Instagram güvenlik kodu gelmiyor kaldırma

Andronova

Ağda kullanılan telefona Instagram kodu gelmiyor durumu çoğunlukla şifre sıfırlama ve güvenlikle alakalı meselelerde ön plana çıkmakta.

Son yıllarda hızla gelişen ağların büyüdükce sorunları da büyüyor. Şirketin diğer ağına göre kısıtlı destek hizmeti kullanıcılarına sunulan ve genelinin aldığı veya alamadığı cevaplardan dolayı mağdur olduklarını söyleyebiliriz. İletişim kısmı olarak yardım sayfası şu an için çok yetersiz bir durumda ve sürekli herşeyi aynı başvuru formundan göndermeye yönlendiriyor. Bu yüzden de sağlıklı bir iletişim yapılamıyor.

Uygulama girişinde “Güvenlik kodunu gir” yazılı bir ekran geliyorsa ve kod telefona ya da mail adresine gelmiyorsa çözümü nasıl olabilir inceleyelim. Tabi hesabın çalınmasında farklı bir durumla karşılaşabilirsiniz. Telefonuma güvenlik kodu gelmiyor kırma ve diğer problemlerde çözüm alanı aynı alan olabiliyor. Tek bölümden sağlıklı hizmet alamayanların Facebook kanalını kullanmalarını önermekteyiz. 

Aşağıdaki sebeplerden dolayı belirttiğimiz sıkıntı ortaya çıkabiliyor ve aşağıdaki kontroller dışında help.instagram.com/contact/151081798582137 adresi alternatif arasında yer alabilir.

Instagram kod gelmiyor sıkıntısı

Bu çıktığında öneri sunulan ve bazen sunulmayan “Yardım merkezi” ekrana size ek bir öneri bulunması için kullanılabiliyor. Eğer bizimdeki gibi bir seçenek ekrana gelmediyse yardım merkezindeki seçenekleri veya önerdiğimiz numara aranıp uzak bağlantı veya kullanıcı adınızla işlem yaptırabilirsiniz. Başvurular ara ara tekrarlanmak zorunda kalınabiliyır.

 • Telefonun tarih ayarı yanlış olabilir.
 • Bildirim mesajları kapalı olabilir. Facebook kanalıyla denemek için telefondan mesaj kısmını açıp f yazınız ve 3266 mesaj atınız.
 • Başka bir telefona sim kartınızı takıp deneyebilirsiniz.
 • Sim kart değişimi yapılarak denenebilir.
 • Operatörünüzü arayınız yani Türk Telekom, Bimcell, Vodafone ise ya da Turkcell ise görüşüp hattınızda bildirim mesajlarına engelleme olabilir diyerek işlemler yaptırınız. Kısa kodlar denenebilir.
 • Operetörden hat resetletilebilir.
 • Yukarıdaki denendiyse operatörünüzden hattınızın resetlenmesini isteyiniz.
 • VPN programıyla deneyin. Bazıları bunla çözdüklerini belirtmekte.
 • Facebook hesabınız varsa kod gelmiyen telefon numarasını Facebook’ a ekleyip kod isteyip deneyin.
 • Aynı şirket olduğundan dolayı geri dönüş yapılması mümkün olan şu facebook.com/help/contact/283958118330524 bağlantıyı deneyelim.

Kod için talep gönderme işlemi

Instagram kod gelmiyor hatası özellikle 2-3 yıldır ön planda olmasında rağmen hala neden gerekli iyileştirmlerin yapılmadığı merak konusu. Acaba geniş çapta bir değişime mi gidilmesi gerekiyorsa şu an için gerekli düzenlemeler yapılmıyor.. Buna rağmen Instagram’ ın her hangi bir adım atmaması bize çok ilginç geliyor. Bu sorun için bir alternatif doğrulama önerisi eklenebilirdi. Burayı da geçtik ulaşmamasından dolayı bir bildirim alanı açılabilir. 

Kod mail adresine gelmiyor için test edeceğimiz adımlar şöyle:

 • Instagram uygulamasına giriniz. Kullanıcı adınızı yazıp “Giriş yapmak için yardım al” dokunun.
 • Sonrasında “Daha fazla yardıma mı ihtiyacın var” dokunun. Size bir seçenek sunması için her yolu deneyin.
 • Duruma göre birde bilgisayardan işlem yapınız.

Direk görüşebileceğiniz bir kanal olmamasından dolayı sadece özel kurumsal şirketler tarafından hizmet verilmekte. Yukarıdakiler deneme amaçlıdır ve tüm sorumluluk kullanıcıya aittir!

Instagram güvenlik kodu gelmiyor kaldırmaInstagram güvenlik kodu gelmiyor

Konunuzla alakalı bir başlık bulamadıysanız “Diğer” olanla devam ediniz. Resimlerde gördüğünüz adımların her kullanıcıya açılmadığını belirtelim. Test edilmesi adına hesabın adıyla, kullanılmışsa e-posta ve numara girilerek sorgulanabilir.

kod telefona ulaşmıyor

Uygulamadan size başvuru seçeneği sunulmuyorsa artık iletişim kanalı kapalı olabilir. Ya farklı bağlantılar üzerinden dönüş yapılmasını isteyeceksiniz ya da oturumu açık bir hesap üzerinden ulaşılabilir alanları kullanarak bildirimde bulunacaksınız.


Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2021, 09:17

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir