instagram hesabı kaç günde silinir hesap silme (çözümü)

Andronova

Instagram hesabını tamamen veya geçici olarak kapatmak için verdiğimiz adresleri tarayıcıya girerek işlemleri başlatınız. Peki onaylanırsa hesap kaç günde silinir?

Bazı kullanıcılar Instagram hesabını tamamen nasıl kapatılır bilmemekte ve durumdan şikayetçi. İşte direk link adresini sizlerle paylaştık.

Hesabınızı silmek için birçok neden olabilir bunların başında hesabınızda sizin bilginiz olmadan farklı içerikte resimlerin paylaşılması yada Instagram hesabınızın adının sizin için uygun olmadığını düşündüğünüz zamanda. Yada kendi adınıza ve soyadınıza uygun bir Instagram hesap adı bulduğunuzda diğer hesabınızı kapatıp, yeni hesaba geçiş yapmak isteyebilirsiniz. Bu nedenlerden biride Instagramı sevmemiş olabilirsiniz bu durumlarda hesabını kapatabilirsiniz.

Önemli soru instagram hesabı kaç günde silinir? instagram hesabı kaç günde kapatılır diyenler için cevabı hemen diye bekleyenler oluyordur. Onaylanmaya mani olacak herhangi bir problem bulunmuyorsa ilgili gün dolduğunda işlem gerçekleşecek. Tabi Google aramalarından silinmesi zaman alabilir. Diğer arama motorları örnek Yaani, Yandex veya Yahoo gibi… 

Instagram hesabını sildim ne zaman tamamen kapatılır? Bu soru şu şekilde cevaplanabilir ve kesin şöyle olacaktır diye bir garantisi bulunmamakta. Hesabımı kapattım ama hala görünüyor diyenlerin çok olduğunu düşünüyoruz. Görünürden kasıt başka hesaplarda ve internet aramalarında. Bu daha önce paylaşılan hesaplarda ve gönderilen mesajları kapsamaz. Bazı sitelerde de hesabınız indexlenmişse oralardan da tamamen silinmesi zaman alır.

Profilinizi Google aramalarında kaldırmak istiyorsanız ve aciliyet varsa www.google.com/webmasters/tools/removals ve https://support.google.com/legal/troubleshooter/1114905 bağlantılarını kullanınız.

Instagram hesap silme kesin çözüm mü?

Sorununuz eğer rahatsız edilmekse dondurma seçeneğini kullanabilirsiniz. Yok fazladan hesap kullanıyorsanız yine aynı yöntemi tercih edebilirsiniz. 

Hesabınızın içeriği sizin için önemliyse yedeğini almandan iptal etmeyiniz. Edildiyse Instaport.me sitesine giderek burada yedeklemek istediğiniz fotoğraflarınızı seçmeniz gerekiyor. Siteye giriş yaptıktan sonra sizden Instagram kullanıcı adınızı yazmanızı isteyecektir, kullanıcı adınızı yazdıktan sonra açılan yeni sayfada yedeklemek istediğiniz fotoğraflarınızı seçiniz. Daha sonra sağ üst köşede yer alan Download Selected seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır.

Hesabınızı iptal etmek istediğinizden eminseniz artık hesabı kapatma işlemine geçiyoruz. 

  1. URL burayı tıklayarak başlayınız.
  2. İşlemin nedenini belirtmeniz gerekiyor.
  3. Açıklamanız için bir alan açılmıyorsa o zaman parolayı girmeniz istenilecek.
  4. …’ i sil butonuyla onayla gerekli metni okuyunuz.

Uyarı eğer sık sık hesabınızı donduruyorsanız bazen bu bazı sorunlara neden olabiliyor. Örnek hesaba girememe gibi. Birde hesabınızı dondurdunuz ve 2 ya da 3 ay net değil hesabınıza giriş yapmazsanız hesabınız tamamen kapatılacaktır. Instagram hesap silme mobil.

Instagram hesap silme kesin çözüm mü?instagram hesabını tamamen kapatma

Görseldeki sunulan nedenlerden bazılarında size seçtiğinizle alakalı bir öneri sunulabilir. Her neye karar verirseniz verin ama verilerin yedeğinin indirilmesini öneriyoruz.

instagram hesabını tamamen silme

Instagram geçici olarak kapatma

Hesabınızı geçici kapatmak isteyenlerin buradaki link ile başvurunuzu başlatınız. Sonrası aşağıdaki resimli anlatımdaki adımları uygulayınız. Sık sık hesap dondurma işlemini yapmayınız.

Yukarıda belirtilen linke tıkladığınızda hesabınız açık değilse sizden kullanıcı adı ve şifrenizi girmenizi isteyecektir. Kullanıcı adı ve şifrenizi giriş yaptıkran sonra hesabını neden kapatıyorsun ? sorusunu cevaplamanız gerekiyor. Hesabınızı neden kapatmak istediğinize dair soruyu cevapladığınızda şifrenizi giriş yapmanızı isteyecektir. Şifrenizi de yazdıktan sonra hesabı geçici olarak kapat butonuna tıklayabilirsiniz.

instagram hesabı kaç günde silinir hesap silme (çözümü)instagram hesabı kaç günde silinirinstagram hesap silme (çözümü)instagram geçici hesap kapatma

Yaptığınızdan pişmansanız o zaman parolanızla hesabınıza girmeye çalışınız. Eğer ilgili gün süresi dolmamışsa hesabınız açılacaktır. Hesabınızı sildikten sonra fotoğraflarınız, beğenilerini ve yorumlarınız görünmeyecektir. Instagram da gizli olarak kalacaktır. 

Instagram hesabı silinirse aynı kullanıcı adını tekrar alabilir miyim? Şu an için silinen hesap alınamamakta. Tabi bir değişiklik olmazsa şimdilik böyledir diyebiliriz. Yukarıda verdiğimiz kırmızı yazıya tıklayarak işlemi başlatınız.


Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2021, 23:40

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir