri

 • Yazının tarihi dışında ne zaman çıkarsa çıksın bu uyarı ilk yapacağınız çevrenizde bunla karşılaşanlar var mı? Google’ dan ve sosyal medya hesaplarından da kontrol ediniz.
 • Cihazın kapatılması ve farklı bir telefonla da test edilmesini öneririz.
 • Başka hesabınız varsa onlada bir bakınız.
 • Telefonun tarihinde yanlışlık olması ve uygulamanın eski sürümde olması bir etken olabilir.
 • Instagram’ a gelen bir güncelleme buna neden olabilir. 
 • Ülkemizde veya yurt dışında bir arıza çıkabilir.
 • Hesaba yasaklama yapıldığında bazı özelliklerin çalışmadığı görülebiliyor.
 • Kamera izinleriyle alakalı veya güvenlikle alakalı bir uygulamanın yaptığı bir engel yol açabilir.
 • Kamerayı kullanan arka planda bir yazılım etken olabilir.
 • Başka bir uygulamanın çakışma gibi bir sorun çıkardığı görülebiliyor. Örnek Zoom ile bir uygulamanın böyle bir durumla karşılaştığını gördük.

Bunlarla yola çıkıp aşağıdakilerle devam etmenizi öneriyoruz. Tabi profilinizle alakalı olup olmadığına da bakmanız gerekiyor. Kesinlikle farklı bir hesap üzerinden test edilmesi gerekiyor. Hesaplardaki eksik bilgilerin ve doğrulamanın yapılmaması gibi durumlarda bu ekran açılmayabiliyor. Buradaki durumun kamera açılmıyor şeklindeki sıkıntıyla alakalı olmadığını da belirtelim. Bazen donanım arızası veya iOS / Android yazılımında sıkıntılar da buna neden olabiliyor.

Ad imageAd image

Ek denenecek çözüm seçenekleri

 1. Varsa başka bir cihazla deneyiniz ve erişim izinlerini kontrol ediniz.
 2. Antivirüs kullanılıyorsa pasif yaparak test edin.
 3. VPN her dönem çoğu sıkıntılarda test için kullanılır.
 4. Yeni sürüm çıktığından dolayı yapıyorsa eski bir sürümün yüklenmesi gerekir.
 5. Telefonda sıkıntı varsa 3.part denilen uygulamaların üzerinden denenebilir.
 6. İnternet ile yaşanan sıkıntılarda alternatifler denenmesi gerekiyor.
 7. Başka bir programı kullanarak deneyelim. Örnek Facebook bu iş için en iyi test aracıdır.
Instagram görüntülü sohbet başarısız oldu sorunu
Instagram görüntülü sohbet başarısız oldu

Erişim izinlerini kontrol edin

Sizinle alakalı bir şey olduğundan eminseniz o zaman aşağıdaki resimli anlatımdaki öneriyi denemeniz gerekecek. Yani ayarların kısmına girilecek oradan yardım adlı seçeneğe dokunularak şikayetinizi ileteceksiniz. Dönüşlerin çok seyrek olduğunu belirtelim ve duruma göre belli aralıklarla tekrardan iletilmesi gerekebilir.

Uygulamadan kaynaklı durumlarda ise önbelleğin, verilerin ve güncellemelerin kaldırılması gerekebiliyor. Hesabınıza erişim verdiğiniz web siteleri, oyunlar ve uygulamaların incelenmesi ve duruma göre izinlerin kaldırılması gerekebilir.

görüntülü arama başarısız oldu
Görüntülü sohbet başarısız oldu hatası

Instagram’ ın uzun zamandır görüntülü arama özelliğini sunmasını bekleyen kullanıcılarına sevinecekleri bir haberimiz var. Yurt dışı sitelerine düşen görüntülü görüşme görselleri güncellemenin başladığını gösterdi. Şu an Türkiye kullanıcılarına ulaştı. Bazı kullanıcılara ulaşmadı. Ama ulaşmayacağı anlamına gelmiyor. Belki gün içerisinde veya bir kaç güne gelebilir.

Instagram geçtiğimiz günlerde IGTV adında bir yeniliği tanıtmıştı. Önemli bir video paylaşım köşesi olarak çıkan bu özellik henüz geliştirme aşamasında devam ediyor. Sık sık güncellemeler yapan instagram bu seferde görüntülü arama özelliğini çıkardı.

Görüntülü konuşma yapmak istediğiniz kişi ile daha önce yaptığınız mesajlaşma alanından yapabilirsiniz. Kısaca Instagram uygulamasını açınız. Sağ üst kısımdaki direk mesaj yani uçurtma simgesine dokunun.  Daha önce mesajlaştığınız kişiye dokunun. Sonra sağ üstte kamera simgesine dokunun.

Ad imageAd image
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir