Instagram hackleme programı diye bir şey var mı?

Hesap çalma yöntemi diye çok araştıranlar oluyordur. Ama çoğunun yaptıkları basit yöntemlerdir. Bu yazımız veri korunma amaçlı olarak hazırlanmıştır.

teknik destek

Yıllardır hesap hackleme yöntemleri form köşelerinde ve video kanallarında dolaşmakta. Çoğunun mantığı hep aynı fake bir sayfayla kullanıcı bilgilerini çalma. Bu yöntem için pek’te uzman olmaya gerek yok. İyi bir internet kullanıcısı olmanız yeterli.

Hackleme programı genelde şifre denemesi yapan programlardır. Yani ya tutarsa. Bu yöntemlerle günler, haftalar ya da aylar sürecek denemeler yapılması gerekir. Yani zor bir işlem. Biz bunun dışındaki 1-2 yöntemi anlatacağız.

Instagram hesabı nasıl çalınır?

Önce gerçeğine benzer bir bildirim maili hazırlamanız gerekiyor. Mailde kullanılan logo ve yazım şekli aynı instagram’ dan geliyormuş gibi süzlemeli. Gönderilen mail muhakkak o ağın adının geçtiği bir şey olması gerekiyor. Örnek [email protected]…com. Bazıları Hotmail ve Gmail kullanırken bazılarıda bu uzantıları farklı yöntemlerle gizliyor.

Hazırladığınız e-postada şifre sıfırlama veya erişimde sorun için giriş butonu hazırlayıp butona şifrenin geleceği hesabın URL adresini ekliyoruz. Bu URL ücretsiz hizmet veren bağlantı kısaltma gibi görülen sitelerden biri. Burada hazır bulunan Facebook gibi çok sayıda ağ için hazırlanmış hazır hesap giriş ekranı görüntüsü var. İşte bu URL’ yi alıp butona eklendiğinde tıklayan kişiye sahte giriş ekranı açılacak. Buraya kullanıcı bilgilerini yazdığında tamam dediğinde bilgiler hesap açtığınız paravan siteye yansıyacak. 

Instagram hackleme programı diye bir şey var mı?

Yukarıdaki yöntemin dışında hazırlanan bir web sitesine zararlı kodlar eklenerek ücretsiz hostinglerden birine ilgili dosyaları atıp karşı tarafa bu link adresini tıklatmaya çalışmak. Tıklayan kişinin bilgisayarında gerçek zamanlı bir virüs programı yoksa bunu kullanıcı anlamayacağından şifre sıfırlaması veya giriş ekranı zannederek erişim yapmaya çalışacak.

İşte bu yöntemlerle genelde hesap hackleniyor. Birde hesap sahibinin iyi yapılandırmadığı hesabının çalınması. Hesap açarken kullanılan maili rastgele yazması. Yani bu şekilde bir mail adresi yok. Ya başka birinin mail adresine denk geliyor ya da alınmamış mail adresine. İş böyle olunca her iki denklemde de hesap gitmiş oluyor.

Daha gelişmiş yöntemler ise kişinin sistemini ele geçirerek kayıtlı şifrelerine ulaşma ve izleme. İşte bu yöntem tam bir uzman işi ve emek isteyen bir iş. Hesap kısa sürede de çalınabiliyor uzun sürede de…


Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2021, 18:18

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir