Instagram hesabım çalındı nasıl geri alınır?

blank

En çok kullanılan uygulamalara giriş yapamıyorsanız ya da hesabınızı bulamıyorsanız belki de hesabınız çalınmış olabilir.

teknik destek

Son dönemde en çok kullanılan mobil uygulamalardan biri diyebileceğimiz instagram’ ın şu an yüzbinlerce üyesi olduğu tahmin ediliyor. Ne kadar çok kullanıma sahipse o kadar tehlike doğuruyor. Özel bilgilerin elde edilmesi ve hesabınız başkaları tarafından çalındığıyla karşılaşabilirsiniz..

Sosyal hesabınız çalındığında belki yazdıklarımızı sırasıyla uyguladığınızda hesabınızı geri alabilirsiniz. Peki hesabınızın çalındığını nasıl anlayacaksınız? Aşağıdaki durumlar ile karşılaşırsanız bilin ki hesabınız çalınmıştır.

  • Instagram uygulamasını kullanırken uygulamada şifreniz değiştirildi uyarısı alırsanız.
  • Eğer cep telefon numaranız, isim, soy isim, e-posta gibi kişisel bilgileriniz değiştirilmişse
  • Facebook hesabınıza instagramdan bağlanamıyorsanız.
  • Cep telefonunuza yeni bir şifre istediğinizde telefon numarası hatalıdır uyarısı alıyorsanız.
  • Hesabınızı açamıyorsanız veya yok yazıyorsa bilin ki hesabınız çalınmıştır.

Peki hesabımızın çalındığını öğrendikten sonra hesabımızı geri almak için neler yapabiliriz. help.instagram.com/contact/1652567838289083 linkine giriş yaparak karşınıza gelen formu doldurunuz. Bu kapatılan veya dondurulan hesap sorunu için kullanılıyor. Ama sorun bildirimi için deneyebilirsiniz.

Aşağıdaki resimde bu formun görüntüsü yayınlanmıştır. Formun ilk başında iki farklı seçenek bulunmaktadır. Bu seçenekler benim hesabım veya başkasının hesabı şeklindedir. Bu bölümde benim hesabım seçeneğini seçiniz. Bu işlemden sonra aşağıda yer alan bilgiler sizin durumunuzu anlatır nitelikte olmalıdır. En son bölümde ise hesabınızın başına gelenleri yazarak gönder tuşuna basınız.

Instagram gerekli incelemelerini yaptıktan sonra  bir kaç gün içerisinde sizlere geri dönüş yapacaktır.

Instagram hesabım çalındı nasıl geri alınır?

Çalınan hesap için Instagram’ dan geri dönüş

Yukarıdaki ekranda yer alan bilgileri doğru olarak giriniz. Instagram hesabınızı kurtarabilmek için bilgilerin sizlere ait olmasına dikkat ediniz. Eğer formu başarılı bir şekilde doldurursanız hesabınız geri alabilirsiniz. Instagram geri dönüş yaptığında büyük ihtimal sizden kimlik ekran görüntüsünü ya da size gönderdiği doğrulama kodunu bir kağıta yazıp elinizle tutup fotoğraf çekilip bunu göndermenizi isteyebilirler. Evet bu şaka değil tabi şaka gibi bir durum olsa da talep ediyorlar.


Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2021, 21:26

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!